Zaloguj się, aby obserwować  
kris19911

Ciśnienie oleju Pronar 82TSA

Polecane posty

kris19911    9

Witam dzisiaj po 2 godzinach talerzowania przy zejściu na obroty jałowe zaczyna mrugać kontrolka od ciśnienia oleju, na zegarze wskazówka jak na tym 0,1 ale ta kontrolka mnie drażni... Czy ktoś może też tak ma? silnik zalany Turdusem (olej ma w tej chwili 70mth)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

moim zdaniem deko za mało wręcz sporo, wiesz ja miałem tak tez w pronarze 1025A który sie zatarł tylko że operator jeżdził tak dłuższy czas w nim obłamała sie rurka od smoka olejowego ciśnienie dawało minimalne ale i tak sie zatarła turbina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dokładnie tak samo w naszym było, rurka pękła tak ze widać nie było dopiero jak wzieliśmy się za odkręcanie pompy to sie urwało całkiem


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wywal ten olej

 

ciezko dolozyc kilka zlotych i zalac fusch-a


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

olej? poprzednio chodził cały czas na superolu m. przez 50 mth było super ciśnienie jak marzenie a teraz znowu to... zmienie jeszcze czujnik, jeśli to nie to to może warto by zajrzeć do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bafix    0

U nas w 82A jest tak od nowości z tym ciśnieniem oleju na zimnym silniku jest ok potem jak się rozgrzeje dużych obrotach jest też ok ale jak pracuje na biegu jałowym to cisnienia prawie niema bynajmniej na wskazówce a jak jest w silniku to trzeba by najlepej zmierzyć specjalistycznym przyrządem bo w te czujniki to ja cos niewierze


Niech swieci słońce niech zawsze będzie Pronar niech żyje mrówka niech lata sobie pszczółka i życze wam niech dłuzej będzie lato szerokiej drogi traaaaaaaaaaaaaaaktor Pronar traktor traktor Pronar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jak dobrze pamiętam to w instrukcji jest napisane że ciągnik na biegu jałowym nie powinien pracować na niższych obrotach niż 1000 :blink: musze zaglądnąć i dokładnie sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Stan oleju jest ciagle taki sam (nie ubywa nie przybywa) dzisiaj zakupiłem czujnik, niestety dzisiaj ja nim nie pracowałem i nie było czasu zmienić i jeszcze pronar zaliczył mega wtope na pagórku później deszcz i tak spadło jutro na spokojnie zmienie i wszystko sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

I okazało się że wszystko jest ok :P styk czujnika był mokry od oleju (urok MMZ) po wyczyszczeniu, odtłuszczeniu itd został założony stary czujnik i ciśnienie jest jak najbardziej w porządku :)

I od razu zapytam może ktoś ma wiedzę na temat jakiej szerokości taśmy od WOM były montowane w Pronarach? rocznik to 2005, i pytanie czy ten WOM da radę pociagnąć maszynę która potrzebuje ponad 100% mocy sinika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj