ludwik1983

wycierka ziemniaczana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz007    2

Ja osobiście tego nie stosowałem i nie wiem czy krowy dobrze to jedzą, ale trochę się na temat tej paszy dowiadywałem, bo znajomy mi ją za darmo proponował. Z tego co się dowiedziałem to szkoda na to czasu, bo skrobi już odciągnięta a białka też bardzo mało. Zwykły zapychacz. Trochę wody i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluch1    0

Ja tam to daję dobrze jedzą za duże wartości to nie ma ale coś tam w sobie ma ja tam mam za darmo to daję.Polecam

Edytowano przez maluch1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Ja tam to daję dobrze jedzą za duże wartości to nie ma ale coś tam w sobie ma ja tam mam za darmo to daję.Polecam

 

 

Jak za darmo masz to wiadomo że dajesz. Ale ja bym nie kupywał. Lepiej sprawdzone dać niż nowe i potem problemy mieć z bydłem. Nie radził bym odrazu tego stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

mi dzis znajomy przywiozl lyzke kiszonej pulpy i powiem ze krowy to wcnaja. on to daje swiniakom razem z serwatka i mowi ze efektywnie rosna


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

Kolego ile taka pulpa kosztuje ??? , bo w moich stronach to najblizej to by było do ŁOMŻY

My przywozimy za darmo tylko transport trzeba opłacić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto też zdać się na optymalne pod względem jakości pasze dla bydła,zresztą wszystko możecie sprawdzić na naszej stronie PaszeNasze,teraz mamy kilka ciekawych promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
witam,mam pulpe moge za okolo 70zl tonę załatwić,pytanie mozna to dac do piwnicy takiej pod stodoła jak to kiedys kartofle parowali do niej? tylko mysle ściany obic folia zeby niestykalo sie z betonem bo pewno duzo odpadu bedzie. chyba ze zrobic pryzme na dworze ale to pewnie ttzeba miec jakis dół. co o tym myskicoe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Przywiozlem pare przyczep pulpy początkiem wrzesnia bo mialem malo paszy i jako wypelniacz wzialem wycierkę. Wszystkiego nie skarmilem i leży do teraz to może z 2 cm zeschlo a w środku ladnie ukiszona. Za 70 zl tone pulpy ???? To lepiej sianokiszonkę kupić albo wyslodki a nie to. Ja wzialem teraz bo mam to za darmo i wrzucę w dol, bo może zabraknąć paszy to niech leży i czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
no ale ja mam zamiar dawac ją lochą i opasom. trochę cene obniży myślę do 60zl.to ma.być taki dodatek do śruty.można ja skarmiac od początku jak jest świeża czy trzeba czekac az sie zakisi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Karmić mozesz odrazu, ale lepsza jest ukiszona, choćby dlatego ze nie klei sie tak do lopaty :) Ta cena razem z transportem ? U nas w zakladzie przerabiającym ziemniaki jak sie nie jest plantatorem to chcą 15 zl za tonę wycierki. Można sie dogadać z kimś kto sprzedaje in ziemniaki i wtedy jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
z transportem,tylko ze unas malo kto ma juz kartofle,jak mają to na chipsy wszystko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj