lukasz321

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz90    10

patrze ze mało interesujący temat jak nikt nie pisze;/ Ja miałem ten sam dylemat jeśli chodzi o owijarki samozaładowcze. Ale juz wybrałem i maszyna jest zamówiona;) wybrałem Sipme ponieważ wykonanie jest solidniejsze i standardowo koła są szerokie. Sterowanie odbywa się automatycznie prze komputer, operator musi tylko najechać na bele i wcisnąć guzik a proces załadunku, owijania i wyładunku beli odbywa się automatycznie. dowiedziałem się też że te owijarki biorą masowo za granice bo cena jest przystępna a i widać wykonanie jak tam idą:unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

A ja wybrałem Sokółkę, właśnie przede wszystkim ze względu na duuużą różnicę w cenie. Ale również słyszałem, że przez tą pełną automatyzację często są problemy ponieważ ma dużo czujników, które podczas pracy nie zawsze zadziałają jak należy. Ale podsumowując gdyby była tańsza to bym ją kupił!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam sokółke ale jej nie polecam bo czujnik do liczenia owinięcia bel czasami nie działa foli też czasami nie obcina.Żałuje, że nie wziąłem tej z pronaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam Maję,jeszcze jej nie używałem więc za dużo nie powiem o niej jeszcze. Sterowanie może odbywać się trojako: z automatu, krokowo, inicjując ręcznie kolejne etapy i całkowicie ręcznie. Dla mnie właśnie taki typ sterowania przemawiał za jej zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam Sokółke i ot poczatki byly cieżkie dopuki sie nauczyc a teraz jest git bo to operator ma sie przystosowac do maszyny a nie maszyna do operatora niesety takie są fakty.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

osobiście też zastanawiam się nad owijarką samozaładowczą ,ponieważ mam taki pomysł ,żeby sprzęgnąć ją razem z prasą taka praso-owijarka i osobiście wziąłbym owijarkę Metal-Fach bo jest tańsza a myslę ,że jakością na pewno nie odbiega od owijarek firmy Sipma czy Pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Do takiego zestawu Maja byłaby lepsza właśnie ze wzglęgdu na automatyczny cykl owijania, przedłużasz kabel sterujący i wszystko. Jak sobie wyobrażasz sterowanie tak długimi linkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

osobiście też zastanawiam się nad owijarką samozaładowczą ,ponieważ mam taki pomysł ,żeby sprzęgnąć ją razem z prasą taka praso-owijarka i osobiście wziąłbym owijarkę Metal-Fach bo jest tańsza a myslę ,że jakością na pewno nie odbiega od owijarek firmy Sipma czy Pronar

 

O ile mi wiadomo to pronar nie produkuje owijarek z przednim załadunkiem tylko z bocznym,chyba jest to nie realne zapięcie owijarki pronara za prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Sory racja mój błąd z ta owijarką Pronaru. Co do sterowania powinno dać rade z tego co mi wiadomo wystarczy jedynie przedłużyć kable i pomyśleć jak zagregować prasę z owijarką ale to nie problem. Największym minusem tego przedsięwzięcia bylaby cena. Owijarka Sipma kosztuje coś ok 35tyś.Ale pomyślimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Nie widziałem tych filmików, ktoś jednak był pierwszy w tym pomyśle ode mnie :) największym plusem tego jest to ,że jak mamy wąskie łąki lub grzązkie gdzie taki zestaw by się zapadał lub kopał w błocie to możemy go odpiąć i działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku balotowania słomy też jest lepiej bo odpinamy owijarkę i mamy mniejszą masę zestawu. :) My kupujemy jeszcze baloty, i trzeba je owinąć, więc i tu prasoowijarka przegrywa. U Was też dużo ludzi poskładało wnioski właśnie na Majki?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

a to połączenie owijarki z prasą nie uszkadza prasy...? przecież owijarka waży jakieś 1500 kg + belka co daje jakieś 2 tony... prasa nie jest chyba przystosowna do takiego obciążenia...

Edytowano przez lukasz321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W przypadku balotowania słomy też jest lepiej bo odpinamy owijarkę i mamy mniejszą masę zestawu. :) My kupujemy jeszcze baloty, i trzeba je owinąć, więc i tu prasoowijarka przegrywa. U Was też dużo ludzi poskładało wnioski właśnie na Majki?

 

Prasoowijarka do słomy też jest dobra, bo jedną belkę można na owijarce przetrzymać w czasie prasowania i dwie w kupie zostawiać. Późniejsza zbiórka balotów będzie się szybciej odbywała gdy ładujemy ładowaczem/ładowarką po dwie belki naraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

tez myslimy o takiej owijarce jak Maja, ale to moze dopiero w przyszlym roku. a czy zdarzaja sie uszkodzone bele?? bo slyszalem, ze podczas wyladunku trzeba jechac do przodu, inaczej bela obciera sie o ten stawiacz. to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Czy ja wiem czy to takie wielkie jest obciążenie dla prasy chyba nie.Ja jak najbardziej polecam SIPME MAJĘ zaufana i dobra marka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Low jak balotujemy słomę u jednego gościa( wymiana słoma/obornik) to tam sam ciągnik z prasą ma co robić, a co dopiero takiego olbrzyma z 2 balotami na sobie przy dobijaniu + wjazd pod górkę... Jeśli ktoś ma duży ciągnik i równiutkie pola no to ok.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

a jak jest z tym połączeniem... sipma robi coś takiego orginalnie czy to tylko pomysłowość właściciela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowość właściciela, Sipma mogłaby coś oryginalnie wykombinować, pokazać na wystawach i myślę, że Maja szła by jeszcze lepiej. Ciekawi mnie czy nadąży owijać za prasą z rotorem przy większej prędkości?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Posiadam owijarke SIpme Maję od stycznia 2010 roku. Obecnie pracuje 2 sezon. Owijarka ma wiele zalet ale tyle samo i wad. Otóż PLUSY:

-automatyczne owijanie(komfort traktorzysty)

-brak uszkodzeń foli (na 1000 owinietych bel, 2 bele trafiły się z dziurkami)

-jakość wykonania (mocne, trwałe)

-bela owijana na pasach, dzięki czemu przyczepność jest lepsza niz na walcach

-możliwość agregatowania bezpośrednią za prasą(potrzebny kabel 19 żyłowy <_< i dwa przewody olejowe, zaczep w prasie)

-szerokie opony (400/? zapomniałem dokładnie ale 400 napewno szer.)

-skuteczne obcinanie foli

 

WADY:

-cena

-automatyka nie sprawdza sie w przypadku zerwań foli, nieprawidłowego podjechania do beli(nawet odrobinka krzywo i po zabawie bela uderza w stelarz z folią), ludzie starszego wieku nie poradzą sobie z automatyką gdy wydarzy sie coś nieoczekiwanego z belą, sam mam problem czasami a już znam ta owijarkę

-zbyt długi proces owijania w cyklu auto(ręcznie dwa razy szybciej owija)

-przy zbyt szybkim obracaniu stołu podczas owijania beli (najczęściej lekkiej beli poniżej 400kg) bela niebezpiecznie przesuwa się do krawędzi stołu (jednej z rolek napędzanej gdyż jedna jest napędzająca a druga napędzana pasem) bela przestaje sie wówczas obracac (folia nawija siena beli na jednakowej wysokości) wtedy trzeba baaaardzo wolno owijać bo nawet 19 obrotów brakuje do pokrycia 2 krotnie beli (folia 750mm wymaga 16)

kumpel kupił tę samą tego samego tygodnia i też te same wady wymienił mi ostatnio które ja tu pisze i sam dostrzegłem

, Sąsiad mój kupił Z 245 PRONAR-szybciej owija od Sipmy Maji ale troche zbyt "agresywnie" wyrzuca po owinieciu, choc folia sie nie dziurawi i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

czy ja wiem czy jej cena jest wadą?? wydaję mi się dość tania w porównaniu do innych marek. no a szybkie obracanie stołu przy pracy z 60-tką jest raczej niemożliwe :lol: więc można zaczepić właśnie do 60-tki ;) jak dla mnie te wady co podałeś można samemu "sprostować". w przyszłym sezonie chyba będzie u mnie taka pracowała, bardzo mi się podoba, a McHale nie jest na moją kieszeń, a interesuję mnie tylko owijarka z czołowym załadunkiem. co do Pronara to nie jestem przekonany, to również polska maszyna więc może mieć tyle samo, a nawet więcej niedociągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

nom już jedną wadę mogę pominąć, wada nr.4 :P , otóż mam welgerke RP 200, robi ona bele 125 wysokie na 123 szerokie. Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem żę bela zsuwa się na bok przy wiekszych prędkosciach obrotu stołu. Wytłumaczył mi zę należy poluzować pasy aby bela opadła bardziej w dół, wtedy nie będzie sie wychylać...wyregulowałem, owinęłem kilka sztuk i jest już oki :D

owijarka SIPMA MAJA kosztuje teraz 35tysi <_< podrożała ponad 4tys przez rok. Owijarka McHale z bocznym załadunkiem -57 tys :D drogo...McHale posiada też owijarkę z czołowym załadunkiem HS2000 producent informuje że jest ona również do współpracy z prasą ale zapomniałem sie zapytać ile te cudo kosztuje...pewnie coś koło 70 :lol: czyli 2 Maje ;)

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj