rolniknowyD

40 ha i co z tym zrobic????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolniknowyD    0

Witam od roku posiadam 40 ha.Całość jest porośnięta samosiejkami.Wiem że najpierw to trzeba powycinać ale co dalej????macie jakieś pomysły?

Mam mały traktor tzn.władymirca t25 Chciałbym coś kupić większego ale nie wiem jak i skąd uzyskać jakieś dofinansowanie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję

POZDRAWIAM;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

problem jest w tym że w rolnictwie nic się nie opłaci niestety porażka na każdym rodzaju uprawy hodowli itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

wsumie dobry pomysł bez żadnego sprzetu ciężko zacząć aby dostac dofinansowanie tżeba miec 4 esu minimum a jesli ziemia nie obsiana to juz problem drugi problem to załatwienie kasy na wkład własny sprzedaż to chyba najsensowniejsze rozwiązanie. Ale jesli nadal chcesz gopodarzyc i masz jakotakie pojęcie o tym możesz sprzedac powiedzmy 10 h starczxy ci na jakąś używke i podstawowe narzędzia chociaz szału nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

ja bym na twoim miejscu wszystkiego nie sprzedawał, zostaw sobie coś dla potomków :P spróbuj też wydzierżawić...jeśli nie masz gospodarstwa maszyn budynków itp. to lepiej sie w to g*wno nie pakuj, bo tylko stracisz, ewentualnie posadź jakieś drzewa (orzech)z tym nie ma roboty a dostaniesz dotację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam od roku posiadam 40 ha.Całość jest porośnięta samosiejkami.Wiem że najpierw to trzeba powycinać ale co dalej????macie jakieś pomysły?

Mam mały traktor tzn.władymirca t25 Chciałbym coś kupić większego ale nie wiem jak i skąd uzyskać jakieś dofinansowanie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję

POZDRAWIAM;

 

1. ile masz lat?

2. jakie masz wykształcenie rolnicze?

3. jakie masz doświadczenie rolnicze?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Jeśli masz 40 ha dobra fajnie ale jaka klasa jest to 1 kawałek czy 40?? wiesz w dzisiejszych czasach nie sztuka przewalać ziemię lecz wyciagnąć z niej jakiś zysk. myślę tu głównie o dotacjach o dopłatach, pakietach rolnośrodowiskowych może ekologia i dopłaty do odpowiedznich rodzajów upraw np. ostatni bum malina 4000 zł do ha. w twoim regionie napewno są odpowiedznie instytucje i ludzie którzy ci pomogą w papierach. Ja nigdy bym nie zostawił możliwości swojego biznesu i poszedł pracować u kogoś żeby mi na głowie siedział jakiś zgred i błędy wytykał. Młody rolnik jeśli się łapiesz i jakieś maszyny będziesz maił a potem musisz myśleć z głową i napewno do sąsiada po chleb nie pójdziesz. Takie jest moje zdanie na tej ziemi wszystko zaczyna się od pola rolnika i napewno dasz radę to sprzedać tylko tu jest kwestia cen... ale na to wielkiego wpływu nie mamy i dlatego trzeba pchać łapy po dotację. Niestety taka jest prawda... decyzja należy do ciebie!


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

40ha zarosłe krzakami to znaczy że pewnie i w okolicy na dzierżawe niema chętnych ,napisz jaka klasa ziemi może posadzić las ,pare zł apotem na grzyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

mozesz sie podzielic ze mną :P

albo zostaw to tak jak jest i zostań ninją!!!

 

 

 

 

:)


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RolniknowyD można wiedzieć skąd jesteś? Bo jeżeli gdzieś niedaleko mnie i chciałbyś do dać w dzierżawę to ja mogę wziąć chociaż połowę bo mi by się przydało.

Ps. Vitara jeżeli masz pomysł na biznes to i z 10 ha spokojnie wyżyjesz, tylko trzeba nad tym trochę pomyśleć :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

OO ja u mnie w okolicy to by sie pozabijali jak by było 40 h!! Są tacy gospodarze że mają 20h i hodują po 70 sztuk bydła!! dosłownie szok;p

a z ką jesteś|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

u mnie tez by sie chyba malo nie pozabijali o dzierzawe jak kiedys wujek sobie zazartowal pod sklepem ze chce ododac w dzierzawe ponad 10h to ludzie ze wsi odrazu sie przymilali i pytali czy nie chcce pomocy w gospodarstwie albo oddac ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co widze użytkownik RolniknowyD jest tak samo zielony jak jego pole :)

A więc myśle ze najlepszym rozwiazaniem bylo by wydzierżawienie polegajaca na tym ze TY płacisz podatki i zabierasz dopłate a chetny obsiewa i obrabia areał. Bynajmniej u mnie to przechodzi. :)

Albo jak to nie przejdzie wówczas sprzedarz. Ale ja bym swoich hektarów bym nigdy nie sprzedam mam do nich jakiś sentyment.

 

 

 

Ale najważniejsze jest to:

1. ile masz lat?

2. jakie masz wykształcenie rolnicze?

3. jakie masz doświadczenie rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barmak    0

ja nad sprzedażą to bym sie wstrzymał i dobrze zastanowił, sprzedać jest łatwo, a potem kupić to już gorzej. sam kupiłem ostatnio 25 ha i mogę coś na ten temat powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Sprzedaj i zainwestuj w coś innego niż rolnictwo

chyba że chcesz napier... i ledwo co z tego miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Jak byś sprzedał po 40 tyś za ha,bo taka cena u nas na kujawach, to ładna kasa (1,6 miliona)i można w coś zainwestować np:kilka mieszkań na wynajem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Ja bym sprzedał 10 ha i poszły by za około 30 tys / ha co się równa 300tys zł. Za to już możesz coś kupic. Wystarczy na ciągnik, pług, brony, siewnik, opryskiwacz, przyczepy, kombajn wynajmiesz i posiej zboże. Kupisz to co najpotrzebniejsze a potem będziesz uprawiał te 30 ha. Z tylu ha już na pewno będzie dobry zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniknowyD    0

Dzięki za podpowiedzi.Sprzedaż nie chodzi w grę.Ziemi ta jest w jednym kawałku teren górzysty ale nie kwalifikuje się do ONW :)

Mam 30 lat,skończyłem zawodówkę rolniczą a pózniej ogólniak i jestem z dolnośląskiego,a co do doświadczenia to jest słabe.Ja myslałem aby to kosić i tak jak kolega damian007 wspomniał pobierać rolnośrodowiskowe tylko nie wiem czy wszystko do tego zaliczyć??Ktoś wspomniał o bydle,wujek ma ponad 150 sztuk pomagałem mu jakis czas i z mojego punktu to słabo opłacalne a roboty do djabła. Apropo malin to jaki jest koszt sadzonek na 1ha??

 

A jeszcze pytaliście o klasę to jest od 3do 6 ale ta trawa co tam teraz rosnie to jest naprawdę ładna i bujna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj