Skocz do zawartości
agrofarm2008

JD 854 Premium, czy Class Variant 360RC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawny    6

progresive densinity to nazwa systemu naciagu pasów poprostu slogan marketingowy do omamiania biednych zagubionych w wyborze rolników, zapchałem rotor nie raz, zreszta to nie problem z obojetnie jaka prasa, wystarczy szybko wjechac w metrowa gore slomy i kazda prasa bedzie zapchana, co do zageszczenia jedyne co moge powiedziec to to ze belka fi 155cm wazy 310kg z amplituda 50kg w zaleznosci od rodzaju i wilgotnosci słomy, a co d tego jak sie sprawuje to pytaj sie tych co maja deutz fahr varimaster i vicon RV bo to te same prasy z kosmetycznymi roznicami, a sprzedawane sa juz dlugo i uzytkownikow af znajdziesz bez problemu, patrzac na moja prase usterki nie oczekuje przez najblizsze 5 lat po czym najprawdopodobniej przejde na duza kostke.

Dybciak    2
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=264606&total=59&st=40

Pod tym zdjęciem @robertbara pisze, że bedzie brał prasę JD z pasami bez spinek :rolleyes:

grucha18- wiem że pisze ale to nie oznacza że jak napisał to to odrazu musi być prawdą.

Pisałem do niego skąd bierze prase ale nie odpisał.

Dzwoniłem do Gravitu, zawadzkiej, Rolbratu i Agrotechniki i każdy twierdzi że nie można jej doposażyć w pasy bezspinkowe.

Więc nie wiem kto ma racje, ale raczej sprzedawcy nie kłamią

Edytowano przez Dybciak

Wiadomość z agroFakt.pl

grucha18    2

Robert wspominał coś kiedyś a Agro-Efekcie z Sycowa a to dealer Jd z woj.dolnośląskiego więc on może z nimi się kontaktował. Ale pewności też nie mam... :unsure:

adikpl1    179

Słyszałem, że podobno prasy zmiennokomorowei gubią drobną trawę :blink:. Czy to prawda?

Donioo    0

Mam takie pytanko Jak skrócić pasy bez spinek??? Bo jak dla mnie leprze są ze spinkami można je wymienić i co za tym idzie skrócic pasy ;)

jaco512    39

Słyszałem, że podobno prasy zmiennokomorowei gubią drobną trawę :blink:. Czy to prawda?

Mało prawdopodobne chyba, że pasy były by mocno zużyte.

W Agromechanice 11/2007 jest artykuł z porównaniem pasówki, łańcuchowej i walcowej. Były prowadzone pomiary strat suchej masy. Walcowa 2,6%, a w pasowej i łańcuchowej 0,5%. Wniosek taki że walcowa zostawia najwięcej. Polecam lekturę, jeśli ktoś nie wierzy.

Edytowano przez jaco512

atomik    145

napisałem od jd bezspinkowych na podstawie informacji od @robertbara jeśli jest inaczej to widocznie on ma złe informacje i wprowadza w błąd za co przepraszam. Ja mam łańcuchówe więc się nie wypowiadam, skoro on napisał wyposażenie takie to myślałem że tak jest w rzeczywistosci. Sam nie wiem jak juz jest

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Witam panowie, również zastanawiam się nad prasą jd 854, ale zanim zacznę sie pytać przedstawicieli co i jak chciałbym wiedzieć czym różni się tak naprawde premium wersja od wersji professional??? I czy rotor jest w obu prasach ??

damian12345    0

@agrofarm2008 podaj jakieś fotki nowej prasy

nie

W związku z możliwością realizacji zakupu odgrzewam temat. Czekam na nowe spostrzeżenia odnośnie pras pasowych. Chodzi nadal o JD 854 lub Class 360RC. Zastanawiam się też nad McHale V660. Prosze o wasze opinie. Pilne!

agrorobert    52

Witam!

Myślę o zakupie prasy zmiennokomorowej pasowej z rotorem i nożami wybieram między Claas variant 360 RC czy John Deere 854 obydwie kosztują 130tyś brutto... Która wybrać?

Tematy połączone

post-54044-0-53679800-1367250466_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker

kamciow    84

Bez zastanowienia bierz clasa B)

+1 punkt ostrzeżeń za post bez uzasadnienia

Edytowano przez danielhaker

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

agrorobert    52

też mi się tak wydaje no bo jednak claas zasłynął z trwałych i niezawodnych maszyn (np. kombajny zbożowe i sieczkarnie)

U mnie w okolicy właśnie dużo belarek JD nabrali (głownie na PROW) Może to ze względu na dilerów JD których jest kilku w okolicy a claas-a jest tylko jeden nie tak blisko, choć na dzisiejsze czasy taka odległość to nic...

Edytowano przez agrorobert

szpadel2012    0

W związku z możliwością realizacji zakupu odgrzewam temat. Czekam na nowe spostrzeżenia odnośnie pras pasowych. Chodzi nadal o JD 854 lub Class 360RC. Zastanawiam się też nad McHale V660. Prosze o wasze opinie. Pilne!

Ciekawi mnie co kupiłes JD854 czy Mchale mam podobny problem marzec 2014

minimetr5    0

pytanie do użytkowników JD 854: czy te prasy mają haki na komorę  w wersji z rotorem tnącym?? bo 864 ma i nie mogę poszukać info odnośnie 854

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez aga19892010
      kupiłem prasę claas variant 180 z rotorem.problem polega na tym,że przy robieniu belek  sa one  słabo ściśnięte kapciowate i zegar pokazuje niskie ciśnienie (1-2 kreski)/pytanie czy moduł lub zawór z cewka odpowiedzialny za sile zgniotu można jakoś zamienić na manualny ?zawór ten znajduje sie z prawej strony od strony zębatek i łańcuchów  czy występowały te prasy z manualnym zaworem zgniotu ?prasa rok 1997
    • Przez uzytkownik77
      Witam.
      Kupię Claas Dominator 76 lub 96. Wymagania: silnik tylko i wyłącznie Mercedes, sieczkarnia, heder 3,6 lub 3,9 m. Kombajn ma być w dobrym stanie, nie jakiś złom za cenę z kosmosu. W grę wchodzą tylko te dwa modele.
      Kontakt: wojciechsx@vp.pl lub w wiadomości prywatnej.