bigosek54

Deutz Fahr Agrofarm 410 z turem czyJohn Deere 5080R a może coś innego...

Polecane posty

bialy2005    582

tak jak pisał kolega wyzej DF 410 wersja GS czyli elektrohydrauliczny rewers i skrzynia 40x40, szyberdach szklany + klima, 6 wyjsc hydrauliki, komplet lamp roboczych,opony standard 130-132 netto na ta chwile zaleznie od euro.

 

JD 5080R comfort 150netto ale tylko przy promocji 3,5zł za euro

JD 5080M comfort 120netto

 

NH 5040 ( 24x24 z jednym pólbiegiem, rewers elekltrohydrauliczny, 6 lamp roboczych, klima, pneumatyka, 6 wyjsc hydrauliki, opony standard) 130 netto

CASE JXU 85 to samo co wyżej 140netto

 

Kubota m8540 standard ( nie ma wyboru w opcji poza 3 para złącz hydrauliki, zaczepem hitch i wom 1000 zamiast 540E) 127netto za 2009r lub 131netto za 2010r

 

JA rozwazam NH CASE lub DF narazie wygrywa NH , deler case mysli nad lepsza oferta do srody :)

 

Co do łądowacza do tych ciagników to FZ 20 jest odpowiedni (24-25netto sama rama i mocowanie, 3 sekcje i amortyzacja), a do kuboty proponuja mi robusta f10 ( 23 netto)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wyposażenie dodatkowe do Kuboty M8540/9540:

Przedni TUZ i WOM Kubota- 25 620

Przedni TUZ polski- 9 760

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliczny FD- 2 196

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliczny SCD- 2 440

Automatyczny zaczep transportowy- 1 220

Obciążniki tylne (4x50)- 2 135

Zaczep hitch- 1 586

WOM 540/1000- 4 392

Belka wielootworowa- 305

Wyprowadzenie 1 pary hydrauliki na przód- 1 647

 

Ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

ja też rozważałem NH ale słyszałem z różnych źródeł że przy cięższych pracach niesamowicie muli i piszczy w cholere

 

biały 2005 może orientujesz sie może ceny lambo i same albo fendta i fergusona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

innych cen nie znam. wiem ze MF seri 4xxx to samo co valtra Axx bedzie podobnie jak CASE ale mi nie podchodza patyrzac na nie to robi mi sie niedobrze :) A znowu MF 5xxx juz moze byc ale cena jak dobrze pamietam 150 netto ale moge sie mylic bo to była dosc dawno jak sie pytałem i za bardzo nie przywiazywałem uwago bo mnie nie interesuje MF ogólnie mma wstret do tej marki. A fendt to wiadomo cena :) lambo i same to 2-3 tys mniej niz DF :)

U mie akurat to ma byc pomocniczy wiec ciezko to on nie bedzie miał :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

u mnie też ma być pomocniczy ciągnik bo główny mam (deutz fahr agrotron m620)...a valtry nie chce widzieć u sb na podwórku...mf dużo pali...john deere też...właśnie jak jest u johna ze spalaniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

U johna jest tak że te ciągniki są stworzone do ciężkiej pracy. Jak mają odpowiednie maszyny to spalą mniej niż nie jeden ciągnik. Jak ktoś kupuje JD i zakłada maszyny od 60 to wiadomo, że będzie dużo palił, lub kupują drogie duże ciągniki np jd które nie mają co robić na gospodarce to mówią, że dużo palą. Jak się kupuje ciągnik to trzeba wiedzieć co od niego oczekujemy i trzeba wiedzieć czy stać nas na utrzymanie, na paliwo. Wiadomo już byle taniego gówna nie można lać bo to się potem nie zwróci. znam takie przypadki, że ktoś chciał zaoszczędzić na paliwie i lał gorsze to miał pompę paliwową do wymiany no i kołnierza we wlewie nie było bo zżarło. Jak ktoś robi dużo to kupi hurtowo 1 tysiąc litrów i wyjdzie mu taniej niż te gówno. Ja mam JD nie narzekam na spalanie. Ile zrobi tyle spali. A on potrafi dużo zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

RolnikMat to porownaj sobie inne ciagniki w tej samej pracy z tymi samymi maszynami. Nie rozumiem Twojej teorii jesli chodzi o spalanie. Kazdy potrafi zrobic duzo, nawet tyle samo jesli ma taka sama moc.

 

Co do wyboru równiez skłanialbym sie ku DF ze wzgledu na bogate wyposazenie, tylko ta mala kabina mnie denerwuje;/ to naprawde powazny minus bo i ja i ojciec jestesmy wysocy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Dla mnie osobiście są trzy marki JD, Fendt i DF. reszcie mówie nie. No ale taka jest prawda, JD musi mieć co robić, bo jak pójdzie do lekkiej pracy to na pewno spali więcej niż inne ciągniki. Z tym się zgodzę. Ale jeśli tylko się podepnie odpowiedni sprzęt to może wyjść ekonomiczny. Ludzie to nam mówią ale pan pruje tym ciągnikiem. Pola ubywa w oczach. No mnie osobiście w wielu innych markach nie podoba się wykonanie, może silniki ekonomiczne ale wykonanie już nie takie. Po za tym wystarczy zobaczyć w jakich ciągnikach i innych maszynach samobieżnych są montowane silniki JD. Claas, farmer. Natomiast silniki deutza w fendtach.

 

A po za tym jak ktoś kupuje porządny, drogi sprzęt to chyba stać go na paliwo. A nie narzeka, że dużo spala.

Kolego statek a JD to jakie ma niby wyposażenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego @rolnikmat jestes bardzo nie obiektywny w swoich wypowiedzi uwazasz JD za naj... reszta blee - zachowanie dzieciaka :) Co do doboru maszyn to dotyczy kazdego ciagnika nie tylko JD. Znam takich co kupuja dana marke bo jest jej najwiecej w okolicy albo przeciwnie sasiad nie ma takiego wiec takiego kupuje :) W moim rejonie widac duzo casów ale głownie JX ( taniosc konkurujaca z zetorem który jest królem pól :) ) JA kupiłem case maxxuma nie dlatego ze nikt takiego w okolicy nie ma tylko dlatego ze mi odpowiadał cenowo i mam zaufanie do tej marki. Co smieszniejsze mój kuzyn w tym samym czasie kupił identyczny model, a nigdy ze soba o tym nie rozmawialismy, kupilismy u innych delerów. A obskoczylismy nie jednego, obaj mamy tez inne ciagniki marek ursus i zetor. Jd w moim regionie słabiej chyba działą bo jest ich mało choc po ostatniej MGR przybyło ze 2 sztuki 6830 ale comfort bo ludzi nie stac na premium. W cenie JD comforta masz ful wypasa case to przemawia za casem. Rozwazałem tez DF ale nie odpowiada mi jego ergonomi i zabawkowe wykonczenie ( kwestia gustu) No i cena zalezna od euro tak jak JD co w moim przypadku gdy kupowałem ciagnik było wazne bo euro było 4,5 a to olbrzymia róznica bo case i NH były liczone w złotówkach. Kolejna sprawa podjescie delerów do klienta w DF u mnie jest tragiczne. sumujac padło na case i nie żałuje ale nie pisze ze JD i DF i Inne sa do du... KAzdy ma inne podejscie do sprawy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

JD ma takie wyposazenie za jakie zaplacisz. A placisz w nim za wszystko slono.

 

Moja ekonomia jest taka ze jesli ciagnik zaoszczedzi 1l/h w kazdej pracy a tak mam porownanie miedzy fendtem 412 a JD 6430 to po 5000h bede mial 20000zł w kieszeniu z zaoszczedzonego paliwa.

 

Wykonanie jest takie jaka cena, co tu duzo mowic, i nijak nie ma sie to z ekonomicznoscia. Bo taki farmtrac ma silnik perkinsa i jest oszczedny w lekkich pracach bardziej od serii 5R a cena robi swoje:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mysle ze jesli polski to tylko hydramet lub polmot.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

nie jestem jakimś fanem JD to po pierwsze, bo inne marki też lubię. A mam i sentyment do starych ursusów z ciężkiej serii. Po drugie denerwuje mnie to jak ktoś pisze, że ten ciągnik dużo pali. Więc dlatego tyle pisałem odnośnie spalania. Mnie nawet Kuboty się podobają. Taką kubotę to bym wolał bardziej niż takiego zetora czy farmtracka nowego.

 

A co by kolega powiedział o MF nie pamiętam który model. No któryś z serii 54...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

MF 5425 kosztuje 36,6 tys euro netto z miękką kabiną.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

ja też nie mówie że df jest jakiś najlepszy ale wiecie jak ma się ciągnik ze stajni df już na podwórku to rozchodzi mi się o to że będą te same oleje i jak będe chciał to moge se np:przyczepe obydwoma wywalić...a tu jak też kolega wcześniej powiedział w deutzu wkurza mała kabina ale ja nie będe brał johna ze względu na szerszą kabinę a tur mi jest potrzebny więc...ja skusił bym się na 5m ale nie podoba mi się rewers i słyszałem że mają coś chińskie...prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Z tymi olejami się zgodzę. Co innego jak ciągniki mają oddzielne zbiorniki na hydraulikę zewnętrzną. Bo jeśli są dwa z tej samej marki to można każdą maszynę przypiąć i bez obawy o wymieszanie olejów. U mnie już się skończyło pożyczanie maszyn bo oleje i złącza od hydrauliki inne. Jedynie co sąsiadom co mają JD. No to już masz w większości problem z wyborem z głowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tym, olejem nie do konca jest tak. pytałęm w NH to w seri t6000 jest inny olej niz w t5000 ;) I byłem zdziwiony bardzo. tylko nie wiem czy sa one mieszalne


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

nie spodziewałem się że może być takie coś ale chyba df ma te same jeszcze zobaczymy...biały 2005 czemu sądzisz że df ma dziecinne wykończenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

RolnikMat pisze że sa 3 marki JD Fendt i DF. Dla mnie śmieszne bo skoro DF to gdzie Same,Lambo?? Pewnie na końcu listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

No to jedno to samo :)) Ale w kolejności DF, Same, Lamborgini :)) To tak z przyzwyczajenia bo mi to się z tych 3 najbardziej DF podoba i ogólnie w moim przypadku najczęściej o nim mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem na uwadze kolorowe dzwignie :) tylko w DF spotykane no i chyba w same i lambo choc nigdy sie nie przygladałęm.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Mi się zdaje, że z tymi kolorami to też nie jest bez powodu. U mnie to dźwignie od napędu są pomarańczowe żeby w nocy jak się jedzie było je widać i można było odróżnić. U góry się taka lampka świeci i wtedy te dźwignie widać. Od WOM jest wszystkie dźwignie i przyciski żółte.

 

odnośnie spalania. Czy ma ktoś, czytał ostatnią skibę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

tak jak powiedział RolnikMat one w nocy odbijają światło a czerwona lampka nie przeszkadza w jeździe i dzięki niej widać wszystkie dzwignie..i sądze tak jak kolega nie bez powodu są one kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

taka lampka czerwono pomaranczowa jest tez w case i do tego podswietlane przyciski na joy i tez wszytko widac i nie sa czerwone czy zielone , niebieskie :huh:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj