mllodyyy

przelicznik ha na KM

Polecane posty

andrzej2110    535

Ma trzodę chlewną. Kupił NH TM 120 i grubera.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

Ludzie kombinują ,wydzierżawiają sobie ziemię na dzień składania wniosku i mają dosyć ha na większy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

bialycivic - nic im nie da podpisanie dzierżawy na dzień składania wniosku. Dzierżawę muszą mieć podpisaną na określony czas (muszą rozpisać planowanie na te działki - i wtedy mogą wyliczyć wielkość ekonomiczną gospodarstwa i nie mogą do końca programu zmniejszyć wielkości ESU), oraz przez ten okres robić na tym polu i brać dopłaty - jak ich sprawdzą, to będzie "ZONK".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

To mi wytłumacz jak można nabyć dwa ciągniki jeden 80 koni i drugi 120 koni na 20 ha na modernizację ,rolnik ten ma hodowlę trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

bialycivic - nie znam gościa i nie mogę się dokładnie na jego temat wypowiedzieć, ale albo gościu miał dobre wytłumaczenie przed pracownikami ARiMR i potrafił udowodnić, że taki sprzęt jest mu potrzebny, (bo np: ma maszyny specjalne z takim zapotrzebowaniem mocy), albo ma układy. Innego wyjścia nie widzę - a podpisywanie dzierżaw na jeden dzień nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryspol    0

przeczytałem 35 stron tej ulotki i co te pierdzistołki wiedzą o pracy na roli.im deszcz śnieg nie przeszkadza.według ich tabel kupując do swojego areału ciągnik przez następne 25lat,15lat,12lat eksploatacji MASZ NIE POWIEKSZAĆ GOSPODARSTWA ???.bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@kryspol dobrze mówi tym urzędnikom to ja nie wiem czasem to takie bzdury mówia we wnioskach ze szkoda gadać

w tej chwili mam załatwione dzierżawy to chyba na 42ha dadzą bez problemu 117PS New Hollanda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Też mam ok 42 ha i też myślę o takim Hollandzie 117 km. Z tym że mam jeszcze 2 w miarę nowe ciągniczki i jak sobie dodam policzę km/ha to wychodzi ponad 6 ;) Jako wytłumaczenie ma iść hodowla krów, duże rozdrobnienie gospodarstwa i brak większego ciągnika. Zobaczymy co z tego wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli mogę zapomnieć o ciągniku 80konnym na 11ha gospodarstwo ;(

Ja nie wiem jak wyobrażają sobie Ci durni ludzie którzy wymyślili ten przelicznik np zaorać 2skibami 10ha pola ciągnikiem 40konnym , uprawic , zasiać w między czasie wykopać ziemniaki wywieźć obornik i zdążyć ze wszystkim na czas ? Albo jeszcze lepiej wsuszyć i zebrać siano gdy łąki są oddalone o 5-10km od gospodarstwa . Albo nawet mieć 2x 20km (niewykonalne)

Chyba musiałbym np zbierać siano jak robili to ludzie 40lat temu ;) i itak siedzieć non stop w ciągniku od rana do nocy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Moja sytuacja jest podobna jak @pawlus224...

Tak samo mam 11ha gruntów ornych (ciagniki c-330 i c-355). Ziemia klasy 1 i 2 trochę 3 na terenie równym. Czy to miałoby jakiś wpływ,zeby wynegocjować troche mocniejszy ciągnik? Z tego co czytałem to wszystko ma wpływ (hodowla bydła,trzody itp.).

Może kiedyś nastawiłbym się na małą hodowle bydła mięsnego ale jak na razie jeszcze o tym nie myśle. Także mam 11ha ornych (przenica,jęczmień,rzepak).

Jak na moje potrzeby to starczyłby 70konny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A te ciągniki masz na siebie zapisane ? Czy tak jak Ja na ojca czyli teoretycznie nie mam żadnego ciągnika ;)

ile Ci wychodzi esu ? Bo mi przy podobnej powierzchni żeby uzyskać ponad 4 to muszę oprócz zasiewu zbóż chodowac kilka sztuk bydła ...

A wie ktoś jakie okoliczności mogą pomoc w uzyskaniu większej mocy ciągnika niż według przelicznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Jak teoretycznie to nie mam żadnego ciągnika.

Po obliczeniu w kalkulatorze ESU wychodzi mi ok. 6,5.

Więc jak mówicie... 70konny ciągnik przyznaliby? Bo pługiem 3'ką obracaną to nawet na takiej glebce będzie miał troche ciężko :)

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Już wiem że na młodego rolnika nie ma żadnego przelicznika mocy na areał :) trzeba tylko podać zakres mocy np 50-70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Ja mam 20 ha czy przyznają mi traktor 115 lub 125 koni ? na modernizacja 2013 ?

a niby po co? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

Zależy co masz za produkcje, przy zwierzęcej powiedzieli mi 4 KM/ha przy świnkach, a 6 KM/ha przy krowach :blink: . Wujo składał na ciągnik i ma 13 ha i krowy to mu przyznali ciągnik w przedziale 85-95 KM może brać :huh: , tak że myślę że przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

rusza nabor na sektor D mam pytanie czy stare ciagniki sie licza ??? chodzi mi o to czy jest kryterium co do wieku ciagnikow naprzyklad jak ciagnik ma 30 lat to sie dalej liczy do przelicznika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz bodajże 20 letni ciagnik sie nie wlicza w przelicznik wiec tak jak bys juz go praktycznie nie posiadał . Czyli mowicie tak mniej wiecej 6 Km na hektar przelicznik jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 19.01.2011 o 20:26, pawlus224 napisał:

Czyli mogę zapomnieć o ciągniku 80konnym na 11ha gospodarstwo ;(

Ja nie wiem jak wyobrażają sobie Ci durni ludzie którzy wymyślili ten przelicznik np zaorać 2skibami 10ha pola ciągnikiem 40konnym , uprawic , zasiać w między czasie wykopać ziemniaki wywieźć obornik i zdążyć ze wszystkim na czas ? Albo jeszcze lepiej wsuszyć i zebrać siano gdy łąki są oddalone o 5-10km od gospodarstwa . Albo nawet mieć 2x 20km (niewykonalne)

Chyba musiałbym np zbierać siano jak robili to ludzie 40lat temu ;) i itak siedzieć non stop w ciągniku od rana do nocy ...

Udało się kupić większy ciągnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez thomas015
      Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?
      Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj