86tomek

Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy

Polecane posty

86tomek    0

Witam mam zamiar kupić agregat uprawowo siewny z hydropakiem.

Zakupem ma być cały zestaw agregat + siewnik 3m największy problem sprawia mi wybór agregatu bierny czy brona talerzowa . Obserwowałem już podobne tematy ale jeszcze nikt w swoich tematach nie uzasadnił co jest lepsze bierny czy talerzowy interesuje mnie osiągnięcie wiedzy na temat tych dwóch maszyn która potrzebuje więcej mocy i z jaką prędkością najlepiej pracować. Ten sprzęt będzie pracował na powierzchni 20ha i przeznaczam do niego ciągnik 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 km powinno wystarczyć do takiego zestawu. według mnie lepszym rozwiązaniem była by talerzówka bo możesz ją wykorzystać do uprawy ścierniska. Ale to też zależy od tego jakie masz gleby


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian67    6

Agregat talerzowy jest cięższy od biernego i droższy. Talerzowy bedzie lepszy na cięższe gleby (glina), a na średnie to bierny. Ja posiadam zestaaw Agro-Tom z siewnikiem poznaniakiem 3m i sprawuje się bardzo dobrze. Wiec jeśli masz większosc gleb gliniastych to polecam talerzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 100km to tak na styk do talerzowego a nawet troszkę przy mało

również sądzę, że talerzowy nie uprawi tak przedsiewnie jak bierny a zwłaszcza na 3 rzędach redliczek

no ale fakt faktem talerzowy ma większe zastosowanie.

 

ale co do wszystkiego to do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

A moim zdaniem to 100 km to za mało do talerzykowego...

I jeszcze zależy jaki masz podnośnik, bo talerzykowy dużo waży, ostatnio na YouTube widziałem filmik i autor napisał, że na jego gleby się talerzykowy nie nadaje, bo puszcza bryły między talerze, glebę miał bardzo gliniastą.

 

a tu masz prawie taki sam temat ;)

>>klik<<

 

edit

Tu masz link do tego filmiku, pokazuje efekt pracy na grabkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

również czytałem w Top Agrar, że agregat talerzowy specjalnie się nie nadaje na ciężkie gleby i była to opinia właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

My mamy talerzowy od grano system, ogólnie pięknie ziemie uprawia jednak 80km na agregat 2,7 i siewnik to zdecydowanie za mało, tak samo będzie z 100 km do 3 m. Jak talerzową to bierz lepiej 2,7 , raz wiecej rpzejedziesz i możesz szybciej jeżdzić i w ogóle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
;) Talerzowy agregat się nie nadaje na gleby ciężkie , kurde :) a według tego kolesia to co niby jest lepsze na gleby ciężkie agregat uprawowo siewny bierny???? Wiadomo że jak gleba ciężka to jest nie ciekawie ale talerze przynajmniej potną troche te bryły a nie jak drapki zamieszają jak łyżką w zupie warzywnej . Talerzowy jest cięższy i wał ładniej będzie gniótł bo moim skromnym zdaniem jeśli ziemia jest rozbita (po orce) to na glebie ciężkiej drapki nie robią prawie nic , to wały uprawiają gniotąc i rozbijając bryły , a jak ktoś chce żeby mu ciężka ziemia ładnie wyglądała to tylko agregat aktywny :)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Andrzeju24871 ząb będzie rysował bryły i będzie je kruszył. ;) Jeżeli ziemia należy do ciężkich to się zazwyczaj słabo się sypie przy orce. tongue.gif To jak wałem można uprawić to nie prościej wałować zaorane i potem siać biernym? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

generalnie jak chcesz po orce na ciężkich glebach tylko raz uprawiać i, żeby nie było lipy to agregat czynny ale to jest droga zabawka, duże zapotrzebowanie mocy i drogi w utrzymaniu więc na 20 ha i do ciągnika 100km się nie nadaje

ja brałbym talerzowy,przed uprawą można zabronować ciężkimi bronami i będzie do podorywki, chociaż na ciężkich ziemiach do podorywki lepszy jest gruber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

jak masz zaperzone pola to odradzam ci bo będziesz miał więcej przu 100 kucyków to troszkę mało na 3 metrowy agregat talerzowy u nas 1224 ma co targać polecam bierny agregat na przykład Agromasz - cena masz konkurencyjna i to naprawde solidne agregaciki. A co do tego że agraegt talerzowy nie nadaje się na cięzkie gleby to bym sie nie zgodził ja w firmie ma Horsha, i Vederstata to siewniki na bazie agregatów talerzowych ladnie rozbijaja bryły chociasz wschody plonu są gorsze bo testowałem bierny agregat i siew co dziwne lepiej po biernym zborze wzeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Do 100 koni to ty nawet się nie porywaj z talerzowym bo to zabawka do dużo większych ciągników.Sąsiad do 120km czepia z wałem gumowym i cały pakiet obciążenia z przodu nie pomaga.Szuka wiekszego ciągnika.Ja mam z croscvilem do 130km i z przodu na tuzie tonę wieszam by dało się stabilnie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@Bobek_Farmer :) tak tylko że najpierw trza mieć wał ;) , a jak sie wału nie ma to sie kombinuje .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

Koledzy Dzięki za podpowiedzi a co do klas ziemi to mam mieszane od 3a do 4b a jeszcze się zastanowię bo kupuję maszyny na program unijny i mam troszkę tych maszyn do kupienia . Mam jeszcze w planie agregat ścierniskowy 3m (gruber) i się zastanawiam czy jest sens brać ten agregat ścierniskowy czy lepiej ten agregat talerzowy z chydropakiem i będę miał maszynę wykorzystaną a zamiast (grubera ) kupę coś innego`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

rónież uważam że na ciżkie gleby nie nadaje sie talerzowy zostawia on za duż bryłę... znajomy ma unie i właśnie w miejscac gdzi epole jest gliniaste i ziemia cięzka nei fajny jest efekt końcowych... na lekkie i średnie to bierny w asam raz a na ciżekie to zestaw aktywny;) na Twoje ziemie polecam bierny;) a zamiast grubera kup sobie talerzówke;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Bajki gadacie, daj do talerzowego wał croscvil i zadnych grud nie będzie.Tylko podkreślam ze to nie jest do 100km zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

No 100KM to na pewno za mało jeśli do tego dobierzesz wał packera zapomnij ze pojedziesz bez porządnego dociążenia osi przedniej.Sam miałem podczepiony agregat talerzowy STALTECHU najpierw do Pronara P5 100KM przeszło 500kg na przodzie jak podniosłem zestaw do góry to przód terz w górę,potem założyłem Case 5140 podnosił go bez problemu ale jak nasypałem zboża to przód tez nie bardzo trzymał się ziemi manewrowanie na polu bardzo utrudnione,więc założyłem swój pół zawieszany Uni i gaz do dechy,pozatem w świeżej lekkiej glebie wał packera lubi się przypychać.A zamiast grubera polecam Talerzówkę swojego grubera urzywałem tylko jeden sezon i go pogoniłem.Jak masz pytanka pisz, swe spostrzeżenia pisze jako użytkownik a nie jako zasłyszane opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Aby agregat talerzowy dobrze pracował, najlepiej żeby ziemia była wstępnie zagęszczona, bo inaczej przy większej głębokości sunie glebę lub przesuwa bryły ;)

 

Dlatego @farmermf taki kozak bo orkę z wałem wykonuje B)

 

I na efekt końcowy dobór wału ma znaczenie, im cięższy tym lepszy :) gumowy lub croskill najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

a co lepsze do zniszczenia resztek pożniwnych gruber czy talerzówka chodzi mi o suszę czy talerze nie będą sie smykać chodzi o talerzówkę bez przestawiania kąta talerzy morze gruber będzie lepszy . a co do ciągnika to podniosę taki zestaw bo podobny podnosiłem kuzyna ale aktywny i nie miałem problemu wiadomo ze miałem obciążnik 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

 zależy jakie masz ziemie, u mnie na lepszej talerzówka jedzie po wierzchu jak jest susza. na piachu znowu wpada po same osie.Wydaje mi się ze gruber z talerzami z tyłu będzie najpraktyczniejszy so uprawy pożniwnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

Bajki gadacie, daj do talerzowego wał croscvil i zadnych grud nie będzie.Tylko podkreślam ze to nie jest do 100km zabawka.

 

u mnei na ziemiach włąśnie po takim wałku grudy zostają:huh:


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Aby agregat talerzowy dobrze pracował, najlepiej żeby ziemia była wstępnie zagęszczona, bo inaczej przy większej głębokości sunie glebę lub przesuwa bryły :huh:

 

Dlatego @farmermf taki kozak bo orkę z wałem wykonuje :(

 

I na efekt końcowy dobór wału ma znaczenie, im cięższy tym lepszy :blink: gumowy lub croskill najlepiej.

Dlatego z wałem bo myślę że to najtańszy sposób doprawienia gleby.Miałem agregat 3rzędy zębów i była masakra, musiałem wprowadzić wal.Czy to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sam posiadma agregat aktywny lemken z wałem rurowym bez hydropaku + siewnik amazone d7, szerokośc zestawu 2,5m. pracuje z case 4230 - 82 km. Posiadam gleby od piasku po glinę, i opinie o wałach packera są przesadzone, żę takie wspaniałe. W tym roku sąciad siał zestawem biernym 3,0 m z packerem classem 140 km po wczeniej uwałowanej orce ,a ja prosto w ostrą skibę. U niegu nierówne wschody, problem ze wzruszeniem gleby zasklepionej bo sucho byo, u mnie jak na stole. Faktem jest że on dużo szybciej to zrobił, a mój Case mjał co robić z prędkością 7 km/h. Siałem również u szwagra na jnnej wiosce. To ludzie żdizwkę robili. Na ciężkie ziemie tak 100 -110 km powinno być, ale robota wychodzi pięknie. na średnie ziemie bierny wystarczy, apropo grackowy i talerzowy zliczją sie do grupy biernych. Koszty wymiany zębów w moim to 1500 zł, o łożyskach nie wspomnę i robocie, na nowy mnie niestać i na inny go nie zamnienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majo041    1

Troche odsieże temat. Mam massey fergusona 6140. Przymieżam się do zakupu agregatu talerzowego z hydropakiem. I teraz moje pytanie czy ciagnik da rade z takim zestawem? Ziemie raczej lekkie klasa IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dasz spokojnie radę tylko szerokość w przedziale 2,5-2,7m. Uciąg to nie jest problem z tego typu agregatem tylko kwestia transportu ( sam agregat 2,7 m to ok 900km plus siewnik no i dość długie są te agregaty ).

Popytaj użytkowników MF 3070 jakie mają doświadczenia z tego typu maszynami bo to starszy model twojego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj