witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

sebek1981    9

Nie dostałem odpowiedzi na mojego posta dotyczącego wozów Sgariboldi. Sam  mam wóz Sgariboldi od 1,5 tygodnia i gorąco polecam tą firmę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to powiedz coś więcej o tych wozach, jaki masz metraż, pionowy czy poziomy i ile takowy kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie dostałem odpowiedzi na mojego posta dotyczącego wozów Sgariboldi. Sam mam wóz Sgariboldi od 1,5 tygodnia i gorąco polecam tą firmę. :)

Sgarboldi to dobre wozy. Ale czy nie denerwuje Cię wyginanie blachy przy ramieniu rozprowadzajacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

No witam. Mam wóz 10 m3 . jest to wóz z 2006 roku po remoncie ,oczywiście poziomy. do zapłaty 45 tysięcy zł

ramię u mnie narazie się nie wygina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Nic takiego się nie dzieje.Słyszałem o tym ,ale to się dzieje jeśli włożysz balota nie od tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mi np to bardzo się nie podobało mimo ze na tescie mialem wóz z slimakiem do bel A ladowalem kiszonke z pryzmy. Po za tym wóz bardzo świetny. Struktura pierwszozedna.W 11m3 wcisnelem ponad 5 ton paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Wielką zaletą wozów Sgariboldi to małe zapotrzebowanie na moc. U mnie w 10 m3 wozie tej firmy pracuje Ursus 2812 :) struktura pierwsza klasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tego akurat nie potwierdzę. Bo 50 konny traktor w 11m3 miał niezły wycisk. Dopiero podpięcie 120 konnego traktora pozwoliło na swobodną obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiszonka z beli po prasie z nożami czy może z pryzmy? Nie wiem jak ludzie mieszają 40 paro konnymi ciągnikami. Ja mam zapięty 90 KM do pionowego 8m i to jest optymalna moc. Jak często naprawiacie sprzęgła w ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Kiszonki z pryzm,ale zaraz się kończy i po prasie z nożami będę bele dawał. Po to kupiłem wycinak Sonaroll. Zapraszam do mnie na pokaz mieszania 38 konnym ciągnikiem :) kiedyś zmienię ciągnik na bank myślę bliżej wiosny. Ogranicza mnie jednak wysokość ciągnika bo max to 2.50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Witam,

 

Jeżeli będzie kogoś interesował francuski wóz paszowy Silofarmer służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

od tygodnia mam na testach paszowóz Alimamix 10 m3. Nie podoba mi się ten paszowóz, po pierwsze to niby 10 m3 a max paszy wchodzi 2,7 t łyżka więcej i się wysypuje :/ (w skład tego wchodzą pasze ciężkie, młóto i wysłodki buraczane) po drugie pracuje z konieczności ze 110 konnym zetorem i co ciekawe czuje on ten paszowóz :/ nie wyobrażam sobie 60-siątki przy nim.. paszowóz ma przekładnie mimo to przy pełnym paszowozie i przy cięciu belki niepociętej po zmiennokomorowej prasie jak wspomniałem wyżej ciągnik czuje i obroty 1200 są konieczne.
Może ktoś polecić inny paszowóz, który dość lekko chodzi i rzeczywiście ma te metry jakie powinien mieć?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ja mogę polecić ci Euromilka mam 10m3 i na pewno ponad 3t wejdzie w zależności od składników. Chodzi z c360-3p i mieszam w nim 2200-2300 to dobrze ciągnik pracuje (chyba że bele bardzo suche to ma ciężej). Mam go od końca czerwca, póki co polecam niema z nim problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Witam,

 

 

Mogę ci zaproponować Silofarmer francuskiej produkcji wejdż na stronę  firmy i obejrzyj www.silofarmer.fr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161

@robertrolnik27 ja mogę polecić strautmanna.Posiadam 9m3 2.5 roku i jestem z niego bardzo zadowolony.Mam w nim jeszcze oryginalne noże. Współpracuje z nim zetor 6045(58 koni) na womie 540 praktycznie go nie odczuwa . Spalanie 2.5 litra na mieszanie (ponad 2 tony paszy ) zetor daje radę również kręcić na 4 przez biegi. Chętnie dają wóz na testy . Ostatnio znajomy miał na testach euromilka.troileta i strautmanna ten ostatni u niego został i nie ma zamiaru go oddawać .U niego 10.5 m3 współpracuje z ursusem 3512 . Jeszcze raz bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Jeśli wóz to tylko z poziomym systemem mieszania, takim jak ma SEKO


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj