witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jakim cudem wystarcza Ci pół beli na tyle byków? 1,5 beli to minimum a z taką ilością w 5 m nie wejdzie a gdzie reszta pasz? Lepszy byłby 7-8 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

pół bai sianokiszonki pół siana, kuku pulpa wysłodki i 2t spokojnie wchodzi w niego także ten jest akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Witam . mam pytanie czy użytkuje ktoś wóż paszowy Falke mix? czy mógłby ktoś coś powiedzieć na jego temat ? jest to wóż warty zakupu?

 

Miałem na testach 10 m3 i powiem ze jest swietny. Miesza szybko, bardzo solidnie wykonany, grube sciany, dobrze go ładować bo koła ma z tyłu, naprawdę godny uwagi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

O testy się u Dobrowolskiego się pytałem. Jest możliwość wziąć dopiero koło lutego bo teraz jest wóż testowy na pokazach na Podlasiu gdzieś .Wóż wydaje się fajny jego plus to że jest niski no i cena w miarę przyzwoita .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

i jak ktoś mi powie czy za wóz paszowy sano 5m3 prawie nowy 40tyś netto to dobra cena? (z wagą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

wóz bardzo słaby wąski przy dnie za szeroki ku górze i pasza stoi po bokach przez co bardzo długo się miesza. Znajomy bardzo chętnie sprzeda niespełna rocznego pronara 10m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

przy normalnym karmieniu raz dziennie powinno się przygotować około 300-330 kg na 1 m3, a więc z 1 m3 skarmiamy 6 krów 


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To ja teraz mieszam 4 tony w 14m3 czyli na metr wychodzi 285kg to można powiedzieć jest prawie Max dla wozu. Dostaje to 90 krów czyli na głowę jakieś 45kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Co sadzicie o poziomych paszowozach z zachodu, do max 20 tys na 30-40 szt krow. 

Wiekszosc poleca poziome, ale jak to jest z keenanem , czy rzeczywisice szybciej miesza niz innem poziome? 

http://olx.pl/oferta/woz-paszowy-CID757-IDd0i2W.html#cc5af3aaaa co sadzicie? nie jest picowany pod sprzedaz ale nie dokonca przemawiaja do mnie te łopaty, sianokiszonka po pasowce stawia opór? 

i jeszcze jedno (wiem ze czesci do zachodnich maszyn drogie) ktore marki maja przystepne ceny? kuhn , seko, keenan prosze o opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanów się jak te łopaty rozbiją Ci belę. Jeśli poziomy to tylko ze ślimakami i nożami. Kenany stare sobie odpuść, bo to mieszalniki. Nawet jak bela czy trawa z pryzmy będzie pocięta to i tak TMR nie będzie miał dobrej struktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/619288-case-5130/ Tyle ze tu jest nowy i ma specjalna przystwake a pomyslaem o keenanie bo ponoc sa bardzo proste w budowie, widzialem kilka filmikow na yt, i chyba nie tak zle sobie radzą, 

Kolego Thomas2135 a z innych co poleciłbys ? Lub jakie marki brac pod uwagę 

http://olx.pl/oferta/woz-paszowy-12m3-zamiana-alfa-laval-agri-optimix-raty-0-5-paszowoz-CID757-IDa6RPX.html#6bc8ba600e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już zdecudowanie lepszy wybór. Ja Ci nic nie polecę, bo nie wiem wszystkiego o poziomych, ale takiego Keenana to Ci odradzam. Widziałem na yt filmik z nowym Keenanem z przystawką i strasznie męczył się z belą. Szukaj wozów jak ten Delaval, Kuhm, Sgariboldi, Kverneland. Pewnie ciężko będzie Ci znaleźć coś dobrego w tej cenie. Ja nie odrzucałbym pionowych. Może struktura TMR inna, ale to nadal najpopularniejsza wersja i pracują w oborach z wydajnościami ponad 8 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Delawal to to samo co Storti czyli wczesniej Walker, ktorego posiadam i dosc dobrze sie sprawuje z belami, jesli sa rozrywane przed wrzuceniem, z calymi jak chcesz sie bawić to coś w stylu Kvernelanda lub Seko, z małymi dwoma wałami na dole. Do 20k myślę że można coś znaleść ciekawego. Chociaż jak masz mieć tylko bele to zastanowiłbym sie nad pionowym. I radzę bardzo wnikliwie sprawdzać wytarcie się wałów i podłogi. Sprawdz też czy przeciwnoże i listwy są jeszcze, bo trawa się będzie okręcać wokół co jest częstą przyczyną pęknięć wałów. Sąsiad kupił seko i po miesiącu pękł mu wał, ale widać że ślimak był drugi wspawany. Mi przed świętami pękł w RMH też. Ale wystarczy rurę grubościenna dopasowac w środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Z używanymi tak jest ...

jeśli ktoś ściąga na handel maszyny to tylko je odpicowuje wizualnie i tyle.

Wiadomo że wóz to maszyna która najwięcej w gospodarstwie pracuje.

Jeśli chcecie kupić używany wóz i sami go remontować to tylko na oryginalnych częściach. 

W wozach poziomych trzeba zwracać uwagę, jak kolega pisał, na dno i ślimaki.

Jeśli wóz jest starszy niż 10 - 12 lat to ja bym sobie darował


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Moim zdaniem używkę można kupić jak ktoś nie jest do końca przekonany czy wóz paszowy spełni jego oczekiwania np. niema przystosowanej obory itp. bo zawsze można go sprzedać nie tracąc dużo pieniędzy . Ale jak ktoś myśli na poważnie z wozem to tylko nowy. Bo to pracuje to 365 dni w roku, więc lepiej wziąć go chyba na kredyt niż za gotówkę 10 letni wóz który był kręcony po 3 razy dziennie i nie wiadomo ile to pochodzi. To jest wyłącznie moje zdanie i nikomu nic nie narzucam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Z używanymi tak jest ...

jeśli ktoś ściąga na handel maszyny to tylko je odpicowuje wizualnie i tyle.

Wiadomo że wóz to maszyna która najwięcej w gospodarstwie pracuje.

Jeśli chcecie kupić używany wóz i sami go remontować to tylko na oryginalnych częściach.

W wozach poziomych trzeba zwracać uwagę, jak kolega pisał, na dno i ślimaki.

Jeśli wóz jest starszy niż 10 - 12 lat to ja bym sobie darował

Oryginalne części są drogie... do Rmh 420c(samojezdny) pytalem sie o wał nowy. To przedstawiciel powiedzial mi ze trzeba wydac 20tyś i czekać 3 miesiace. Tyle za cały dałem. A szyba przednia tez chyba 1000 euro gdzie zrobiono mi za 800 zł taką samą. Jak go remontowałem to nie użyłem nic orginalnego, a wał padł ze zużycia, jak zwoje poprawiałem nie pomyślałem że rura też mogła sie zetrzeć. Każdy ma swoje przekonania czy nowy czy używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Ryzyko duże, zależy jak się trafi ,  znajomy ma sano, drugi pronara i jakos nie zachwalają ich, słaba jakosc wykonania, widzialem te wozy i wydaja mi sie delikatne. Z kolei wuj kupil jakies 2 lata temu nowe seko z walami w poziomie i tu trzeba przyznac ze kawał porzadnej maszyny na dlugie lata, tylko cena... 

Lepiej szukac z dwoma wałami na dole czy z trzema tak jak ma ten delaval?

http://olx.pl/oferta/paszowoz-kuhn-euromix-CID757-ID4UM9P.html#94360cee9d  zerknijcie na srodek tego wozu. Jak sie spisuje ten system z belami sianokiszonki, szybkosc mieszania i moc na walek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem jeśli te 2 na dole mają noże na sobie to lepiej będą rozdrabniać bele niż ten z linku. Ten z trzema walcami lepszy chyba będzie do rozdrobnionych bel czy kiszonki z pryzmy. Jak koledzy myślicie? Nie pomyślałbym, ze tak tanio można wyrwać poziomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Intensywniej miesza z jednym walem i lopatami, noe calym slimakiem... jak Walker swój laduje to po 1-2 minutach juz wyrzucam, z pryzmy to nie chce nic innego niż poziomy, w 20 minut mam juz wywalone wszystko, a sasiad ma storti pionowy i 82km meczy przy nim ponad 40 minut, przy belach mi maksymalnie do 30 minut schodzi. Mi Walker/ delaval starcza do bel, robie kolo 300 rocznie. A chodzi przy nim jumz 68km. Największe zapotrzebowanie jest gdy wrzuci sie pierwsze 200-300kg sianokiszonki, pózniej jak juz jest wiecec to nie ma problemu, a jak juz jest pełen to na wolnych obrotach chodzi bez problemu. Dobrze tnie, a Rmh prawie nie tnie, ale nim to praktycznie tylko z pryzmy biore czyli cięcie mi nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Ja mam Walker 9,5m3, czyli 3 wały ma. To Storti jest bo jeszcze tablica znamionowa "naklejona" jest na tablice Storti. DeLaval jest na ich licencji robiony. Mam jeszcze samojezdny rmh 420c ale tam jest wszystko hydraulicznie napędzane to inaczej. Tam są 2 wały na dole podobnie do kvernelanda, tylko że tam są trochę większe i i pełen ślimak jest co mi się mniej podoba jeśli chodzi o dłuższa trawe. Jumz ma tylko 540, ale fendem 311 robię na eko a wyrzucam na 1000( nie przekraczając 540 na wałku). Zazwyczaj przy załadunku mam kolo 400 obr. Walker ma duży i solidny wał, wyładunek jest przy przedniej ścianie wiec prędzej łopaty się powyginają niż pęknie. Jedyna wada tego to że podłoga jest słaba w tym miejscu i u mnie musialem ją wzmocnic, ale to wersja z dwoma oknami, z jednym jest mocniejsza.jeszcze jedna duża zaleta poziomych. Mają własną hydraulike, czyli tylko zaczep, wałek i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam czy ktoś mógłby wypowiedzieć sie o wozach auto agro z Siedlec? 

Cena i wyposażenie podobna jak w Euromilku tylko który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj