Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
mateusz1995    2

Dużo słyszałem o awaryjności skrzyni biegów w traktorach tej serii.Zastanawiam się czy to prawda. Poszukuje osoby której rzeczywiście zepsuła się przekładnia. Proszę nie piszcie że koledze, znajomemu,czy komu tam jeszcze się zepsuła.Potrzebuje jedynie opini użytkowników . :) Chce podsumować temat awaryjności Mf.

Bartek72511    41

Kolego, a moze by tak zajrzeć do innych tematów w tym dziale? Jest mnóstwo ich o skrzyni i wszystko jest wyjaśnione więc po cholere tłuc to jeszcze raz? Trochę rozumu.

Ten temat był wałkowany w prawie każdym temacie o MF póki co cisza :), a najwięcej awarii awarii nie tylko tu mowa o skrzyni to wiadomo w jakich będzie w tych najstarszych logiczne.

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz1995    2

Wszyscy piszą o tych przekładniach że są awaryjne. A jak chce sie znaleźć użytkownika któremu sie zepsuł to nie ma nikogo.

samczyk1991    82
Kolego, a moze by tak zajrzeć do innych tematów w tym dziale? Jest mnóstwo ich o skrzyni i wszystko jest wyjaśnione więc po cholere tłuc to jeszcze raz? Trochę rozumu.

No właśnie nikt na ten temat nie wyłożył konkretów, a szukać kilku opinii w stu tematach to niebardzo, lepiej niech wszystkie posty o awariach tych skrzyń będą zawarte w 1 temacie :)

Edit: Cóś znalazłem:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/239119-czesci-do-mf-3080/

Wszyscy piszą o tych przekładniach że są awaryjne. A jak chce sie znaleźć użytkownika któremu sie zepsuł to nie ma nikogo.

Mogę ci załatwić telefon do gościa który w 3080 robił skrzynie. Co prawda kilka lat temu i na razie spokój, ale tanio nie było. A jak chcesz od razu przykłady to proszę bardzo:

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3080-uszkodzony-100km-1992rok-i1323242883.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3090-na-czesci-silnik-i1330355402.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3080-mf-nie-3095-3090-105km-zam-i1321100720.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-3080-A3959.html

Te MF to dobry sprzęt, ale trzeba kupić od pewnego i solidnego rolnika, który nie oszczędza na serwisowaniu.

Bartek72511    41

Wałkowane w wielu tematach bo głownie o tym gadają wszyscy zainteresowani Mfami, wystarczy troche poczytać i poswięcić troche czasu, ja tez interesuje się zakupem takiego mfa, poświęciłem trochę czasu, przeczytałem kilka tematów i wiem co trzeba. Gdzieś był temat co w tytule było coś o zmianie grup z A na B i odwrotnie, poszukaj go i tam jest bardzo dużo wyjańsnione łacznie z wypowiedziami mechanika który obecny jest na tym forum.

Co się psuje to pewnie znowu będzie cisza na forum niech wypowie się np: "rafik256" i "mariuszZDUN" oni na forum w temacie o Skrzyniach MF mają najwięcej do powiedzenia, ja odpowiem na pytanie dlaczego się psuję głównie to wina użytkowników brak prawidłowego serwisowania i nieumiejętna obsługa tych przekładni to wszystko co wiem posiadam model MF-a 6140 i póki co nie miałem okazji zaglądać do skrzyni.

Seria 6 już się tak nie sypie, choć poczekamy zobaczymy.

Ja natomiast mam trochę inną teorię na temat serii 30xx. Właściciele tych ciągników już tyle czasu i pieniędzy stracili przy naprawach swojej maszyny, że nie stać ich teraz na internet, tym bardziej nie mają już nawet czasu by pisać na forum co wymieniali i ile to kosztowało. :P Oczywiście po trochu się nabijam, ponieważ znam tylko jednego człowieka, który trafił na pechowy model tego MF'a. Pechowy, ponieważ pamiętam jak przyjechał z Niemiec naprawdę wyglądał na zadbany sprzęt, kupiony był od rolnika, który należycie serwisował ten traktor - no ale nie udało się.

mateusz1995    2

ja też znam gościa który kupił mf 3690 od niemca z uszkodzonym 1 biegiem tzn. za grosze były stuki i po 10tys.mtg. mu się zepsuł i teraz chce go oddać do remontu. Ale jak mówi i tak sie opłacało. :P

dawid2795x    0

W MF dużo razy psuje się skrzynia gdyż właściciele zmieniają na olej tani o złych właściwościach lub wcale go nie wymieniają lub też mieszają olej gdy podłączają przyczepy np od sąsiada wtedy olej się burzy, skrzynia nie ma smarowania i wizyta u mechanika nieunikniona. Najczęściej w tych przekładniach psują się półbiegi lecz to chyba jest tak w każdej marce bo na forum dużo jest tematów o półbiegach np w case. Ja użytkuje MF 8130 od kwietnia i jak narazie awarii nie było, jedynie co muszę wymienić to rozpylacze gdyż znacząco mi dymi przy obciążeniu a co do skrzyni to nie mam zastrzeżeń :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się