witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Żeby tylko kolega nie rozczarował się ceną wozów poziomych czy strautmana. Alima jest na ich tle bardzo tania. Osobiście jak kolega wyżej polecam EM. 3 sezon miesza i noże ledwie zużyte. Jedynie co to trochę poostrzyłem a właściwie usunąłem zadziory po obróbce.Alima jest wykonana z cieńszych materiałów( kosz, ślimak) i 10 m3 Alimy wygląda jak 8m3 EM czy innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

Mój znajomy w zeszłym roku kupił EM 14m3 na 2 ślimaki, miał być tani i dobry a okazał się tylko tani..

w tej chwili już go wystawił na tablicy,

jakość wykonania podobno tragedia,

No i jakość TMR na niskim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

chodzi o to aby struktura była prawidłowa a więc żeby krowy nie wybierały oraz żeby struktura była kująca - co powoduje leprze ślinienie. Pomieszać byle jak to i w betoniarce można :)


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Co myślicie o wozie faresin rambo ? Zna ktoś może cenę modelu 700 ? I tak wogule jaka pojemność na 38szt żeby paszy starczyło na 24h ? :)


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

Faresin to jeden z tańszych włoskich producentów, nie zauważyłem w nim żadnej cechy która zasługuje na uwagę.

poza tym pojemność w prospekcie a rzeczywistość różni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Mnie raczej nie interesuje paszowóz z poziomymi slimakami, w alimie grubość blachy i jakość jest do ustalenia ale fakt ten metraż coś mi nie pasuje. :/ jeśli chodzi o samo mieszanie i jakość TMRu to duży plus :) 
Blattin daje na testy i byli polecali się że mogą przywieźć na jeden dzień i mieszanie przy nich na szybko wcale mi nic nie da ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz to 3/4 użytkowników tych wozów. Każdy kupuje to na co go stać. Nie każdy doi też po 10-12 tyś od krowy i pionowy do mniejszych wydajności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Z daleka od EM , tez mala pojemnosc jak na swoje metry do tego cena wysoka i pasza na slimaku zostaje, jak juz chcesz polski to cos z doswiadczeniem a nie prototypy.  Z tych co testowalem zdecydowanie najlepiej wypadl BVL strautman tez fajny woz i cena przystepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Testowałem Strautmana i może jest o przy małych pojemnościach ale większe to porażka bo ida na łatwiznę i na małe wozy dodają tylko nadstawki a ślimak i reszta zostaje takie samo dla mnie to bez sensu. Jak większość "zachodnich" wozów produkowany jest w Polsce z też nie najwyższą jakością wykonania. Jak ktos chce strautmana to niech zainteresuje się Falke ten sam wóz tylko inne malowanie i cena niższa. 

Co do EM to jako jeden z nielicznych wozów jakie miałem zwrócił moja uwagę. wszyscy przedstawiciele konkurencyjnych firm krzyczeli że to nic nie warte wogóle  nie miesza pojemności zawyżone słabe wykonanie itd. a okazało się inaczej wykonanie bardzo dobre, miesza dosyć dobrze i szybko tylko cena jest trochę wyższa niż polskiej konkurencji jednak dalej dużo niższa od zachodnich wozów robionych w Polsce.

Co do alimy to mega rozczarowanie dużo mówili o ich jakości wykonaniu a jak wóz przyjechał do obory to lipa. Miesza dość średnio i objętości na pewno ma zawyżone bo w wozie o tej samej pojemności nie mieściła mi się pasza. Cena najwyższa jak na Polski produkt z jaką się spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

MKrajes alima jest jakies 10tys tansza w wersji 2 slimakowej od EM , oba te wozy 12m wyrzucaja pasze, wrzoc bele słomy 220kg i do tego druga sianokiszonki suchszej 600kg a potem wez na test woz np. bvl czy  strautman ktorego tak ganisz i szybko zmienisz zdanie, ja mam np. italmix dwuslimakowy zeby nie bylo ze jestem jakims przedstawicielem czy cos w tym stylu..

EM 12m 2 slimaki i 110tys  zł , chyba maja z glowa nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Miałem na testach ok 10 wozów więc mam porównanie. EM wychodzi ok 10 tys taniej niż alima więc nie wiem skąd masz takie informacje.Cena 12 m3 w EM ok 90 tys a nie 110 a alima 95 tys plus wyposażenie wyjdzie ok 100.

Miałem strautmana przez kilka dni i nie wiem w czym taki zachwyt bo jak dla mnie wóz wypadł bardzo słabo jak na tą całą otoczkę jaką robi wokół swoich wozów.Jakość pracy i wykonania porównywalna do Polskich produktów a cena zachodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Taa to ciekawe czemu poziome używki takie tanie i tak mało ich jest? Pewnie dlatego że większość używek jest zajeżdżona.

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest mało, bo kiedyś były mało popularne. Nie każdy poziomy rozdrobni belę. Część z tych używek to mieszalniki łopatowe i do niepociętej sianokoszonki się nie nadają. U mnie przykładowo z poziomym wozem nie wyjechałbym z obory, bo jest za długi. Miedzy oborą a ścianą płyty obornikowej mam 10 m i muszę dobrze się łamać, żeby wyjechać z pionowym wozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26
akernolat    26

ale raczej i tak nie będę używał samozałodowczego, bo i tak będę musiał ładowarką wrzucać wysłodki i dodatki paszowe.

Najbardziej zastanawaił się między Triolietem 12m a keenanem 12m:/

wcześniej miałem silokinga to mieszanie trwało tylko tyle ile czasu wrzucałem paszę...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedyny rozsądny to ten Trioliet z przedostatniego ogłoszenia. Wszystko poza Kenanem picowane a ten w Myszyńcu raczej najsłanszy. Koleś same złom ściąga i ceni drogo. Kenan to ciekawe czy ma poziome ślimaki, bo może tylko łopaty do mieszania? Na 40 krów to min 10 m, bo wóz najlepiej miesza wypełniony w 80% a zapas się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czemu aż 10m? wczesniej miałem 10m, w którego wchodziło ponad 4 tony i był dla mnie za duży:/

patrzyłem nowy pronara 6m- w niego wchodzi 2500kg - co dla mnie wystarczy...

bo i tak nigdy nie będę mieszał więcej jak dla 40 krów, bo jeśli trochę zwiększę to będę chciał podzielię na 2 grupy i 2 razy mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj