wojtek93

Opinie na temat ciągników renault ares

Polecane posty

alex0937    0

Witam,nawiazujac do mojego poprzedniego postu o ciagniku renault ares 815 rz mam pytanie jaki plug do niego dobrac,5 skibowy obrotowy bedzie za duzy ? czy moze wsam raz,mysle tez nad duza 4 obrotowa,doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

to zalezy jakie masz ziemie, ale nie powinien miec wiekszych problemow z 5, ale jak znajdziesz 4 o takiej samej szerokosci to na pewno bedzie lzej szla


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex0937    0

jest do kupienia fajny plug 4 huard na tej duzej i grubej ramie za fajne pieniazki ale slyszalem ze nie sa za specjalne,jakie firmy plugow bys polecil i z jakimi parametrami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co do parametrow to nie bardzo moge cos napisac,

a co do producentow to te najbardziej znane: lemken, KV, overum, rabe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman    0

Witma jestem posiadaczem Renault Ares 640 RZ od 4 lat. Ciagnik spisywał sie bardzo dobrze przez ten czas ale ostatnio zaczeły się problemy ...

Na poczatku zaczęło szarpać sprzęgło podczas ruszania, problem nasilał sie i z czasem nie dało sie jeździć do wymiany poszła pompa uszczelniacze na wałku od napędu oraz tarczki na koszu napędowym. Kolejny problem z podnośnikiem drgał opuszaczał aż w końcu przestał podnośić do wymiany poszedł sterownik EHR. Ogolnie mocną strona ciagnika jest 130 konny silnik JD który swobodnie radzi sobie z 4 skibowym obracalnym overumem przy całkeim niskim spalaniu (nie przekraczając 1800 obr w orce) około 13 -14 l na ha. Amortyzowan kabian wygodan cicha przestronna. Wymiana oleju w skrzyni co 1000 mh i zaden inny olej do krzyni MF tylko Fushe bo na agrolu sie długo nie pojeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domikars    0

witam chciałem was się zapytać o opinie ciągnika Renault Ares 640 RZ i 710 RZ oba są w bd stanie 640 jest z 2000roku a 710 z 2001 chciałem was się spytać który by mało pił bo są z silnikiem john deere i czy są bardzo awaryjne ceny to za 640 68 netto 710 90 netto bd dobry stan oby w prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

kolego sam sobie odpowiedziałeś nie ma "johnów" mało pijących więc jak nie chcesz mixa to kup renie albo johna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Nie wiem skąd się wzięło takie przeświadczenie, że silniki john deera są niby takie paliwożerne. Jak ciągnik ma 120 czy 130km i prawie 7l pojemności to nie oczekuj, że będzie palił 10 litrów na motogodzinę. Ja mam Ceresa 85 właśnie z silnikiem john deera i wierzcie albo nie pali tyle co ursus 4512. Natomiast sąsiad posiada Renie z jakże to niby oszczędnym silnikiem MWM i jak go pytałem to powiedział, że nie zauważył żeby taki oszczędny był. Jak ciągnik ma byś silny no to chyba z czegoś ta moc się musi wziąść. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

silnik MWM nie jest oszczedny?

a co powiesz na to , ze w lekkiej pracy spali 7-8l na godzine pracy, w ciezkiej 10-12, oczywiscie mowa o 6cyl. o mocy 100-130 KM


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Nie wiem jak jest naprawdę bo takiego nie posiadam, mówię to co słyszałem. Natomiast denerwuje mnie to, że wszyscy jak słyszą john deere to myślą smok. Jak ktoś przeciąża maszynę to niech się nie dziwi, że ma takie wyniki, a na marginesie to nie do końca chce mi się wierzyć, że ciągnik o 130km mocy pali 7litrów nawet w lekkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli ktos zamyka obrotomierz to chyba oczywiste, ze bedzie mial wir w baku

moze nie 7, tu bardziej mialem na mysli taki 100KM,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

no właśnie pedału przyspieszenia obrotów silnika trzeba używać racjonalnie ja tam używam w zakresie 1600-1900 obrotów rzadko się zdarza że daje powyżej tego zakresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin300    0

Witam.Kupiłem ciągnik Renault 8014 R7762.Chciałem się dowiedzieć ile ma KM,bo ludzie mi różnie mówią
. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w chwili wyjscia z fabryki mial 80 KM, przez wszystkie lata jego uzytkowania pewnie kilka ubylo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Witam.Kupiłem ciągnik Renault 8014 R7762.Chciałem się dowiedzieć ile ma KM,bo ludzie mi różnie mówią
. :mellow:

 

Jaki silnik masz? Jeśli Perkins - 75KM, MWM - 78KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie wymiary mają Aresy 550RZ 610RZ i 640Rz (szer. wys. dług.). Czy ma ktoś może instrukcję obsługi tych ciągników i czy dobrym wyborem w tych ciągnikach jest rewers elektro-hydrauliczny czy lepiej szukać z mechanicznym. Przymierzam się do kupna Reno więc liczę na wasze opinie i spostrzeżenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

witam.poszukuje obecnie ciągnika ze stajni reno i nie wiem jaki model z jakim silnikiem był by najlepszym wyborem. Szukam w mocy 100/110km stosunkowo jak najmłodszego rocznikiem pracował by tylko z agregatem i pługiem więc powinien być stosunkowo ciężki no i w cenie maks do 55 tysięcy mogli byście mi coś doradzić albo ewentualnie zaproponować??!! Ewentualnie mógł by być też MF chodź na nich troszkę mniej się znam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

rozgladaj sie za modelami 110/120.54, moze ciezko bedzie znalesc po roku 95, ale czasem sa nawet bardzo ladne okazy, spokojnie zmiescisz sie w tej cenie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

U mnie w ARESIE 550rz jest tak samo , sygnalizuje to że nie działają półbiegi, winny jest zbyt gęsty olej, po kilku minutach na biegu jałowym gdy się olej trochę rozgrzeje wszystko wraca do normy. Ktoś pisał na forum że trzeba przed zgaszeniem ciągnika na koniec pracy zostawić go na 4 połówce bo komputer automatycznie przy odpaleniu wskakuje na 4 a potem wraca na półbieg na którym był zgaszony,próbowałem to u siebie ale i tak miga 1 i 4 dopóki nie zaczną działać poprawnie półbiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

a może ktoś z użytkowników przesiada się na nowszy model pozbywając się starego??!! albo może słyszał o maszynie godnej polecenia??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj