lukaasz

Zetor super 50

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaasz    2

Witam,

 

 

Znajomy chce zakupic właśnie taki ciągnik za nie duże pieniądze. Może ktoś ma / miał taki sprzęt i podzieli się opinią. Ma służyc jako główny ciągnik na 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Pamiętam mieliśmy taki-dobra,solidna maszyna.Bardzo dobry uciąg.Z Wad to pamiętam tylko tyle,że ciężko się kierowało.Dobrze sprawdzał się w pracach polowych.Kiedyś jeszcze sobie taki kupię, w celach kolekcjonerskich-mam sentyment do tego ciągnika. :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Znajomy ma taki ciągnik.Dał za niego 2 lata temu coś koło 5 tyś tylko ze bez papierów.Mówi ze w polu radzi sobie lepiej jak 60 tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

A dałby radę z dużym pługiem 3 skibowym? Dokładnych wymiarów pługa nie znam. Albo inaczej. Co on ciągął/ciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@lukaasz mówi się że uciąg zetor 50 jest porównywalny nawet z ursusem c-385




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

To my sprzedaliśmy swojego w 2004 roku za marne 2500zł :) Był zarejestrowany i ubezpieczony na chodzie w dobrym stanie.On nawet duże czwórki ciągnie. ;)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie wiem czy to doby pomysł do ty ciągników nie ma żadnych części coś siądzie i d**a fakt że uciąg to on ma dobry i po drodze zapiepsza z 40km/h

ale nie lepiej mu poszukać jakiegoś mtz 50 albo białoruśki lub też coś z fortschritta zt300 kupi za 5000zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

A u nas akurat jest taka agroma co ma części do zetorów i także do tego modelu. Z tym problemu nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba że tak ale pozostaje jeszcze cena części no i za ile znajomy ten traktor kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam .Jak sama nazwa mówi to super ciągnik, sam mam takie dwa .Jeżeli ma sprawną blokadę to trzy skiby musi ciągnąć nawet na glinie .W transporcie też jest bardzo dobry bo szybki nawet zt 323A dostawały przynim zadyszki .Obecnie wszystko jest na sprzedaż razem z częściami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Cena tych części jest bardzo podobna do ceny części do c360. Traktorek kosztuje 5 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 5 tysięcy to nie warto to są ciągniki z lat 50 czy 60 niech se lepiej kupi jak już powiedziałem jakiegoś mtz 50 czy fortschritta ciągniki młodsze masa części szczerze mówiąc ja za takiego rupcia 5000 bym nie dał ale jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No własnie tutaj pojawi się dylemat MTZ 50 czy Zetor 50 Oby dwie maszyny są baaardzo twarde. Ale Zetor chyba uciagiem wygra. Ale głowy sobie uciać nie dam :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czasy Zetora 50 skończyły się 30 lat temu, po co się w to pchać? Może zamiast Zetora weź Ursusa c 45(w końcu uciąg ma nieziemski)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

i 1 cylinder zamiast 4 :) Jak tłok Ci się zepsuje to wiadro wstawisz i gra gitara :)

 

A tak na poważnie, jak niep otrzebuje nic lepszego to czmu by nie jak okazyjnie kupi zawsze może odrestaurować :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No własnie tutaj pojawi się dylemat MTZ 50 czy Zetor 50 Oby dwie maszyny są baaardzo twarde. Ale Zetor chyba uciagiem wygra. Ale głowy sobie uciać nie dam :)

Tez bym obstawiał za zetorem. Kiedyś na af nie dowierzałem że ciągnik ciut słabszy od C-360 ciąga 4 skiby a C-360 ma czasami problemy w 3 skibach. Ale gdy zobaczyłem na youtube ile potrafi zetor super w lesie to się przekonałem :)

 

@Mariusz x coś w tym jest C-45 uciąg miał :) ale chyba teraz go kupić się za bardzo nie da, chyba że u kolekcjonera i chyba tylko do tego się nadaje. Jego epoka dawno minęła, i znalezienie części raczej graniczy z cudem.

@ursusczesio niby 1 cylinder ale z względu na wielkość tłoka to wychla co 4 cylindry i to w wyższej mocy niż 45KM.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chce mieć siłę i uciąg to jak już powiedziałem niech kupi zt300 uciąg on ma zaj***** części niewiele droższe od części do c360 łatwo dostępne mocna hydraulika biegów w h** sprzęgło pneumatyczne wspomaganie kierownicy w kabinie dużo ciszej jak w 360 niech za tą kasę szuka fortschritta dobrze mu radzę niech se da spokój z suprem on jest szybki ale przy takiej prędkości to on go na drodze nie utrzyma powód straszne luzy w kierownicy a od orać nim od miedzy graniczy z cudem :)

niech znajomy robi jak zechce jego sprawa ale ja supra nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

A ja na supra nie narzekam. Chociaż silnik od roku rozebrany i teraz powoli składa się w szlifierni. Kompletny koszt remontu silnika 6 tyś. Taniej było zezłomować ale sentyment jakiś jest. Z 360 bez porównania. A że ciąga samolot do ogórków u mnie to zawsze 2 miesiące w roku stoi w polu bez jakiejś obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawalarz    0

Witam. Wiem ze mega odkop, ale nie chciałem zakłądac nowego tematu. Miałbym pytania odnośnie tego ciągnika.

Mam do kupna taki oto ciągnik za śmieszną monete, i takie pytania:

Czy hydraulikę ma niezalezną od skrzyni biegów tak jak np w t25 czy naped przez skrzynie jak w c360? Jesli jak w c360 to olej ten sam co w skrzyni?

Ile wynosi średnie spalanie w orce 3 skiby na głęboko?

Czy ma dociążanie tak jak w rosyjskich traktorach?

Jaki rozmiar opon tylnych?

Czy posiada biegi terenowe, i mozliwosc ustawiania szybkosci wałka jak w c360? Dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert_kow    0

Witam

potrzebuję dane uzupełniające do przeglądu do rejestracji ciagnika .Dane zawarte w starym dowodzie rejestracyjnym są nie wystarczające .Jeśli ktoś posiada nowy dowód prosze o podanie danych technicznych.

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj