lukasz321

Opinie o Sipma Farma II Z-569/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawuje się elegancko!

Nie można nic złego powiedzieć robi ok 1500 bali sezonowo i czasem jakieś łożysko piźnie ale to raczej normalne (eksplatacja)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Posiadam tą prase 4 sezony i zrobiłem łacznie 15000 belek w wiekszosci owiniete siatka. Po pierwszym sezonie było wszystko ok ale kolejne sezony jest coraz bardziej awaryjna łozyska na walcach czesto potrafią sie rozleciec, łancuch szybko sie rozciagaja, ja wymieniam prawie przed kazdym sezonem, raz urwałem walec naprawa 1500zl. Plusem tej prasy jest duzo wiekszy zgnoiot w porownaniu do Classica (przetestowałem). Z obwiazywaczem na siatke nie miałem nigdy zadnych problemów, nie ma co sie psuc.

 

W razie pytan zapraszam na gg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

witam. ja tekże posiadam takawa prase już 4 lata i powiem wam ze oprucz 2zabezpieczen od podbieraka nic sie nie dzieje. rocznie robie ok 1000bel i jakoś smiga. trzeba pilnowac właśnie łańcuchów bo one to sie rozciagaja. wszystkie bele owijane sa siatka i bardzo ładnie i sprawnie to idzie. Walcowo- łancuchowa komora spisuje sie swietnie w każdych warunkach. można robic w samo połodnie i bela zawsze dobita. ale jeśli nasz kupywac nowa i sporo nia pracowac to zastanow sie jeszcze nad nowym classem. jednak sipma to nie class a pracował bendziesz na o wiele dlużej i przyjemniej.;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Posiadam tą prase 4 sezony i zrobiłem łacznie 15000 belek w wiekszosci owiniete siatka. Po pierwszym sezonie było wszystko ok ale kolejne sezony jest coraz bardziej awaryjna łozyska na walcach czesto potrafią sie rozleciec, łancuch szybko sie rozciagaja, ja wymieniam prawie przed kazdym sezonem, raz urwałem walec naprawa 1500zl. Plusem tej prasy jest duzo wiekszy zgnoiot w porownaniu do Classica (przetestowałem). Z obwiazywaczem na siatke nie miałem nigdy zadnych problemów, nie ma co sie psuc.

 

W razie pytan zapraszam na gg ;)

wszystko święta prawda co pisze markus, ja swoją mam 5 sezonów, robię rocznie 500-800 bel i mogę do minusów dorzucić ciągle uchylającą się klapę przy dobijaniu co prawda już coś tam przerobiliśmy jest lepiej ale to nie to jeszcze, a tak poza tym nic do zarzucenia, dziś pewnie kupiłbym kilku letnią używkę zachodnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

mi w zetorze potrafiła sie otwierac tylko jak oleju mało było w skrzyni albo zle byla zamknieta. zamki mechaniczne nie moga od tak puscic...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

a u mnie gną sie pręty 2 raz w sezonie musze prostować niewiem co jest przyczyną, pewnie poprzedni własciciel dawał mocno jej w kosc bo belował 100 konym ursusem,ale to mnie denerwuje,mimo tego robiąc 1000 bel rocznie mozna przerobic sezon bez awaryjnie.

Moze ktos wie co jest przyczyną giecia sie tych prętów, moze jej wymienic na nowe bo te juz zawsze beda sie giać, ciekaw jestem jle taki jeden kosztuje??Pozdrawiam


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Ja także takową posiadam i wciągu dwóch sezonów zrobiła około 6,5 tys beli. Jedyne co się popsuło to łańcuch z lewej stony od napędzania walców. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Też jestem zainteresowany tą prasą. Użytkownicy tego sprzętu piszcie co wam się podoba w tych prasach a co jest ich wadą. Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Mam pytanie do posiadaczy takowej prasy. Jak ustawić naciąg łańcuchów rolujących to ma być od 5-10mm czy od 5-10cm????

I co się stanie jak łańcuchy będą za luźno-ścisło??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

A domyślasz się co może się stać jak będą za luźną???? Dodam ze współpracuje z traktorem 95KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27
Napisano (edytowany)

Nie mam pojecia, jak nie da sie juz napiac to czas najwyzszy wymienic na nowy łancuch. Cena nowego do tej prasy to wydatek ok 1500zl i będę wymieniał po sezonie. Ja prasuje ciagnikeim o mocy 135KM :P

Edytowano przez Markus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj