ktom

Modernizacja gospodarstw - nietypowe zakupy

Polecane posty

ktom    1

Czy ktoś zrealizował lub planował w związku z modernizacją gospodarstw rolnych zakup nietypowych rzeczy lub nietypową inwestycję. Generalnie większość kupuje maszyny i ciągniki, modernizuje obory, buduje nowe budynki, utwardza place. Chodzi mi o to czy komuś udało się np. dostać dofinansowanie na maszynę która nie jest typowo rolnicza. Na przykład mam na myśli zakup dostawczaka - busa, lub małej ciężarówki która jest mi potrzebna do przewozu ludzi, płodów rolnych. Ale interesuję mnie także inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Myśle, że lepszym programem na realizacje twych celów byłoby różnicowanie, chociaż nie wykluczam, że i z mgr można na takie inwestycje otrzymać wsparcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Z różnicowania nie dostanie chyba na uslugi transportowe tj. na auto dostawcze czy ciezarowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Mój zakup też ma być baaaaardzo nietypowy, ale powiem Wam jak uda się go "przepchnąć".


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale jaki to nietypowy zakup?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Jak miałem chęc na PICK-UPa ale koledzy z forum skutecznie mnie zniechęcili, ale jeśli ktoś potwierdzi możliwośc zakupu takiego auta na MGR to oferty już mam. :blink:

Teraz zastanawiam się nad dotacją z programu Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, więc nietypowość i innowacja wręcz zalecane. Tylko co?


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

pickup - ciekawa sprawa, rozwiń temat ? :blink:

mikroprzedsiębiorstwa - kiedy jest nabór i z jakie warunki trzeba spełnić ?

tam chyba chodzi o zatrudnienie pracowników na umowę o pracę a może się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Pick-upa chciałem do pomocy na plantacji tytoniu, a szczególnie do transportu belek na skup, który jest 60 km od mojego domu i do tego przyczepę 2,5 tony'. W okresie sadzenia też by się przydał do wożenia rozsady bo osobówką na pole nie dojadę a szczególnie na wiosnę. Mam jeszcze kila uzasadnień ale to nie w tym rzecz.

 

Sprawa Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, to są teraz nabory przez LGD, ale różne stowarzyszenia mają w różnych terminach więc trzeba sprawdzać na stronie ARiMR. Trzeba stworzyć 1 etat na każde 100 tys dotacji. Mi to nawet pasuje tylko muszę wstrzelić się w jakiś dobry temat. :blink:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

a co z zakupem busa blaszaka lub odkrytego skrzyniowego do przewozu pracowników, nawozów, maszyn rolniczych, towaru na handel na targi. Czy może ktoś orientował się w tym tym temacie, czy są jakiekolwiek szanse ? Czy jest szansa na przekonanie Agencji rzeczową argumentacją ? Czy raczej dać sobie spokój i nie ryzykować odrzucenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Handel obwoźny to chyba jedyna forma którą akceptuje agencja przy zakupie busa, ale też szukam osób które znalazły argumenty na zakup pick-upa i zrealizowały swój pomysł.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

Z tego co wiem to na samochód chłodnie można dostać np. do wożenia płodów rolnych na targi czy do skupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowei bez przesady na pick upa a może na helikopter do oprysków. Uważam, że ue i tak bardzo pomaga rolnikom i ci którzy potrafią sami mogą sobie na tego pick upa zarobić. Po co urzędnik z arimr ma zastanawiać się czy taki pomysł typu pick up czy dostawczak się kwalifikuje czy nie? Chętnych jest dużo kasy mało, więc urzędnik pójdzie po najniższej lini oporu. Wyrzuci taką głupote do kosza a pozytywnie rozpatrzy wniosek na traktor czy kombajn i z głowy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj