witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    856

sprzedaż używany za 30tys. a na prow kupisz nowy i nawet grosza nie dołożysz. W tym tygodniu byłem w Euromilku i na wóz testowy trzeba czekać 2 miesiące. W sumie to nie są wozy testowe tylko zastępcze, bo pracują u jednego rolnika do czasu aż nie otrzyma swojego którego zamówił ;[  Mają 4 sztuki. W firmie Jędruś poszedł testowy do kogoś na pokaz i chyba u niego zostanie. Zadeklarowałem chęć testu, ale coś mi się wydaje, że z tymi testami nic nie będzie. Jedynie z Blattin technika pan Szopa zadeklarował, że w 2 dekadzie marca może do mnie przyjechać, bo akurat ich poziomy kręci gdzieś w okolicach ostrołęki,  łomży . Przez telefon widać, że konkretny facet. Wie co sprzedaje i jak doradzić. Nie wciska na siłę 11m3 z 4 ślimakami. Od razu powiedział, że jak 9m3 to tylko na 2 ślimaki bo cała bela na raz nie wejdzie i trzeba ją 2 razy wrzucać po połowie, bo jest za mało miejsca między górnymi ślimakami a tylną ścianą, albo 11m3 wtedy belę spokojnie wrzucę na raz. Niestety cena trochę przeraża to znaczy 9m3 na 2 ślimaki to około 90 tys netto, a 11m3 z 4 ślimakami to koszt rzędu 110tys netto. W sumie jak już mam brać na 2 poziome ślimaki to chyba seko samuraj. Mam blisko dealera tzn. Adler Agro z Białegostoku, tylko ciekawe ile mi za niego zaśpiewają. Przynajmniej po części będę miał blisko i będę wiedział gdzie szukać, a w przypadku blattina to chyba tylko przez telefon?

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

 Z wozami testowymi jest tak że niby jak sie interesujesz to wszyscy dają a jak chcesz to kombinują że niby u klienta itd. ale jak rozmowa zaczynała się o konkretnym zamówieniu to nagle wolny wóz znajdował się w przeciągu tygodnia. Prosty przykład z Alimą na wóz testowy każą sobie czekać ponad 2 miesiące ale jak za kilka dni zadzwonił przedstawiciel czy rozważyłem ich ofertę i odpowiedziałem że EM przywozi mi za 2-3 dnni wóz i jak mi się spodoba to zamawiam u nich byli gotowi przywieść mi wóz już następnego dnia. Co do Euromilku to na wóz testowy czekałem nie dłużej niż tydzień. Blattin z tego co z nimi rozmawiałem to przywożą wóz na jeden dzień by namieszać jeden paszowóz.

 

@akernolat

Fajna autoreklama brakuje tylko linku do aukcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

dla mnie wystarczy jedno wymieszanie. Wrzucę belę słomy, belę niepociętej kiszonki i tonę kukurydzy i będzie widać jak pracuje i co z tego wozu wyleci. Sąsiad mojego brata ciotecznego zakupił euromilka i to chyba 10m3. Z tego co mówił to długo kręci, ale ile w tym prawdy to nie wiem, dla tego chcę przekonać się na własnej skórze co te wozy potrafią, tym bardziej, że nie zamierzam przez kolejne 10lat klnąć, że źle miesza albo nie docina kiszonki/słomy na odpowiednią długość


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

 Z wozami testowymi jest tak że niby jak sie interesujesz to wszyscy dają a jak chcesz to kombinują że niby u klienta itd. ale jak rozmowa zaczynała się o konkretnym zamówieniu to nagle wolny wóz znajdował się w przeciągu tygodnia. Prosty przykład z Alimą na wóz testowy każą sobie czekać ponad 2 miesiące ale jak za kilka dni zadzwonił przedstawiciel czy rozważyłem ich ofertę i odpowiedziałem że EM przywozi mi za 2-3 dnni wóz i jak mi się spodoba to zamawiam u nich byli gotowi przywieść mi wóz już następnego dnia. Co do Euromilku to na wóz testowy czekałem nie dłużej niż tydzień. Blattin z tego co z nimi rozmawiałem to przywożą wóz na jeden dzień by namieszać jeden paszowóz.

 

@akernolat

Fajna autoreklama brakuje tylko linku do aukcji 

 

mówisz że autoreklama? reklama reklamą.

Ale jeśli ktoś kręci 1 wóz dziennie, i kupuje nowy wóz bez dofinansowania- to chyba z matmy jest słaby. Bo wóz się mało zużyje, a straci dużo na wartości:p

mieszając 3 wozy dziennie to rozumiem.

Użytkownik rolstudent również ma bvl 10m3. I go też poleca.  A ja każdemu go również polecę- jeśli ma stół paszowy o szerokości minimum 3,2m

Edytowano przez akernolat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

dla mnie wystarczy jedno wymieszanie. Wrzucę belę słomy, belę niepociętej kiszonki i tonę kukurydzy i będzie widać jak pracuje i co z tego wozu wyleci. Sąsiad mojego brata ciotecznego zakupił euromilka i to chyba 10m3. Z tego co mówił to długo kręci, ale ile w tym prawdy to nie wiem, dla tego chcę przekonać się na własnej skórze co te wozy potrafią, tym bardziej, że nie zamierzam przez kolejne 10lat klnąć, że źle miesza albo nie docina kiszonki/słomy na odpowiednią długość

 

własnie styjeczny wuj szwagra sąsiada mojego kolegi powiedział .... trzeba samemu sprawdzić zobaczyć a nie opierać się na takich teoriach.  Szybkość mieszania to pojęcie względne bo zależy od tego co wrzucasz do wozu oraz z jakim ciągnikiem współpracuje. Sam widziałem dwa wozy Metal-fach 10m3 jeden pracował z jakimś starym JD ok 60 km i na przekładni na wolnych obrotach mieszało to z godzinę a u drugiego rolnika ten sam wóz CASE 125 KM Przekładnia na szybkich obrotach i wałek na 1000 obr/min mieszało ok 15 minut.

 

@akernolat

BVL nie są złymi wozami

Każdy musi dobrać wóz do swoich potrzeb i oczekiwań. Jak kogoś stać i chce kupić nowy wóz niech tak robi ale argument że przy mieszaniu raz dziennie nie opłaca się nowy wóz do mnie nie trafia. Osobiście nie jestem zwolennikiem zakupu używanych wozów paszowych bo jest to maszyna wykorzystywana codziennie lub kilka razy dziennie i muszę mieć pewność że zawsze będzie sprawna a zakup używanego wozu wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie mam tej pewności że coś nie siądzie w trakcie pracy. Nie są to tanie maszyny by zmieniac je jak zrobi się trochę za mały tylko miesza się jeden więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Jeśli Ci chodzi o szybkie mieszanie to tylko poziomy. Sąsiad ma storti 8 czy 9 m3 i df 80km go męczy prawie godzine. Ja stary Walker poziomy 60km miesza max 20 minut. Tylko z belami problem, ale jak patrzyleś blattina to mi się podoba on. A Seko pewnie koło 130-140 tyś. będzie kosztowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaczepiają ludzie 40-50 konnego pierda a potem narzekanie, że długo miesza. Ja sceptycznie jestem nastawiony do używanego wozu. Jeśli używany to niestarszy jak 5 lat. Jeśli mieszał sianokiszonkę z silosu to będzie mało zużyty. Przy belach to wóz lekko nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

40-50 koni też można, tylko z głową :)

u mnie Ursus 2812 chodzi w wozie 10m3 sgariboldi i daje rade :) belki tne wycinakiem sonaroll :) słoma i lucerka miąchają sie 20 minut potem wrzucam kukurydzę i wóz umieszany :) także apeluje do wszystkich któży kupują wozy NIE KUPUJCIE PIONA :) pion lipa ,lepiej poczekać rok i kupić poziomego

Nie zgodzę się że używka się nie nadaje :) ja mam używkę i kupiłem dlatego żeby wiedzieć co wziąść przy nowym i nie będzie mi szkoda jak gdzieś przytrę itd bo u mnie wąsko i nisko. Użytkuję go od listopada i już wiem na co zwrrócić uwagę przy zakupie nowego. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Zaczepiają ludzie 40-50 konnego pierda a potem narzekanie, że długo miesza. Ja sceptycznie jestem nastawiony do używanego wozu. Jeśli używany to niestarszy jak 5 lat. Jeśli mieszał sianokiszonkę z silosu to będzie mało zużyty. Przy belach to wóz lekko nie ma.

Dokładnie duży wóz mały ciagnik i później narzekanie. Z używką to loteria. Kupno używanego wozu wiąże się od razu z wymianą części elementów roboczych i często mogą przydarzać się awarię bo sprzet jest już wysłużony.

Edytowano przez MKrajes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

zastanawiam sie  nad  zakupem wozu paszowego ALIMA  lub SAMASZ ? który polecacie i dlaczego ?  10lub 12 m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Mam Strautmanna 24m sześcienne. Dwie osie, tylna skrętna. Rok produkcji 2009 ale ostatnie dwa lata nie pracuje w zawodzie. U mnie robi jako wysypnik trocin pod zakładanie upraw jagodowych. Potężna maszyna. Do sprzedania. Zapraszam do kontaktu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasztelanW    1

Jaki wóz paszowy z poziomym systemem mieszania? Rozważam między markami: keenan(mech fiber 320, 340), sgariboldi(monofeeder 14st), blattin(king albo sabre 13), oraz seko(13). Użytkuje ktoś ww. wozy, jeśli tak prosiłbym o opinie na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

podpinam się pod temat tylko mnie jeszcze interesują wozy poziome storti i kuhna jak ktoś użytkuje to niech napisze coś o nich.

@KasztelanW jaka cenę ci powiedzieli za tego keenana bo mi coś oferty nie mogą dosłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasztelanW    1

Za keenana 14-stke 145 tys netto. Trochę sporo dlatego zastanawiam się nad czymś nieco tańszym lub keenenem 12-stką (nie dostałem oferty jeszcze na mech fibera 320).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

kasztelan za tego keenana to jeszcze to utargowania cena?napisz jak dostaniesz oferte na 12-stke keenana bo moim zdaniem cena 186tyś  jaką usłyszałem za 14m3 kunha jest po prosty skandaliczna. Za sgariboldiego 11m3 do oddania za 120 tyś netto. i jeszcze jak diler nie poleci w kulki to bede miał oferte na storti.

sebek1981 i co powiesz o tym wozie, kóry rok?zadowolony jesteś, jakieś awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Cena wozu marki Silofarmer produkcji francuskiej z podwoziem galwanizowanym wynosiła by 90 tys. zł netto za 12 m3 , kontrnoże hydrauliczczne, sterowanie z kabiny i taśma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Cena wozu marki Silofarmer produkcji francuskiej z podwoziem galwanizowanym wynosiła by 90 tys. zł netto za 12 m3 , kontrnoże hydrauliczczne, sterowanie z kabiny i taśma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9
martin0000 ja jestem zadowolony :) wóz był zakupiony w Listopadzie zeszłego roku po renowacji ,rok prod;2008 chyba, bez awarii ,mega lekko na ciągnik (pracuje w nim ursus 2812 :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dla mnie bardzo ważne aby był wąski bo mam mały korytarz paszowy 3m szeroki.  A ktoś cos powie o wozach storti? bo mam oferte na storti akita 12m3 za 101 tyś. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Na 3m to mało zdziałasz. Ja mam Walker 10m3(odpowiednik Storti) i na 4,5m nie jest za szeroko. Chcesz z jednej strony rozdawać czy z dwóch na raz? Jak z dwóch to szukaj z dwoma małymi wałkami na dole, seko tak ma, kverneland chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasztelanW    1

martin0000 co do tego keenana 14-stki do cena napewno do negocjacji, ale nawet jeśli miałbym wyłożyć 5 czy 10tys za keenana więcej niż zago czy seko to nie wiem kiedy i czy wogóle  by to się zwróciło. Co do kuhna to tez mi wycenili na ok 190tys dlatego odpada. Storti dostałem ofertę na 28 700 euro, ale jakoś nie mam przekonania do tych wozów. Czekam na ofertę keenana 320 oraz blattina kinga 13-stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

King 11 to jakieś 110 netto, wiec za 13 to będzie jakieś 125. mam ofertę na 11 jak chcesz poznać dokładne specyfikacje i cenę to prześlij mi adres email na priv. A co do tych poziomych wozów to jak one reagują (głównie noże i przeciwnoże ) na kamienie, bo w pionowym to on gdzieś co raz o blachę suknie i tyle w temacie.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj