popec

Jaki nowy rozrzutnik wybrać do 70KM ???

Polecane posty

popec    6

Witam!

Zwracam sie do was użytkownicy AF z następującym pytaniem: jaki rozrzutnik wybrać??? W grę wchodzą 3 marki Joskin, Miro albo Fliegl. Ładowność to ma byc...i tu jest problem bo najlepiej by było żeby ciągał go traktor o mocy 72KM ale to mało, mam i 100 konny ale on pracuje przy turze więc te podpinanie i odpinanie chyba by sie nie opłacało. Dlatego może niech będzie 9 tonowy nie ładowany na max!? Da rade ten Ursus 5314?? Rozrzutnik raczej jedno osiowy z duzym kołem. Najbardziej to mi sie podoba Joskin Siroko 9T- http://www.agrofoto....skin-siroko-9t/ . Dobrze by było żeby jakis użytkownik takiego przedstawił swą opinie. Z góry dzieki za podjęcie tematu!

 

 

 

Przeniesiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jeśli masz 100 km ciągnik to planuj do niego rozrzutnik bo 72 km to trochę mało, ja bym Ci proponował FLIEGL GIGANT najmniejszy 11 ton ale z systemem ściany wypychającej i masz wtedy 2w1 przyczepę i rozrzutnik, on w takiej wersji będzię kosztował ok 100-120 tyś zł ale masz w tym full wypas i maszynę która może pracować cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

A ja bym polecił Ci joskina do tego 100 konnego ciagnika. Z tych trzech podanych przez Ciebie matek wydaje mi sie ze joskin był by najlepszy. To tylko moje zdanie niech inni sie wypowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

masz 100km ale tur przy nim, ja bym proponował jak już to 9ton, wiem że 5314 jest silny bo ma go ale te ponad 10ton razem z masą własną rozrzutnika to trochę dużo ;) a jaki miałeś wcześniej z jakim pracował(ursus?) pola równe, góry? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

Hm no właśnie... tak jezdzić z chwytakiem tymbardziej ze po tych moich drogach aniołki lubieją...! Ostatnio to ursus ciągał zwykły polski jednoosiowy rozrzutnik, nigdy nie było żadnego problemu. Teraz te pola co mi się zostały do zasiewów jakieś 15ha z czego połowa pod kukurydze to w miarę równe i niedaleko (max 4km). Mysle o jednoosiowym ze względu na ursusa, a po roli lżej jedną osią niż dwiema. Zresztą jakby nie dał rady temu joskinowi to byłbym zmuszony jezdzić z turem. Cena tego Fliegla jest spora prawie 2 razy tyle co za joskina, a jego wykonanie też chyba niezłe(joskina)!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszg82    1

ja kolego mam 9T uzywanego Jeantil,ciaga go Ares 130HP i to tylko z lekkim zapasem mocy,pola u nas to takie male bieszczady,ten twoj ursus to moze byc przymaly do 9t,jak by mial chocby okolo 90HP to spokojnie bys nim smigal,takie jest moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

po równym da radę z 9t, ale po większych górkach już nie ;[ u mnie z 4tonowym po górkach daje radę ale czasami to nawet Wom się wyłącza :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ale fliegl to również normalna przyczepa;] zdejmujesz adapter i masz dużą przyczepę np do zboża, mi się to rozwiązanie bardzo podoba bo wtedy maszyna jest wykorzystana w większym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

tandem 10ton i ciągnik 70km ty sobie chyba żartujesz :) do tego masa własna około 3ton i po roli będziesz sobie jeździł 4szosowo 70konnym traktorem ;) ;[ a tak poza tym to większe koła są lepsze bo są mniejsze opory toczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Witam pozwolę sobie odświeżyć temat poszukuje rozrzutnika 8-9 T na dużym kole i zadapterem pionowym z dwoma walkami co mogli byście polecić i czy ktoś się orietuje gdzie w łódzkim są jakieś egzemplarze bo w ogłoszeniach nie jest zbyt bogato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt19    0
witam planuje zakup nowego rozrzutnika do ciągnika 145 KM w planach jest fliegl gigant asw 253 co o nim sądzicie ?? Jak myślicie ciągnik da z nim radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj