witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymi4512    1

W EuroMilku użyta jest taka sama przekładna planetarna. Co do przekładni dwubiegowej to są dwa typy: słabsza i mocniejsza. My używamy mocniejszej.....

 

 

a co Pan miał napisac? ze słabsza jest i bierzcie konkurencje?:P każdy przedstawiciel swoje chwali a co do oceny to najwiecej należy do użytkowników:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciekło w miejscu zamontowania przewodu jest tabliczka na przekładni comer, jest to paszo-wóz na 2 ślimaki i mieszam nim 3 tony paszy ok.10 min przy pociętych balotach. Mieszam nim już 3 miesiące a nawet farba w środku się nie wytarła, wiec nie mów ze potrzeba jakichś cudownych blach. gema wysokiej jakości. wszyscy używają tej samej stali. po włożeni balata do chili całkowitego rozsypania trwa 20sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

blomiSS jakbył mogł to nakręć jakiś filmik żeby niebyło już żadnych "ale" :)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Co koledzy sądzicie o wozie paszowym maschio- gaspardo Samara 9 ? Stoję przed trudnym wyborem jakiegoś paszowozu, jednak mam ograniczenia wymiarowe, nie może być wyższy niż 2,45m i szerszy niż 2,2m. Samara spełnia te kryterium, ale wszelkie opinie użytkownika jak sprawdza się byłyby mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

ciekło w miejscu zamontowania przewodu jest tabliczka na przekładni comer, jest to paszo-wóz na 2 ślimaki i mieszam nim 3 tony paszy ok.10 min przy pociętych balotach. Mieszam nim już 3 miesiące a nawet farba w środku się nie wytarła, wiec nie mów ze potrzeba jakichś cudownych blach. gema wysokiej jakości. wszyscy używają tej samej stali. po włożeni balata do chili całkowitego rozsypania trwa 20sek.

Myślę że jak balot lub trawa z pryzmy jest dobrze pocięta to mało który wóz będzie miał problem.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Napisano (edytowany)

Witam

Czy jest jakiś przelicznik na ile sztuk bydła starcza 1m3 wozu paszowego?

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

pewnie już ktoś zadawał to samo pytanie, ale chciałbym się dowiedzieć, czy jak ktoś bierze tylko kiszonkę z silosu/pryzmy, to czy wóz poziomy jest lepszy rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Mógłby się ktoś wypowiedzieć jaki lepszy ? Czy pionowy czy poziomy bo do mojej obory cena taka sama bo na pionowych już wtedy muszą być dwa mniejsze ślimaki i cena wychodzi pionowego na dwóch ślimakach 126 tys zł brutto

 

 

 

Katalogowa 118tys i z pewnością "urwiesz" coś u dealera.

waga, reduktor obrotów i inne dodatki są w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

szczerze jeżeli chodzi o paszowóz to ja posiadam keenana jest świetny a najbardziej do bel chociaż ja nie robię bel :P świetnie miesza pasze a także wywala jak narazie to tylko ostrzy się noże bez większych awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 16m3 na dwa ślimagi za EURO milka zapłacisz około 105 tyś brutto z taśmą i dodadkowy wysyp z boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja też polecam keenana ładnie miesza i rozdrabnia czy to baloty czy słomę. I zapotrzebowanie na moc też nie jest takie duże jak z pionowymi ślimakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@BlomiSS To u ciebie nagrywany był ten film z tym wozem Euromilka z dwoma ślimakami ??? NH TD mieszal a TLA ładował???

 

U mnie za 3-4 tygodnie będzie 8m3 Euromilk :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

WP 20 z Mirosławca. Jako ciekawostka.

Boczny wysyp z taśmą. Proszę tylko nie komentować, "komu to potrzebne". Komuś było, dlatego zostało to zrobione. :)

 

Upsss. teraz dopiero "się" załączyło :)

post-24748-0-67132000-1360582466_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to było w sąsiedniej wsi ale ja mam podobny tylko niższy postaram się wrzucić film niedługo ja za swój dałem 97netto z taśmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Aha a jaki ciągnik go napędza? Zrób jutro jakieś fotki podczas mieszania i wstaw na AF :P


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha a jaki ciągnik go napędza? Zrób jutro jakieś fotki podczas mieszania i wstaw na AF :P

 

 

to był new holland td5040 zdaje sie, a umnie td5030

 

Myślę że jak balot lub trawa z pryzmy jest dobrze pocięta to mało który wóz będzie miał problem.

 

 

Masz absolutną rację, więc poco przepłacać za maszynę 2x skoro jest prosta jak budowa cepu. i jest ściągnięta w ze storti :P

 

czochradło własnej konstrukcji :P

post-44837-0-21459100-1360941200_thumb.jpg

post-44837-0-77739300-1360941285_thumb.jpg

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Witam. Stoję przed wyborem wozu paszowego 12m^3 . Który bardziej polecacie alimamix czy metal-tech ? :)


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

alime ma sąsiad po roku już mu wszędzie farba zeszłą placami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azbest    0

Witam> Mam zamiar kupić na wiosne paszowóz. 24 dojne, do mieszania kiszonka w balotach nie pocięta, kuku, młuto. Do wydania max 50 tyś netto. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj