Zaloguj się, aby obserwować  
solek01

Koncowki antyznoszeniowe

Polecane posty

solek01    208

Mam taki problem ze czesto a raczej prawie zawsze wieje wiatr u mnie w polu i jak pryskam,

nawet jak dam belke nisko to cos leci z wiatrem. Zawsze uwazam aby sasiadom cos nie spalic,

no ale chwila nieuwag i... Moje pytanie dotyczy koncowek antyznoszeniowych, a mianowicie czy trzeba wszystkie wymieniac czy wystarczy skrajne?? powiedzmy po dwie trzy z kazdej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wymieniać to raczej wszystkie.Bo nie zawsze zawieje z skraju,niekiedy z środka lub a drugiej strony.zależy jak zawieje wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Jeżeli chodzi o znoszenie cieczy, to jedna końcówka skrajna raczej nie pomoże. Poza tym możesz mieć pasy nierównomiernie naniesionej cieczy, bo eżektory mają grubą kroplę, a zwykłe drobną i zachowują się trochę inaczej w różnych warunkach. Najbezpieczniej będzie wymienić wszystkie rozpylacze na antyznoszeniowe do 5 m/sek, lub antyznoszeniowe eżektorowe do 8 m/sek. Jeżeli posiadasz małe gospodarstwo tak do 20-30 ha i nie uprawiasz warzyw, to powinny ci wystarczyć zwykła z tworzywa POM. Jeżeli masz większe gospodarstwo to ze względów oszczędnościowych polecam ceramiczne. Duża żywotność, trzymają parametry przez długi czas, nie rozkalibrują się tak szybko i zaoszczędzisz na chemii, która jest w tym wszystkim najdroższa. Tylko szukaj ceramiki dobrej jakości. Nie daj sobie wcisnąć stali nierdzewnej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

NO raczej jak juz sie zdecyduje to te tansze bo pola mam nie za duzo a ciezko u nas cos dokupic!

Ile mniej wiecej taka tansza koncowka kosztuje ? Aha i czy aby pryskac RSM-em wystarczy wymienic koncowki czy cos jeszcze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NO raczej jak juz sie zdecyduje to te tansze bo pola mam nie za duzo a ciezko u nas cos dokupic!

Ile mniej wiecej taka tansza koncowka kosztuje ? Aha i czy aby pryskac RSM-em wystarczy wymienic koncowki czy cos jeszcze zrobic?

 

Tańsze końcówki z tworzywa POM kosztują tak ze 3 zł antyznoszeniowe do 5 m/sek z kryzą ( średnie krople ). Ceramika dobej jakości od 13-14 zł w górę. Jeżeli chcesz pryskać RSM to musisz wiedzieć że w zależności o fazy rozwojowej rośliny, stosuje się różne rodzaje oprysków. Przeważnie jest tak, że we wczesnej fazie rozwojowej rośliny stosuje się dysze grubokropliste, a w późniejszej węże rozlewowe. Wszystko zależy co uprawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Tak myslalem ze ok 3 zl. to nie tak duzo, przy nastepnej wymianie kupie je sobie.

Co do Rsm to chcialem stosowac w zbozach, ale nie wiem czy sie ''skorka za wyprawke''

oplaci!!! O wezach troche slyszalem tylko nie wiem czy mozna samemu je zrobic?

One chyba musza byc na tyle dlugie aby w czasie oprysku do ziemi dotykaly.

co jest w takim wezu zamiast koncowki? jakas specjalna dysza? moze ktos ma jakies

zdjecie takiego weza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/251778-ursus-c-360-weze-rozlewowe-do-rsmu/

Solek01 si poświęciłem i wstawiłem zdjęcie.Te węże to koszt około 1800zł na 15m belke.Używa się je tylko do zadawania na kłos azotu , ale jeśli nie produkujesz pszenicy konsumpcyjnej to ci są niepotrzebne.Do zadawania RSMu w fazie do kłoszenia potrzebujesz najzwyklejszych kołpaków z kryzami a to koszt około 500zł na 15m belke.

Kolego ALBUZ czy ty handlujesz tymi końcówkami?Mnie interesowały by ceramiczne do 8m/s,najlepiej pasujące do kołpaków pilmetowskich.Jak możesz to podaj cenę brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Do produkcji pszenicy konsumpcyjnej nie jest wcalale wymagane uzywanie RSM-u, bez tego tez sie da!!!

Rsm z mojej wiedzy jest glownie stosowany do ograniczenia kosztow produkcji. Podstawa to dobra odmiana, nawozenie, ochrona. Dolistnie mozna zawsze stosowac mocznik w stezeniu jak dobrze pamietam to 5%. A i tak caly rok mozesz dbac o uprawe a jak w zniwa beda deszcze to i tak nic ci nie pomorze, bo zboze porosnie, spadnie liczba opadania i juz po twojej pszenicy konsumpsyjnej. Aha dzieki farmer za zdjecie, ursus super pszeniczka tez wygladala super!!!Widac ze jej nic nie brakowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Chodziło mi oto że jak robisz zboża paszowe np. na własne potrzeby to nie stosujesz ostatniej dawki azotu na kłos do której wymagane są przewody.Ja w pszenżycie też wykonuje 2 zabiegi nawożenia azotem za pomocą 8otworowych końcówek, a na kłos przewodami już nie jeżdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/251778-ursus-c-360-weze-rozlewowe-do-rsmu/

Solek01 si poświęciłem i wstawiłem zdjęcie.Te węże to koszt około 1800zł na 15m belke.Używa się je tylko do zadawania na kłos azotu , ale jeśli nie produkujesz pszenicy konsumpcyjnej to ci są niepotrzebne.Do zadawania RSMu w fazie do kłoszenia potrzebujesz najzwyklejszych kołpaków z kryzami a to koszt około 500zł na 15m belke.

Kolego ALBUZ czy ty handlujesz tymi końcówkami?Mnie interesowały by ceramiczne do 8m/s,najlepiej pasujące do kołpaków pilmetowskich.Jak możesz to podaj cenę brutto

Witam farmermf. Tak jestem specjalistą od spraw Albuza. Ceramiczne rozpylacze AVI 110 jeden strumień, niezależnie od koloru kosztują 34 zł brutto. AVI TWIN 110, 2 strumienie niezależnie od koloru 38 zł brutto. Co do kołpaków kolego, to musiałbym Ci pokazać na naszej stronie jak zmierzyć oprawę żebym wiedział jaki system masz zamontowany. Niestety nie mogę podać naszej strony na forum ze względu na regulamin. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem to podaję numer tel. 502 264 255, możesz podać też swój kontakt oddzwonię. Do końca roku mogę załatwić kilkuprocentowy rabat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twister1987    0

Gdyby ktoś szukał to mam na sprzedanie komplet rozpylaczy eżektorowych TeeJet (niebieskie) z wkładem ceramicznym plus komplet filterków na belkę 18 m (36 sztuk). Dysze nie używane - wygrałem, są mi zupełnie nie potrzebne. Co do ceny możemy się dogadać. W sklepie kosztują grubo powyżej 40 zł, mogę sprzedać po atrakcyjnej cenie. Na allegro wystawiłem w cenie 1300 za komplet czyli po 36 zł za szt. ale mogę jeszcze z ceny zejść. Mój nr 721 30 28 93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Chciałbym się dowiedzieć coś o tych końcówkach 2 strumieniowych czy warto je kupić i w czym są lepsze od tych jedno strumieniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałbym się dowiedzieć coś o tych końcówkach 2 strumieniowych czy warto je kupić i w czym są lepsze od tych jedno strumieniowych

 

 

Witam. Rozpylacz 1- strumieniowy jak nazwa wskazuje ma tylko jeden strumień, który jest skierowany pionowo w dół, w kierunku opryskiwanej

rośliny. Jeden strumień nigdy nie pokryje dobrze rośliny, gdyż ma problemy z dotarciem do trudno dostępnych miejsc takich jak:

- kiepskie pokrycie bocznych stron upraw ( cebula, zboże, buraki, rzepak )

- problemy z dotarciem cieczy do spodnich powierzchni ( spody liści buraka, ziemniaka, rzepaku )

- w przypadki zwykłego, drobnokroplistego rozpylacza duża podatność na znoszenie przez wiatr. Jednak jeżeli ma ktoś idealne warunki ( brak wiatru, odpowiednia wilgotność powietrza itp. ) to spiszą się nieźle.

- kropla ze zwykłego rozpylacza jest mniejsza i ma mniejszą energię, co sprawia że trudno jest się jej głęboko spenetrować np. w łan zboża

 

Rozpylacze 2- strumieniowe charakteryzują się znacznie lepszym pokryciem gdyż:

- 2 strumienie, jeden skierowany do przodu w kierunku jazdy ciągnika. Drugi w przeciwnym. Oba strumienie mają kąt 110*, natomiast pomiędzy nimi jest 60*. Dzięki takiemu ustawieniu, pierwszy strumień skierowany do przodu lepiej penetruje trudno dostępne miejsca i pokrywa uprawę od dołu ku górze. Drugi strumień skierowany do tyłu, w momencie odjazdu od rośliny pokrywa ją od góry do dołu, lepiej pokrywając chemią drugą stronę rośliny.

- w przypadku 2- strumieniowego eżektorowego rozpylacza ( antyznoszeniowy ), mamy grube krople co zabezpiecza przed podmuchami wiatru nawet do 8 m/sek ( dysze z górnej półki ). Kropla jest cięższa i lepiej się wbija np. zboża, buraki, rzepak, ziemniaki. Dzięki temu że kropla z eżektorowego rozpylacza jest napowietrzona pęcherzykami powietrza, poprawia się też pokrycie spodnich powierzchni liścia. Kropla eżektorowa uderzając w przeszkodę pokrywa w miejscu gdzie upadła i w pobliżu, gdyż pęka i rozbija się na mniejsze kropelki.

- niektóre profesjonalne rozpylacze 2 strumieniowe charakteryzują się dobrym pokryciem podczas oprysków na robaka, chwasta i grzyba czyli prawie na wszystko. Dzięki takim rozpylaczom nie trzeba kupować kilku zestawów . Jest to rozwiązanie które najszybciej się zwraca przy większych uprawach, lub mniejszych ale specjalistycznych ( marchew, cebula, kapusta, sałata i inne warzywa )

 

To są podstawowe cechy porównawcze tych dwóch rodzajów rozpylaczy. Trzeba też pamiętać, że rozpylacz rozpylaczowi jest nierówny i jakość wykonania ma tu szczególne znaczenie. Generalnie ze względu na wytrzymałość są zrobione z (od najtrwalszych)

- ceramika ( też zależy jaka )

- specjalne tworzywo

- stal nerdzewna

- zwykłe tworzywo

Wielu się dziwi czemu stal gorzej się zachowuje, ale tak to jest i zostało to udowodnione licznymi niezależnymi testami.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

Witam farmermf. Tak jestem specjalistą od spraw Albuza. Ceramiczne rozpylacze AVI 110 jeden strumień, niezależnie od koloru kosztują 34 zł brutto. AVI TWIN 110, 2 strumienie niezależnie od koloru 38 zł brutto. Co do kołpaków kolego, to musiałbym Ci pokazać na naszej stronie jak zmierzyć oprawę żebym wiedział jaki system masz zamontowany. Niestety nie mogę podać naszej strony na forum ze względu na regulamin. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem to podaję numer tel. 502 264 255, możesz podać też swój kontakt oddzwonię. Do końca roku mogę załatwić kilkuprocentowy rabat.

Skoro jesteś specjalistą to pomóż mi dobrać rozpylacze.Do tej pory pryskałem zwykłymi jednostrumieniowymi 03(głównie na chwasty)i 02(głównie na grzyba).Teraz zastanawiam się nad dwustrumieniowymi.Rozumiem że rozpylacz dwustrumieniowy np.02 będzie wypryskiwał tyle samo cieczy roboczej co jednostrumieniowy 02,a jego szczeliny będą węższe(a tym samym bardziej podatne na zapchanie).W związku z tym moje pytanie brzmi:czy zamiast jednostrumieniowej 02 założyć dwustrumieniową 02 czy może 03(aby wielkość szczelin była zbliżona,różnicę w wydatku niweluję prędkością lub ciśnieniem).Pytanie drugie:czy oprysk rozpylaczami eżektorowymi w idealnych warunkach coś daje w porównaniu ze zwykłymi.Potrzebuję komplet na 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ile kosztują dyszę 2 strumieniowe.I jakie.Tworzywo specjalne i zwykłe, ceramika i eżektorowe.Chodzi o 04 i 50 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro jesteś specjalistą to pomóż mi dobrać rozpylacze.Do tej pory pryskałem zwykłymi jednostrumieniowymi 03(głównie na chwasty)i 02(głównie na grzyba).Teraz zastanawiam się nad dwustrumieniowymi.Rozumiem że rozpylacz dwustrumieniowy np.02 będzie wypryskiwał tyle samo cieczy roboczej co jednostrumieniowy 02,a jego szczeliny będą węższe(a tym samym bardziej podatne na zapchanie).W związku z tym moje pytanie brzmi:czy zamiast jednostrumieniowej 02 założyć dwustrumieniową 02 czy może 03(aby wielkość szczelin była zbliżona,różnicę w wydatku niweluję prędkością lub ciśnieniem).Pytanie drugie:czy oprysk rozpylaczami eżektorowymi w idealnych warunkach coś daje w porównaniu ze zwykłymi.Potrzebuję komplet na 12m.

 

Masz rację, rozpylacz 2 strumieniowy rozmiar 02 żółty będzie miał taki sam wydatek co 1 strumieniowy rozmiar 02 żółty. Może podam Ci Mój numer tel. puść mi sms-a ze swoim numerem to z chęcią oddzwonię. Podaję tel do mnie 502 264 255. Przez telefon będę mógł swobodnie używać pojęć, które ze względu na regulamin forum są zakazane i będzie szybciej nam się dogadać. Do końca roku mogę załatwić rabat na zakup rozpylaczy.

 

A ile kosztują dyszę 2 strumieniowe.I jakie.Tworzywo specjalne i zwykłe, ceramika i eżektorowe.Chodzi o 04 i 50 szt.

Jeżeli chodzi o ceramikę 2 strumieniowe eżektorowe to od 38 - 40 zł za sztukę brutto. Niestety nie wiem dokładnie jakie są ceny 2 strumieniowych z tworzywa, ale tak mniej więcej 17 - 25 zł zależy od dealera. Jeżeli masz duże gospodarstwo to polecam ceramikę, szybko zwraca się koszt zakupu rozpylaczy poprzez oszczędność na chemii. Jeżeli interesuje cię ceramika to mogę załatwić rabat do końca roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj