Skocz do zawartości
dymek333

Jaki model wybrac 6180(135km) czy 6265(105km) ???

Polecane posty

dymek333    1

witam mam maly problem a mianowicie nie wiem jaki ciągnik wybrac mf 6180 czy mf 6265. Kosztują mniej więcej tyle samo bo ok 80 tys(w ladnym stanie).Interesują mnie informacje na temat silnika i skrzyni ale mogą byc tez inne wazne info :)

oto linki do tych ciagnikow;

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-6180-120km-99r-klima-jak-nowy-i1320945353.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-6265-tuz-mx-i1323840009.html

Z GÓRY DZIEKI ;) ;[ :D B)

PrzemoO    8

6180 silnik 6 na turbinie natomiast 6265 to jest silnik 4 na turbinie w stanie wizualnym dość ładnym sprowadzony z Francji, wiem bo byłem właśnie dzisiaj go oglądać. :)

Natomiast jestem ciekaw jak wygląda sprawa podzespołów, czy w tym modelu jest już inna skrzynia niż w 61??

Ale 6180 ma chyba ok 120KM a nie 135? :);) Ale mniejsza z tym :D Ja ze swojej strony brałbym Mf-a 6265,seria 62XX jest według mnie bardzo udana,podam ci na moim przykładzie :MF 6290 4 lata -0awarji,komfort jazdy znakomity,EHR bardzo dobrze umiejscowiony,Noi co najważniejsze bardzo małe spalanie,a jeśli chodzi o skrzynie to prawie napewno taka jak u mnie czyli PowerControl 32X32 która bardzo polecam.Więc 1 słowem polecam 6265 ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

Seria 62XX ma wygodniejsze sterowanie skrzynią biegów oraz EHR w podłokietniku, co do tych dwóch ciągnikach co podałeś ten 6180 wygląda kusząco jest zadbany tylko w opisie jest 16X16 Dyna shift jak już to Speed shift z 1 półbiegiem, sprawdź to dokładnie :)

A czy speed shift nie ma 2 półbiegów a dyna shift 4 półbiegów?

Dyna Shift ma 4 półbiegi bo tak ma sąsiad w MF-ie 8110,tylko że dyna shift nie elekrohydraulicznego rewersu przy kierownicy a 6265 ma.

dymek333    1

ale martwi mnie jedno w tym modelu 6265 jest 8500 motogodzin :)

a w tym 6180 jest 4500 motogodzin :P

nie mialem stycznosci ze skrzynią power control i boje sie ze przy tym przebiegu moze nie pracowac jak powinna ;)

natomiast posiadalem MF 6150 ze skrzynią dynashift mial on 6500 motogodzin i spisywal sie bardzo dobrze

mateusz1995    2

A mi kiedyś znajomy użytkownik powiedział że wszystkie Mf mają po 15 tys mtg.Ile w tym prawdy nie wiem ale jeśli sprzedają 20 letnie to chyba nie możliwe żeby miały po 5 tys. mtg. bo by były jak nowe. Co o tym myslicie

dymek333    1

czyli mysslisz ze 6180 ma cofany licznik??? :huh: ale jego stan pokazuje ze moze tyle miec

na zdrowy rozum to kto kupuje traktor 120 km na 10 ha ??? jeszcze na dodatek 6 garów na turbinie :P:);)

mateusz1995    2

Nie wiem ale możliwe bo jak się rozglądałem za mf to wszystkie miały około 5tys.mtg.Ja mam 15 ha i rocznie nie robie nawet 200 mtg.To powinien miec poniżej 2 tys. mtg. A po 4.500 tys. mtg. chyba opony by się nie zużyły

dymek333    1

dzwonilem do goscia od 6180 i mowil ze opony mial swiezo wymieniane

ja mam ok 25 ha i nie wiem ktory byl by lepszy :P

do 6265 zapne 3 skiby i nie bedzie mial lekko a do 6180 zapne 4 i powinien sobie "fruwac"

mateusz1995    2

Sprowadzony tydzień temu i już zdążyli zarejestrować. Muszę przyznać że szybcy są i jeszcze oleje wymienili.Ja sie zastanawiam nad 130Km do pługa i agregatu upr.-siew.

dymek333    1

hehehe :);) :huh:

tu sie z toba zgadzam szczerze to nie zwrocilem na to uwagi :P

ja mieszkam pod wroclawiem wiec mam kawalek drogi zeby go zobaczyc :)

a jaka jest ziemia w twoim rejonie???

dawid2795x    0

Oby dwa MF są w ładnym stanie i są z tego samego rocznika. O ile wiem dwa mają elektor-hydrauliczne rewersy.

Na pewno wygodniejszy będzie 6265 gdyż to nowsza seria lecz co do stanu 6180 jest ładniejszy i na moje oko nie ma cofanego licznika.

Wszystko okaże się gdy pojedziesz oglądać te dwa modele i w tedy porównasz który jest od strony technicznej i wizualnej najmniej zużyty.

Mój MF 6290 ma do tej pory 5580 mtg,opony z przodu są na 1000% u mnie oryginalne i jeszcze jest na nich troche bieżnika,a ten 6180 ma 4500mtg i nowe opony to troszke dziwne,mi sie wydaje jednak że jest troszke cofnięty?A jeśli chodzi o powercontrol to do tej pory u mnie przy skrzyni nie ma najmniejszego problemu(odpukać) :P

kravter    36

Mój MF 6290 ma do tej pory 5580 mtg,opony z przodu są na 1000% u mnie oryginalne i jeszcze jest na nich troche bieżnika,a ten 6180 ma 4500mtg i nowe opony to troszke dziwne,mi sie wydaje jednak że jest troszke cofnięty?A jeśli chodzi o powercontrol to do tej pory u mnie przy skrzyni nie ma najmniejszego problemu(odpukać) :P

moze niemiec cofnietego moze poprostu duzo jezdzil po szosie to wtedy mu wystaczy 3 tysie mtg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się