lukasz321

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1543

skąd dorwałeś tą cenę tej McHale?? :huh: mi diler na targach powiedział 38 tys netto w wersji 991BC, ale jak dla mnie to ta wersja jest wystarczająca. wersja BJS jest dla mnie bezsensowna bo równie dobrze jak joystickiem można sterować zwykłym rozdzielaczem na linkach. fajna jest wersja BE, ale to już pewnie trzeba sporo dopłacić. Maja po upustach wychodzi ok. 35 tys brutto czyli McHale jest o 10 tys zł droższa, tyle że ma boczny załadunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

skąd dorwałeś tą cenę tej McHale?? :huh:

cenę dorwałem w styczniu tego roku w Rogienicach Wielkich woj. POdlaskie, z bocznym załadunkiem 57tysi brutto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to chyba w wersji BE, mi się podoba wersja BC z funkcją AutoStop. wystarczy na początku przy 2 obrotach stołu przytrzymać dźwignię a dalej już owija się automatycznie i zatrzymuję po odpowiedniej ilości owinięć. dostaję się komputer który rejestruję liczbę obrotów, ilość owiniętych bel na godzinę i prędkość obrotów i to tyle z "elektroniki". praktycznie nie ma się co zepsuć :lol: i ta wersja kosztuję 42 tys zl brutto. cena z wczoraj od dilera McHale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Henius91 pewnie masz rację, ale ja nie gustuję w owijarkach McHale tylko i wyłącznie z powodu tej ceny :P za owijarke naprawde nie warto ładowac wiecej kasy niż warta jest prasa zwijająca, a jeśli chodzi o elektronike to wczoraj w Sipmie Maji u mojego wujka zdechł cały sterownik od automatycznego owijania... owiajrka owinęła u niego 500 bel, mówił ze wywali w hole...ę ten rozdzielacz elektrohydrauliczny i zamontuje na wajchy od PRONARA. w mojej ocenie nawet dbając o elektronikę (tylko jak ja dbać bardziej skoro i tak nigdy pod chmurką tego typu maszyny nie stoją tylko w garazu) to elektronika pada po 5-7 latach. <_<

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mam na kupno owijarki jeszcze sporo czasu więc się będę dużo rozglądał i już drugi raz słyszę, że ten sterownik niezbyt dobrze działa. zainteresowała mnie owijarka Pronar, ale ze sterowaniem na linki, a nie tak że cały rozdzielacz z przewodami znajduję się w ciągniku bo w razie przecieku miałbym niezły prysznic. Pronar to jest to samo co McHale 991BC no ale nie wiadomo czy pochodzi tak długo jak McHale. tata ani pewnie nie będzie chciał spojrzeć na McHale ze względu na tą cenę no, ale się zobaczy. ostatnio podobno dużo tych owijarek sipmy się sprzedało, a diler też mi ją odradzał i mówił, że lepiej wziąć Lely Attis PT130, tyle że ta owijarka nie posiada stawiacza, a to według mnie jest potrzebne zwłaszcza przy belach po sipmie. ta owijarka kosztuję tyle samo co Maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasik312    0

Ja w tym roku owinąłem już trzysta bel. Mam ją 2 miesiące i chętnie zapłaciłbym zato żeby mi ją zabrali. Najpierw była propozycja że komputer żle chodzi. Wymienili nic się nie zmieniło. Za każdym razem musze brać na wolny przepływ oleju bo na auto niechce robić następnych czynności. Kilka razy staneła mi w poprzek i stół poszedł do góry. Ciężko jest ucelować z zaworem do stawiacza bel. A najgorsze to zakładanie nowej rolki folii. Syn sam nie może dać rady.Osobiście nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zgadzam sie całkowicie, zainwestowałem też kupe kasy w ten wynalazek Sipmy, z tymi sterownikami auto to cyrk sie dzieje, Jesli chodzi o zakładanie nowej rolki to znalazłem sposób w miarę szybki: ustawiam ten drut na dole (rączke jak zwał) od ściskania rolki w pozycji środkowej tak żeby nie zaczepiał o nic podczas obracania się rolki z folią, a następnie chwytam za rolkę i szybko obracam, szybciej idzie niż kręcićtym prętem ale i tak w stacjonarnych sipmach lepiej było to rozwiazane...dziś u dilera widziałem owijarke z PRonaru-moim zdaniem MASZYNA na LATA , zero elektroniki i o to chodzi.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no i kolejna zła opinia o tej owijarce. też już się przyglądam tej z Pronaru, sterowanie na linki i nie ma problemu z automatami. cena o ok. 6 tys zł mniejsza niż Maja. jak dla mnie dobra maszyna jak za tą cenę. Sipma powinna wprowadzić 2 wersje sterowania, na linki i ten automat (ale ulepszony) i kto by chciał to by sobie dopłacił za komputer. ja bym z chęcią wziął Maje ze sterowaniem na linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja mam owijarkę z metal-fachu ze sterowaniem na linki i po owinięci 200 bel nie mogę nic złego powiedzieć. Owijam MF 235 folią 750mm więc naprawdę bardzo szybko owija z obcinaniem foli też nie miałem żadnego problemu (oczym niektórzy pisali) - trzeba tylko przy wywracaniu podnosić do samego końca. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i kolejna zła opinia o tej owijarce. też już się przyglądam tej z Pronaru, sterowanie na linki i nie ma problemu z automatami.

A jaka jest dopłata za takie sterowanie linkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Na stronie Warfamy jest napisane, że ,,sterowanie funkcjami owijarki odbywa się automatycznie z kabiny ciągnika''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

W warfamie jest identyczny sterownik jak w sipmie. Wykonanie raczej też na podobnym poziomie i w obu występują podobne problemy. Co do pracy tych maszyn to idzie dosyć sprawnie o ile działają poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie problemów z brakiem funkcji stop w Mai podczas owijania. Kuzyn odcina dopływ oleju do owijarki i wymienia folię, potem znów podaje olej na owijarkę i owijanie wznawia się od momentu zatrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

tak wystarczy olej zatrzymać w ciagniku, bo jak wciśniesz tego "grzyba" stop na sterowniku to musisz od początku owijarkę kalibrować więc lepiej olej zatrzymać na chwile i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Napisano (edytowany)

witam sam chcę kupić owijarkę samozaładowczą, bylem zdecydowany na metal facha z załadunkiem bocznym, ale dziś bylem u jednego gospodarza który jest niezadowolony własnie z metal fachu, powiedział ze na 150 bel, to 50 bel musiał wysiąść z ciągnika i zakładać folie od nowa bo folie urywało, proszę o odpowiedzi

Edytowano przez artur21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal fach ma jedna wadę właśnie ten chwytacz foli jest on mechaniczny i nie mamy żadnego wpływu na jego prace najlepsze są hydrauliczne wtedy zależy od ciebie czy złapiesz folie czy nie :lol: Jak chcesz polską i nie drogo owijarkę to polecam pronara z 245 wiem ze firma ma średnio opinię ale owijarki ma dobre mam taka z sąsiadem w spółce to owinęła ponad 1000 bel i nie było żadnej awarii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

A ja mam Metal-Fach-a z przednim załadunkiem i muszę powiedzieć, że nie było problemu z "trzymaczem" folii (wszystko idzie wyregulować) i wogóle nie mogę złego słowa na nią powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papusiek    0

witam ,chcę zapytać o tą foliarkę samozaładowczą ponieważ siostra zamówiła kilka maszyn i jest wśród nich foliarka metal-fach z przednim załadunkiem .Napisz czy ma jakieś szczegulne wady i jak sobie radzisz z tymi wajchami ?

pozdrawiam Sławek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Wajchy obsługuje się intuicyjnie już po kilku belach, wad szczególnych na razie nie zauważyłem może ręczne rozstawianie jak ma się małe łąki i często trzeba składać i rozstawiać. Ja po jednym sezonie jestem zadowolony z wyboru i polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralph2020    0

i ja wiec podziele sie swoimi spostrzezeniami na temet "maji"... 3 sezony za sobą, około 1700 bel na liczniku.... Sprzęt pracuje z Lamborghini Lampo 70W...

 

SEZON 1

1.Awaria siłownika GAZOWEGO obcinacz folii na liczniku około stu bel (wymiana na gwarancji, ten drugi pracuje do dzis)

2.Rwanie foli (podczas wietrznych dni po podniesieniu i opuszczeniu stołu po wyładunku beli luźno zwisajaca przyklejala się do pręta pomiędzy rolkami foli) troche inwencji twórczej i na pręt zamontowałem kawałek fibry... Do dziś spokój...

 

Sezon 2

1.Rozszczelnienie złaczek hydraulicznych euro zamontowanych na dyszlu (wystarczyło dokręcic)

 

Sezon 3

1.Łapa od załadunku po zamknięciu nie podnosi sie. (od szybkiego opuszczania łapy tłok siłownika trochę się wybił i cofał się za daleko zasłaniając jednocześnie otwór wlotu oleju do siłownika) telefon do serwisu. Panowie przyjechali, zamontowali tuleje dystansową z przodu siłownika i jest ok... Siłownik nie cofa się już tak daleko.... Czas naprawy 10 minut... Koszt 0zł (poprawka konstrukcyjna)

 

Pracuje cały czas w trybie automatycznym. Po skróceniu czasów owijarka w trybie automatycznym pracuje szybko... (niektóre czasy skrócone do minimum) Przy tych takich ustawieniach tryb ręczny nie jest już szybszy... Zgodnie z przedmówcami, jesli skończy (urwie się z jakiegoś powodu) folia odłaczam dopływ oleju...

Może nie jest to sprzęt porównywalny do zagranicznych maszyn ale gdy się go troche pozna i poprawi wady to nie stwarza on wielkich problemów.(przynajmniej w moim przypadku)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Napisano (edytowany)

Czy w twojej Majce samowolnie przesuwa się stół? Bo u mnie sie tak dzieje i dzisiaj pogięło mi walce i połamał odblask z tyłu nawet podczas wyładunku beli potrafi się stół skręcić

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj