Zaloguj się, aby obserwować  
majster

Zgrzytająca skrzynia

Polecane posty

Ferdek07    75
Jak tak trzeba sie nameczyc zeby zmienic bieg to ja dziekuje, a ferdek07 na AF napisał ze belarus to pojeb.... ciagnik z tego co tu czytam to ursus jes popierdo.... albo jeszcze gorzej w mtz chociarz biegi normalnie sie wrzuca a nie jakies tam chamulce i podwójne wysprzeglanie nogi was nie bolą heheh.

Biegi w mf 255 chodzą dużo lżej i łatwiej się przeżucają jak w c330 czy c360 bo z takimi dużo mam do czynienia i wcale mniej w tych ciągnikach nie zgrzyta gdy się ciągnik toczy do przodu a chce wsteczny załadować, a skrzynia w ferdku chodzi cacy sprzęgło z jednym chamulcem i przerzucam lewą ręką jak rewersem, czasem jak ciężkie bele ładuje kolcem na tuz lug ciężki gnuj ładowaczem na tuz, to mam na stałe 2 tyś obr silnika i na takich obr na reduktorze przeżucam sobie przód tył, a ładuje prawie 1000 bel i po 150 rozrzutników gnoju a na każdy po 10 wideł, wiec przy samym ładowaniu wciskam sprzegło z chamulcem i przerzucam tył przód jakieś (1000x4)x3=załadunek na łące zdjęcie na podwórku ukłądanie w stodole lub w stogu, 150x10x3 10 widel ofniecie do pryzmy poprawka cofnięcie do rozrzutnika, 12000 + 6000, a już poprawek bo się bela nie wbije lub widły nie nabiorą to nie licze ale tak ponad 20tyś razy przerzucam przód tył jak rewersem i nie narzekam żeby zgrzytało a to tylko przy ładowaczach na tuz a w polu i normalnej pracy nie licze, ciapkiem troche poprzerzucam w polu przód tył i mi się odechciewa, co z tego że mniej zgrzytnie ale za każdym razem a w mf 255 z hamulcem i bez żadnego zgrzytu przerzucam i dużo lżej jak np. w nowej proximie rewers to chodzi,

Jak znajomy zacznie szukać w poj*banym mtz wstecznego to ze 2 min zgrzyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

To co on jeździ mtz i nie wie gdzie jest wsteczny ze go szuka. To super kierowca!!! nie przesadzaj ze ze 2 minuty. ciekawe obliczenia. to ile masz ha ze tak dużo belek robisz to ze słoma czy siano czy sianokicha????? a rozrzytniki jakie 8 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

To kto wymyślił w Mtz takie porypane biegi a tu ja wsiadam pyk i jadę ;)


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

wcale nie takie porypane, przecierz jak sie jakis czas nim jeździ to sie chyba pamięta co??? a tymbardziej gdzie jest wsteczny. nie wiem czemu wszyscy ktorzy nie chca jechać mtz to większość z powodu biegów co wy tylko ciapkiem umiecie jęździć inni jakoś jężdza i biegi znają nie wiem czy może ktoś sie musi długo uczyć czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To co on jeździ mtz i nie wie gdzie jest wsteczny ze go szuka. To super kierowca!!! nie przesadzaj ze ze 2 minuty. ciekawe obliczenia. to ile masz ha ze tak dużo belek robisz to ze słoma czy siano czy sianokicha????? a rozrzytniki jakie 8 ton?

koleś miał od niedawna tego mtz ale i widziałem jak chłopaki robili płyte u mnie to też nieźle zgrzutali, a belek robie tyle ze słomą, swoich mam około 800 ze słomą (130 bel słomy) a reszta siano, ale niekture za***iście ciężkie, rozrzutnik ma zwukły 3,5t

 

Z tym mtz to chodzi mi o to że czy ktoś ma wprawe czy nie to jeśli wszystko jest ok w ciągniku to w mtz bardziej zgrzyta skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np u mnie w URSUSIE 1002 to zawsze skrzynia zgrzytała i zgrzyta ...wkurzające to jest...kiedyś jezdził u nas były pegerowiec ...na takim samym ursusie przejezdził 32 lata no ale jemu mało kiedy zgrzytała skrzynia no ja jak ostatnie lata dużo latałem to też sie wczułem...a trzydziestka to na dotyk...tylko pyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

w mtz - co by nie robił to skrzynia będzie zgrzytać :angry: , w ciężkich ursusach to idzie przeboleć po nabraniu wprawy, a w tych małych, c-330, 3512, to nie ma co narzekać, ( chociaż w 3512 kilka razy zablokowały się wodziki w skrzyni i działał tylko wsteczny :) , ale na szczęście dawno, teraz jest spokój ;) )


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

w starych ciągnikach nie ma synchronizacji ale w niektorych jest hamulec głównego wałka

A tak naprawdę to nic nie pomoże oprócz sprawnego operatora zmieniając bieg na większy należy dac w gaz (tym więcej im większa różnica prędkości między biegami) a odwrotnie należy wyczuc moment w którym można zmienic bieg .Można wtedy nawet bez sprzęgła (no oprócz 330) ale gdy nie ma obciążenia i nie potrzebne przegazówki tylko praktyka i praktyka. Gorzej ze wstecznym trzeba trochę poczekac (aby zatrzymały się lub zwolniły wałki )

 

t-tas 7211 i rodzina ma synchronizację ale tylko 4 i 5 ale nie pomoże gdy sprzegło nie sprawne

 

mtz nie jest taki poje.. ma dużo biegów to plus

II 4/7 -/9 1/2

l----l-----l---l

I 5/8 3/6 R1/R2

 

na I są 1,3,4,5 R1 na II 2,6,7,8,9,R2 do tego jeszcze reduktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalafka    0

Pytanie do osób posiadających ten traktor. czy u was też po kilku godzinach pracy tak ciężko zmienić bieg?? mój 5714 ma jeszcze tura i po paru godzinach nie można zmienić biegu bez krrrrrrr... a nie jest ono chyba jeszcze tak zużyte ma ok 600mth. nie pomaga nawet zmienianie "na 2 razy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714    3

Pytanie do osób posiadających ten traktor. czy u was też po kilku godzinach pracy tak ciężko zmienić bieg?? mój 5714 ma jeszcze tura i po paru godzinach nie można zmienić biegu bez krrrrrrr... a nie jest ono chyba jeszcze tak zużyte ma ok 600mth. nie pomaga nawet zmienianie "na 2 razy"

 

 

Ja mam tego ursusa też z turem i nie mam tego problemu a ma juz prawie 8 tys. motogodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ja mam ten sap problem 1 wchodzi bez zgrzytania a reszta to różnie a najciężej 4 szosowa. Co prawda to ursus 4514 który kupiłem od nowości i czekam na serwis który ma mi m. in. wyregulować sprzęgło itp.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Ja posiadam ursusa 3512 i 4512 i mogę stwierdzić że zdecydowanie lepiej biegi wchodzą w 4512 bo w 3512 to u mnie nie da się przeżucić biegów bez zgrzytu jedynie co z 1 na wsteczny i odwrotnie to jakoś jeszcze w miarę wchodzą można powiedzieć że bez zgrzytu a tak to na każdym zgrzyta skrzynia i sprzęgło było wymieniane i regulowane i nic nie pomogło widocznie ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

na 90% w 3512 i 4512 masz tą samą skrzynię (chyba ze 12+4) więc powinna pracować tak samo. Zresztą są to bardzo wytrzymałe i lekko pracujące skrzynie.

Może jednak sprzęgło nie jest idealnie ustawione i dlatego masz zgrzyty. Do ustawienia tego sprzęgła jest specjalny przyrząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Emtecc o jakim specjalnym przyrzadzie mówisz? bo mi mechanik ustawiał na szczelinomierz no ale jak zgrzytał tak i zgrzyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

mam ten sam problem i zaradziłem go alejem sprowadzanym z Niemiec toche jest drogi ale jest bez porównania napisz na gg podam ci nomek od kolesia co sprowadza taki olej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj