agrofarm2008

JD 854 Premium, czy Class Variant 360RC

Polecane posty

slawny    7

progresive densinity to nazwa systemu naciagu pasów poprostu slogan marketingowy do omamiania biednych zagubionych w wyborze rolników, zapchałem rotor nie raz, zreszta to nie problem z obojetnie jaka prasa, wystarczy szybko wjechac w metrowa gore slomy i kazda prasa bedzie zapchana, co do zageszczenia jedyne co moge powiedziec to to ze belka fi 155cm wazy 310kg z amplituda 50kg w zaleznosci od rodzaju i wilgotnosci słomy, a co d tego jak sie sprawuje to pytaj sie tych co maja deutz fahr varimaster i vicon RV bo to te same prasy z kosmetycznymi roznicami, a sprzedawane sa juz dlugo i uzytkownikow af znajdziesz bez problemu, patrzac na moja prase usterki nie oczekuje przez najblizsze 5 lat po czym najprawdopodobniej przejde na duza kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=264606&total=59&st=40

Pod tym zdjęciem @robertbara pisze, że bedzie brał prasę JD z pasami bez spinek :rolleyes:

grucha18- wiem że pisze ale to nie oznacza że jak napisał to to odrazu musi być prawdą.

Pisałem do niego skąd bierze prase ale nie odpisał.

Dzwoniłem do Gravitu, zawadzkiej, Rolbratu i Agrotechniki i każdy twierdzi że nie można jej doposażyć w pasy bezspinkowe.

Więc nie wiem kto ma racje, ale raczej sprzedawcy nie kłamią

Edytowano przez Dybciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Robert wspominał coś kiedyś a Agro-Efekcie z Sycowa a to dealer Jd z woj.dolnośląskiego więc on może z nimi się kontaktował. Ale pewności też nie mam... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Słyszałem, że podobno prasy zmiennokomorowei gubią drobną trawę :blink:. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donioo    0

Mam takie pytanko Jak skrócić pasy bez spinek??? Bo jak dla mnie leprze są ze spinkami można je wymienić i co za tym idzie skrócic pasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Słyszałem, że podobno prasy zmiennokomorowei gubią drobną trawę :blink:. Czy to prawda?

 

Mało prawdopodobne chyba, że pasy były by mocno zużyte.

W Agromechanice 11/2007 jest artykuł z porównaniem pasówki, łańcuchowej i walcowej. Były prowadzone pomiary strat suchej masy. Walcowa 2,6%, a w pasowej i łańcuchowej 0,5%. Wniosek taki że walcowa zostawia najwięcej. Polecam lekturę, jeśli ktoś nie wierzy.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

napisałem od jd bezspinkowych na podstawie informacji od @robertbara jeśli jest inaczej to widocznie on ma złe informacje i wprowadza w błąd za co przepraszam. Ja mam łańcuchówe więc się nie wypowiadam, skoro on napisał wyposażenie takie to myślałem że tak jest w rzeczywistosci. Sam nie wiem jak juz jest


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, również zastanawiam się nad prasą jd 854, ale zanim zacznę sie pytać przedstawicieli co i jak chciałbym wiedzieć czym różni się tak naprawde premium wersja od wersji professional??? I czy rotor jest w obu prasach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

@agrofarm2008 podaj jakieś fotki nowej prasy

 

Słyszałem, że podobno prasy zmiennokomorowei gubią drobną trawę :blink:. Czy to prawda?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w związku z problemami przy płatności z poprzedniego naboru zmuszony byłem do odłożenia zakupów na późniejszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z możliwością realizacji zakupu odgrzewam temat. Czekam na nowe spostrzeżenia odnośnie pras pasowych. Chodzi nadal o JD 854 lub Class 360RC. Zastanawiam się też nad McHale V660. Prosze o wasze opinie. Pilne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Witam!

Myślę o zakupie prasy zmiennokomorowej pasowej z rotorem i nożami wybieram między Claas variant 360 RC czy John Deere 854 obydwie kosztują 130tyś brutto... Która wybrać?

 

Tematy połączone

post-54044-0-53679800-1367250466_thumb.jpg

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Bez zastanowienia bierz clasa B)

+1 punkt ostrzeżeń za post bez uzasadnienia

Edytowano przez danielhaker

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

też mi się tak wydaje no bo jednak claas zasłynął z trwałych i niezawodnych maszyn (np. kombajny zbożowe i sieczkarnie)

U mnie w okolicy właśnie dużo belarek JD nabrali (głownie na PROW) Może to ze względu na dilerów JD których jest kilku w okolicy a claas-a jest tylko jeden nie tak blisko, choć na dzisiejsze czasy taka odległość to nic...

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpadel2012    0

W związku z możliwością realizacji zakupu odgrzewam temat. Czekam na nowe spostrzeżenia odnośnie pras pasowych. Chodzi nadal o JD 854 lub Class 360RC. Zastanawiam się też nad McHale V660. Prosze o wasze opinie. Pilne!

Ciekawi mnie co kupiłes JD854 czy Mchale mam podobny problem marzec 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

pytanie do użytkowników JD 854: czy te prasy mają haki na komorę  w wersji z rotorem tnącym?? bo 864 ma i nie mogę poszukać info odnośnie 854

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj