Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NH8670

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
yarecki12    0

Czyli co, w comforcie nie można dokupić amortyzacji kabiny? dziwne że można dokupić miękką oś a nie można miękkiej kabiny. Premium powinien mieć kabinę w standardzie tak jak nh ma w wesji plus i lepszych.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas pomocnik wiecej nastuka godzin niż główny, z perspektywy czasu wolałbym wypasionego pomocnika.

Bardziej chodzi mi o to, że w pomocniczym rzadko korzystasz z pełnej mocy. :P Na pomocnika to mi się bardzo widzi coś na bezstopniowej skrzyni. wink.gif Zrobi więcej godzin, wygodniejsza praca. biggrin.gif

Wiadomość z agroFakt.pl

majranjd    8

No właśnie, sam nie możesz zaczaić o co Ci chodziło...

Jakoś mnie to nie dziwi;)

Bardziej chodzi mi o to, że w pomocniczym rzadko korzystasz z pełnej mocy. :) Na pomocnika to mi się bardzo widzi coś na bezstopniowej skrzyni. wink.gif Zrobi więcej godzin, wygodniejsza praca. biggrin.gif

No tak w transporcie zrekompensuje to brak elastyczności mniejszego bądź co bądź silnika.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Bo potrzeby tam tu pojechać i takie pierdoły zasiac a duży ma mało motogodzin ale w pługu hehe.

Odpowiedź

Możesz jaśniej??

Pytanie do zadanej chwilkę wcześniej odpowiedzi :D:o:)

Moim zdaniem przy Twojej powierzchni nie opłaca się kupować Premium bo za różnicę w cenie można kupić jakąś maszynę toważyszącą. 29ha nawet jak powiększysz do tych 100ha w ciągu 10 lat to Moim zdaniem zamało na premium. Chyba że masz jakieś inne źródło zarobku i chcesz mieć wyższy komfort pracy :)

John6930P    0

Moim zdaniem wersja Comfort jest też mniej awaryjna bo wersja premium jest to silnik w technologii czterozaworowej przez co jest on bardziej wrażliwy na jakość paliwa, często spotykałem z mieszaniem paliw różniej jakości (przynajmniej w woj.wielkopolskim co nie twierdze ze wszędzie tak jest ) , wersji premium jest więcej elektronik napakowane więc jeśli się coś zepsuje ( nie daj Boże ) i ciągnik nie jest na gwarancji to naprawa jest dosyć droga

bizonek56    0

Tak chyba zrobie bo ja kupie comfort bo wiesz 40 tysi róznicy od premium ja chce wejść na VAT a 40 tysi to tur do jaśka:D

John6930P    0

Jak jesteś VAT-owcem to kupisz tego jaśka prawie za pół ceny po odliczeniu wszystkiego a jakiego bierzesz tego jaśka??

jacek1296    67

Jak jesteś VAT-owcem to kupisz tego jaśka prawie za pół ceny po odliczeniu wszystkiego a jakiego bierzesz tego jaśka??

Możesz to wyjaśnić?

Bialy    0

G...o prawda. Jak jesteś VATowcem to patrzysz na cenę netto. Więc za ciągnik płacisz normalną cenę. A jak na ryczałcie to patrzysz na cenę brutto. Więc teoretycznie oszczędzasz 22% ceny ciągnika, ale tak na prawdę to oszczędzasz jedynie podatek, który masz oddać do skarbu państwa.

Jak ktoś się nie zna na finansach i podatkach to najlepiej niech się nie wypowiada bo głupoty tylko będzie gadał...

John6930P    0

a czemu się tak denerwujesz???? może i się pomyliłem, jeśli tak to sorry jeśli kogoś wprowadziłem błąd, pyzatym człowiek uczy się na błędach :D

jeśli złoży wniosek na zakup nowego ciągnika, to unia płaci za niego połowę, a jak jest jeszcze VAT-owcem to chyba może sobie jeszcze od tego podatek odliczyć

Syty    0

jeśli złoży wniosek na zakup nowego ciągnika, to unia płaci za niego połowę, a jak jest jeszcze VAT-owcem to chyba może sobie jeszcze od tego podatek odliczyć

Unia oddaje połowę ceny netto, czyli normalnie na ryczałcie kupując ciągnik za 100 tyś netto (122 tyś brutto) płacisz za niego 72 tyś, jeśli bierzesz na VAT to państwo zwraca ci w ciągu 3 miesięcy 22tyś a unia 50 tyś i wtedy ciągnik kosztuje cię 50 tyś

bizonek56    0

ja chce wejść jeszcze nie jestem ale wejde bo to dobre w moim przypadku:)

Unia oddaje połowę ceny netto, czyli normalnie na ryczałcie kupując ciągnik za 100 tyś netto (122 tyś brutto) płacisz za niego 72 tyś, jeśli bierzesz na VAT to państwo zwraca ci w ciągu 3 miesięcy 22tyś a unia 50 tyś i wtedy ciągnik kosztuje cię 50 tyś

zgadza się bo akurat mam prawnika w rodzinie i jest tak jak mówiesz:) pozdro ja wezmę comfort

jak ja mogę pobrać twojego gifa na boku co marki maszyn leca??pzdr

bizonek56    0

Moim zdaniem jak dają to bierz. :( jak ma się kase :lol: ale nowego to bierze się na lata a nie na 5 u mnie by chodził i chodził.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.