Polecane posty

rafal13113    144

u mnie ursus z 82 roku jeździł na bliźniakach i zwolnicą nic nie było i dalej nie jest. a jakie by pole nie było i tak na szerszych oponach ma lżej bo widział ktoś żeby ciągnik z agregatem jeździł na kołach międzyrzędowych :) a w transporcie to nawet nie będzie różnicy bo ile one mogą być szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do ciągnika 1224 to polecałbym oponki 18.4/38 na tył i 14.9/24 na przód. Takie mam w swoim ciągniku. Ładnie sie prezentuje i nie ma problemu z obróceniem pługa.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja w zetorze 12145 mam 420/70R24 i 520/70R38. Żadnych problemów ze zwolnicami nie ma, bo niby co ma zwolnica do szerokości opony? Opony radialne a tym bardziej nisko profilowe są nieporównywalnie lepsze od diagonalnych, lepiej się rozkładają i nie ugniatają tak mocno ziemi, mają lepszy uciąg i komfort jazdy też lepszy przez to, że się uginają.

 

@Henius91 a co ci przeszkadza, że opona w ciągniku z pługiem się ugina ? Chyba lepiej niech się opona ugina niż ma się wbijać w ziemie tak jak diagonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arek koledze chyba chodziło o to, że jak ma opony niskoprofilowe to jak podniesie pług to ma problemy z jego obróceniem, bo opony sie uginają i zahacza ostatnim korpusem o ziemie... W przpadku opon 520/70 R38 nie bedzie to miało miejsca gdyż są stosunkowo wysokie. Osobiście to też polecam opony radialne, niskociśnieniowe - lepszy komfort i mniejsze naciski jednostkowe na glebe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

dokladnie o to mi chodzilo co mowi kolega wyzej. nawet w jakiejs gazecie (top agrar albo rpt) bylo opisane ktrory plug lepszy, 3 czy 4 skibowy obrotowy(oczywniscie obydwa o takiej samej szerokosci) i wyszlo na to ze na standardowych oponach 1224 mial male problemy z obrotem 4 skibowego bo byl nieco dluzszy. no i jeszcze chodzi mi o to ze przy pracy z turem ciagnik buja sie na boki i jest wieksze prawdopodobienstwo wywrotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
dokladnie o to mi chodzilo co mowi kolega wyzej. nawet w jakiejs gazecie (top agrar albo rpt) bylo opisane ktrory plug lepszy, 3 czy 4 skibowy obrotowy(oczywniscie obydwa o takiej samej szerokosci) i wyszlo na to ze na standardowych oponach 1224 mial male problemy z obrotem 4 skibowego bo byl nieco dluzszy. no i jeszcze chodzi mi o to ze przy pracy z turem ciagnik buja sie na boki i jest wieksze prawdopodobienstwo wywrotki.

 

Mam tura na tym ciągniku od pięciu czy 6 lat i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego bujania, a większe prawdopodobieństwo wywrotki to bajka, przecież ciągnik nie buja się na oponach pół metra tylko kilka centymetrów...

 

Co do obracania 4ro skibowego pługa to chyba dużo zależy od konstrukcji słupicy pługa i wyregulowania samego łącznika górnego bo znajomy miał zetora 12145 na oponach 16.9R38 i nie miał problemów z obracaniem ibisa 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no jak nabiore pelnego krokodyla(1,8m szer.) obornika ktory lezal w gnojowce lub pelna lyzke(2 m szer) piachu to tak wesolo jak Ty myslisz to nie jest. wystarczy zbyt gwaltownie przychamowac lub ruszyc na wlaczonym przednim napedzie. ile juz mialem takich przypadkow ze jak podjezdzalem do rozrzutnika z pelnym krokodylem i trafil sie kamien pod kolem to jedna strona byla 20 cm nad ziemia. albo jak jechalem po kukurydze do silosu to byl identyczny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
no jak nabiore pelnego krokodyla(1,8m szer.) obornika ktory lezal w gnojowce lub pelna lyzke(2 m szer) piachu to tak wesolo jak Ty myslisz to nie jest. wystarczy zbyt gwaltownie przychamowac lub ruszyc na wlaczonym przednim napedzie. ile juz mialem takich przypadkow ze jak podjezdzalem do rozrzutnika z pelnym krokodylem i trafil sie kamien pod kolem to jedna strona byla 20 cm nad ziemia. albo jak jechalem po kukurydze do silosu to byl identyczny przypadek.

 

Akurat mam krokodyla 2m szerokości i wybieram nim ubity obornik z chlewni (napęd musi być włączony cały czas bo inaczej nie da się wyrwać obornika) więc często ponad tonę zabieram i ładuje na przyczepę z burtami 1.2m i jakoś nie mam takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy załadunu turem trzeba jednak troszke uważać, spokojnie wykonywać te czynności szczególnie przy podniesionej pełnej łyżce.. Teren do załadunku trzeba sobie najpierw przygotować, nie może być to jakieś gruzowisko czy kamienie. Niewiem czy opony diagonalne by tu wiele pomogły (napewno zmniejszyły by komfort jazdy). Co do obracania pługa to polecam zastosować hydrauliczy łącznik górny..

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Najpierw napisz jaki masz rozmiar z przodu i z tyłu,bo do napędu to sobie nie możesz założyć jakie będzie ci się podobało.A co do diagonalnych to po lesie jeździsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

diagonalnych to raczej już nie dostaniesz chyba że z dalekiego wschodu ale to na jeden sezon, tanim a trwałym rozwiązaniem są opony z rosji np voltyre dobra cena a trwałość bardzo dobra u masz link do firmy która dowozi je na miejsce http://www.xarello.pl/ trzy lata gwarancji i dają rade, ja w 1004 mam takie i po ponad 2 latach użytkowania ok 330mth nic do nich niem mam przy tej ilości mth jeszcze napisy na protektorach są a ciągnik lata troche w transporcie, dla porównania z przodu petlas i duż szybciej się ścierają, może to nie michelin czy pirelli ale cena swoje robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej obserwacji tego tematu przychodzą mi do głowy dwie opcje. z tego co napisałeś w pierwszym poście "są cienkie opony" to znaczy słabe bez bieżnika? czy po prostu wąskie, chodzi o rozmiar. teraz piszesz że na przodzie masz "międzyrzedowe" Rozumiem to że mimo młodego wieku chcesz sie czegoś dowiedzieć i wręcz mie to bardzo cieszy tylko żeby logicznie i z sensem odpowiedzieć na twoje pytanie musisz dokładniej opisać czego chcesz się dowiedzieć. życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz89    0

Po dłuższej obserwacji tego tematu przychodzą mi do głowy dwie opcje. z tego co napisałeś w pierwszym poście "są cienkie opony" to znaczy słabe bez bieżnika? czy po prostu wąskie, chodzi o rozmiar. teraz piszesz że na przodzie masz "międzyrzedowe" Rozumiem to że mimo młodego wieku chcesz sie czegoś dowiedzieć i wręcz mie to bardzo cieszy tylko żeby logicznie i z sensem odpowiedzieć na twoje pytanie musisz dokładniej opisać czego chcesz się dowiedzieć. życzę powodzenia

w ciągniku mam z przodu koła międzyrzędowe,a z tyłu,stare zużyte stomilowskie zwykłe koła.Są one łyse starty mają bieżnik,i czekam na wasze propozycje,np.czy Stomil produkuje dobre opony.A bieżnik z tyłu to ok.20-30%

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1 głos na voltyre - mam od klilku latek w zetorze 10145 i super się sprawują, mocne, trwałe w orce spoko, na asfalcie w transporcie także, wolniej się scierają niż np w stomil kormoran eko pro które mam na przedzie (w ciapku stomilki też szybciej się scierały).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja bym w zyciu nie kupił "ruskich" opon ;) mam ruską przyczepę , ruskie opony w bizonie i powiem tak: bierznik jest ok. ale boki opony tak popękały(posiekły ssię) ze wygląda to strasznie i w niektórych miejscach zaczyna juz puszczac płutno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no bizonek którego kupiłem też ma ruskie opony i faktycznie boki kiepawe i opona dosyć twarda (nie ugina się).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

panowie opony z przodu zawsze będą się szybciej ścierać niż z tyłu to logiczne, przecież przednie skręcają, są narażone na podsterowność a co za tym idzie to większe tarcie. a diagonalne to straszna lipa, miałem przez 2 mies w 1224 z tyłu kormorana land pro radial i stomil diagonalną to różnice było najlepiej widać przy obracaniu pługa(4 kverneland vd100) to radial ładnie zamortyzował tąpnięcie a diagonalna jak beton tylko nią ruszyło. nawet jeśli trzeba dopłacićtroszke to polecam radialne

 

a jeśli chodzi o rozmiar to musi być zachowany odpowiedni stosunek między kołami przednimi a tylnymi bo napę musi współgrać ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak w 1224 to na pewno 18.4-34, lub ewntualnie 36.. jam mam 34w swojej 1224... i to kormorany eko pro. (typoew radialne opny z gróbym masywnym protektorem,takie jak kiedys fabrycznie w latach 90 montowali w nowych 1614) że jak ma dobre oparcie to trzeba w się pilnowac bo lubią się zakopać... a uciąg maja o niebo lepsze od tych ruskich wynalazków :rolleyes:


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj