deluss

Miarka paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deluss    0

Napewno wielu z uzytkowników C360 mialo problem z okresleniem ilosci paliwa w zbiorniku. Na bardzo fajyn pomysl wpadli konstruktorzy T25 robiac w zestawie specjalny drug z miarka w Litrach. Zstad kieruje do was prosbe. Czy moglby ktos umiescic swoja miarke (napewno ktos kiedys wlewal i zaznaczał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jam chodziłem do szkoły to w ciągnikach były takie miarki z listewki.Były na nich porobione nacięcia i ilość litrów.Bardzo mi się to podobało.

Ja np. zaorało się z 2 ha i się zmierzyło to się wiedziało od razu ile ciągnik spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

W weekend zrobię zdjęcie swojej miarki z metrem.

Ja mierzyłem poziom 2,4,6,8,10,15,20,30,40 litrów.

Miałem mierzyć co litr ale by mnie chyba coś trafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

To chodzi orientacyjnie bo 1litr to nierobi takiej roznicy.

Z gory dzieki i czekam niecierpliwie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

W ferworze walki gdzieś zaginęła mi ta listewka.

Może ktoś inny ma lub sobie samemu zrób jak masz dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

Zbiornik ma 63l to miarke podziel na 6 i bedziesz miał co 10l oczywiście nie bedzie dużej dokładności bo zbiornik nie jest równy ale skoro piszesz że litr nie robi ci różnicy to po co ta miarka nie lepiej jakiegoś kija wepchać i zobaczyć na oko ile jest i mniej wiecej za ile trzeba dolać u mnie to jak jest mniej niż ok 5 cm to dolewam nie czekam aż zgaśnie. A nalepszym wyjściem bedzie miarke od 3p założyć one chyba miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

Z tego co wiem to zbiornik ma 68l.

 

Zeby niezakładac tematu nowego mam takie pytnanie. Ila pali c360 na postoju ?? Na biegu jałowym i tak 700-800 obrotow ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

zbiornik ma na pewno więcej niż 63 litry, może być, że 68 ponieważ mi też wchodzi około 70 litrów, jak leję kaną 20 litrów to 3 to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

A jak ma sie spalanie na postoju ?? Bo niemoge gasic narazie traktoru i czasami niewiem czy oplaca sie jechac jak traktor ma palic z 10l/h na postoju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

zbiornik ma na pewno więcej niż 63 litry, może być, że 68 ponieważ mi też wchodzi około 70 litrów, jak leję kaną 20 litrów to 3 to za mało

może i ma 68-70 bo u mnie już raz było bardzo mało i na dystrybutorze pod korek weszło 63 to może jeszcze pare l było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

do deluss

nie spali 10l na postoju skoro ma normę 6l czy coś koło tego na obciążonym silniku

jak ci spali 2 może 3 litry to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

i co moze ma ktos na wiosne juz miarke ?

 

Mam takie pytanie jeszcze. Zauwazylem dzis ze na jednym z wtryskiwaczów pojawiła ropa. Znaczy caly blok jest mokry. Co moglo sie stac ? Traktor ma moc, odpala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podkładki miedziane trzeba wymienić albo te od przelewu albo pod wtryskiwaczem, może przewód wysokiego cisnienia się poluzował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

ja miałem podobny przypadek i okazałosie ,że górna cześć wtryskiwacza sie poluzowała -tam jest taka duza miedziana podkładka trzeba ją wymienic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też może być tylko z tą przy wymianie trzeba uważać w przelew z góry włożyć srubokręt bo bardzo łatwo może zmienić się cisnienie wtrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

Na weekend sproboje to rozkrecic. A czy na WOM jest jakis uszczelniacz ? Bo jak sie nagrzeje olej i jest włączona pompa to przez walek lekko cieknie i widze tam 3 sroby ale niewiem czy jest poco je odkrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

u mnie w c-355 5 litrów to ok 3 cm. wkładam kijka i mierze miarką ile cm jest w zbiorniku i mniej więcej wiem ile jest paliwka:) najprościej kolego zmierz ile masz paliwa w cm, dolej 5 litrów i wtedy zmierz ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Na weekend sproboje to rozkrecic. A czy na WOM jest jakis uszczelniacz ? Bo jak sie nagrzeje olej i jest włączona pompa to przez walek lekko cieknie i widze tam 3 sroby ale niewiem czy jest poco je odkrecac.

tak , tam jest uszcelniacz wiem dokłądnie bo go zmieniałem , jest tam zemering i prawdopodobnie masz do wymiany , jak powiesz zemering od WOM-u to sprzedawca na stówe będzie wiedział , jak już byś w tym grzebał to warto wymienić odrazu 2 pierścienie singera które unieruchamiają łożysko które jest na wałku bo one lubią się zjeżdżać ,

ostatniu pierścienie mi puściły , wałek wyszedł na zewnątrz i miałem cały garaż zalany w płynu hydraulicznym , :(

 

PS. tam muszą być 4 śruby na nakrętke 13 a pod tą osłoną kolejne 4 śruby na nakrętke 17 :P

Edytowano przez Piotrek14

Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Ja robiłem kiedyś takie obliczenia, ale tylko do 32,5 litra (20,5cm). Jednostką jest 2,5 litra.

 

litry - centymetry

2,5 - 3

5 - 5,25

7,5 - 6,25

10 - 8

12,5 - 9,5

15 - 11

17,5 - 12,5

20 - 14

22,5 - 15,25

25 - 16,5

27,5 - 17,75

30 - 19

32,5 - 20,5

35 -

 

może się komuś przyda ;)

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj