Zaloguj się, aby obserwować  
lasina

John Deere 1174

Polecane posty

lasina    0

mam zamiar kupic john deera 1174 i zastanawiam sie co on jest warty mam bizona rekorda z 1990 czy zrobi wieksza robotę od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

Witam znajomy ma takiego, bardzo dobry sprzęt i robote zrobi troche wiekszą od rekorda, ale jest jeden mankament te kombanjy mają prawie 20 lat, elementy robocze są już zużyte. znajomy chciał wymienic podajnik pochyły to zaśpiewali mu koło 10 tys!!! jakoś go poremontowali i zniwa wychodzi ale wiecznie chodzic nie bedzie i tak bedzie go musiał wymienic, musisz zwrócic uwage przy kupnie na elementy robocze, bo to jest duży koszt, pół biedy jak cos dorobisz w zakładzie ślusarskim ale podajnika raczej nie, więc zastanów sie czy warto wymieniać na stary zachodni sprzęt, bo jak cos nawali to kupa czasu i pieniędzy , moze zastanów sie nad bs z110:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

kolego z przyprowadził 1188 za jakieś 60 tyś.Remont ponad 50 tyś.Podsiewacz, silnik a niby nie całe 3 tyś i coś jeszcze.To go odprowadził.Dobrze że to koledzy handlarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasina    0

Witam znajomy ma takiego, bardzo dobry sprzęt i robote zrobi troche wiekszą od rekorda, ale jest jeden mankament te kombanjy mają prawie 20 lat, elementy robocze są już zużyte. znajomy chciał wymienic podajnik pochyły to zaśpiewali mu koło 10 tys!!! jakoś go poremontowali i zniwa wychodzi ale wiecznie chodzic nie bedzie i tak bedzie go musiał wymienic, musisz zwrócic uwage przy kupnie na elementy robocze, bo to jest duży koszt, pół biedy jak cos dorobisz w zakładzie ślusarskim ale podajnika raczej nie, więc zastanów sie czy warto wymieniać na stary zachodni sprzęt, bo jak cos nawali to kupa czasu i pieniędzy , moze zastanów sie nad bs z110:D

a jak ze spalaniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

a niewiem jak ze spalaniem, niewiem jaki tam jest silnik ale pewnie john deera, a one mają opinie że raczej najmniej nie palą no ale rekord na swoje osiągi też najmniej nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Do groszek:

-zużycie elementów w 20 letnim kombajnie (jak i w każdym) zależy od tego ile pracował i co młócił,

- jak kolega nie umie szukać tańszych części zamiennych to niech płaci 10 tyś. za podajnik, jego sprawa. Części najczęściej kupuje się z odzysku, z kombajnów spalonych itp.

- pójdź w żniwa do najbliższego sklepu z częsciami do bizonów i zapytaj się o np. podajnik ziarnowy do BS. Niedostaniesz, lub będziesz musiał czekać, napewno dłużej jak w serwisie JD. Mam porówanie bo brat ma Jaśka 985 i BS. W żniwa nie chodzi o pieniądze, chodzi o czas, on jest najważniejszy

- JD przeliczając na wydajność nie palą dużo wg. mnie. Mój 1085 (poprzednik 1188) spala 22 l. na godzine, a wykosi 2,2 ha. Licząc na hektar to niecałe 11 l. To że JD pali dużo to jest jakiś stereotyp pijaczków spod sklepu

 

Do tomek73:

- jaka cena taki towar, za ładną 1085 trzeba dać około 70 tyś, już nie mówiąc o 1188. To, że JD to nie znaczy, że nie wypracowany. Żywot każdego kombajnu sie kiedyś kończy.

 

Do lasina:

- czy nie lepiej mierzyć w model 1177? Te kombajny przecież płacą sie podobnie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasina    0

Do groszek:

-zużycie elementów w 20 letnim kombajnie (jak i w każdym) zależy od tego ile pracował i co młócił,

- jak kolega nie umie szukać tańszych części zamiennych to niech płaci 10 tyś. za podajnik, jego sprawa. Części najczęściej kupuje się z odzysku, z kombajnów spalonych itp.

- pójdź w żniwa do najbliższego sklepu z częsciami do bizonów i zapytaj się o np. podajnik ziarnowy do BS. Niedostaniesz, lub będziesz musiał czekać, napewno dłużej jak w serwisie JD. Mam porówanie bo brat ma Jaśka 985 i BS. W żniwa nie chodzi o pieniądze, chodzi o czas, on jest najważniejszy

- JD przeliczając na wydajność nie palą dużo wg. mnie. Mój 1085 (poprzednik 1188) spala 22 l. na godzine, a wykosi 2,2 ha. Licząc na hektar to niecałe 11 l. To że JD pali dużo to jest jakiś stereotyp pijaczków spod sklepu

 

Do tomek73:

- jaka cena taki towar, za ładną 1085 trzeba dać około 70 tyś, już nie mówiąc o 1188. To, że JD to nie znaczy, że nie wypracowany. Żywot każdego kombajnu sie kiedyś kończy.

 

Do lasina:

- czy nie lepiej mierzyć w model 1177? Te kombajny przecież płacą sie podobnie.

a czym się rózni 1174 od 1177??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

- mocą silnika,

- możesz spotkać 1177 na hydrostacie(super sprawa, napęd ten był oferowany w opcji) a w 1174 nawet nie było tego za dopłatą,

- w 1174 są najczęściej oferowane mniejsze hedry do 4.2 (czasem to wada, a czasem zaleta)

- reszta to pierdołki, najlepiej jak byś sam porównał te kombajny

- myśle, że 1177 byłoby kiedyś łatwiej sprzedać


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

Mam Bs jakoś narazie nie miałem problemu z częściami, dużo ich pasuje od z 056 i od rekorda kupisz je na każdej składnicy, a te które nie pasują możesz dostać w płocku lub sobie dorobić jak chcesz, natomiast znaleźć jakieś części ze spalonego JD w środku żniw to też nie najszybszy sposób, wolał bym dać 10 tys za nowy podajnik i mieć go zaraz niż dać 5 i szukać go tydzień bo czas w żniwa jest droższy od pieniędzy :blink: Jeśli chodzi o sprawe spalania to bs mało nie pali jeśli chodzi o spalanie na hektar to też dużo nie mówi bo może jakis owies sypac 2 tony z hektara i zetniesz 3 hektary na godzine a może pszenica sypać 9 ton i mozesz hektara w godziene nie zciąć. Wiesz na temat spalania JD nie chce sie kłucic bo nie mam JD, ale wlasnie rozglądam się za nowym kombajnem, i rozmawialem z pewną grupą ludzi, na agrofoto i na żywo (zbieram informacje aby wybrać jak najlepszą markę mam na myśli nowy kombajn) i rozmawialem z ludzmi którzy mają nh i jd podobnej mocy i stwierdzają oni iż np nowy jd pali więcej nawet sporo (5 litrów na godzine) od takiego sobie NH więc coś w ty chyba jest no ale chodzi o kombajn nowy więc kiedyś może bylo inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Powiem Ci tak, nie wiesz co dobre :blink: . Mieszkam w lubelskim okolice Chełma, na moich terenach pracuje kilka BS-ów, ale każdy kto może sukcesywnie je sprzedaje zamieniając na claasa i JD (nie są, to kombajny zawsze nowe). Częstym powodem jest awaryjność, niska jakość wykonania, trudna dostępność części, wyższe uznanie zachodnich marek. W tym roku zgiełem siłownik w swoim jaśku, który odpowiada za rozkładanie rury. Z dostaniem zamiennika nie było problemu. Nowy 3600 zł, ale znalazłem tańszą alternatywe i pojechałem na szrot (Wysokie) zapłaciełm 800 zł. W lubelskim napewo szybciej i bezproblemowo dostanie się częsci do JD niż do BSa, niewiem jak w innych częściach kraju (już trzeba się samemu dowiadywać). Wydajność mam na poziomie spokojnie 7 ton w 30 min. przy stratach ziarna 1%. Sypie w locie, kosze u siebie. Nie wspomne już o komforcie, klima, nie muszę stać, wszystko mam jak na dłoni. Trochę brakuje mi hydrostatu. Tak naprawdę nikt Ci prawdy nie powie, już ja się tak przejechałem z Lambo premium 1060. Nie zawsze wierz ludziom. Gdy kupowałem zetora 7211, słyszałem opinie na temat jego dużego apetytu na paliwo. Okazało się, że w prasie pali tyle samo co c-360, a w orce na tej samej ziemi, w tym samym pługu nawet mniej o 0.5 l. Mówisz, że nowe JD spalą więcej jak np. NH, dużo zależy od warunków i operatora. Jak ma pod górke, pełen zbiornik, napęd hydro, sieczkarnie to musi swoje spalić. Jeżeli w twoich stronach łatwiej o części do BSa to ok, w moich jest inaczej i tak nic mnie nie przekona do bizona BSa.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

Zgodzę się z tobą, trzeba patrzeć na dostępność części w danym regionie i kupywać taką markę do której można później dosatać częśći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Wydajność mam na poziomie spokojnie 7 ton w 30 min. przy stratach ziarna 1%.

7 ton w 30 mnin, co daje 14 ton na godzinę jak wychodzi z mojego złożonego rachowania...

Hmmm, oczywiście masz na myśli słomę plus ziarno?

 

Aaa no i czy możesz jeszcze zdradzić jak mierzysz owe straty?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

No fakt, może trochę przesadziłem. W kombajnie, miałem zamontowany cyfrowy czujnik strat, pokazywał on 1%. Przydałoby się go kiedyś zkalibrować (napewno nie jest taki dokładny), ale niech tym się martwi następny właściciel. Jaśka sprzedałem na dniach za 70 tyś., więc tyle co dałem. Szukam teraz modelu 1085 lub 1188, ale z napędem hydro :blink: .


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

ja mam 1188 h4 na sprzedaż heder 4,9 bez szarpacza przebieg 4100h podsiewacz robiony silnik ok bierze ze 0,5l oleju na 200h.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@Grześ nie pisz w ogóle ze bierze olej, bo ludzie nie wiedzą, że silnik ma prawo spalać pewną ilość oleju, a jeszcze te 200h uznają za 200 hektarów i dopiero będzie...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Mam 1177 i po pierwszym sezonie jestem bardzo zadowolony. I nie ma tak duzego spalania jak to niektórzy pisza, a do bizona to niema potownania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak silnik Perkinsa moze duzo pali? ludzie nie piszcie glupot, przeciez to sa bardzo oszczedne silniki

I nie ma tak duzego spalania jak to niektórzy pisza, a do bizona to niema potownania.

oczywiscie, ojciec kosi 1042 i wykosi wiecej niz bizonem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Witam

Przeglądałem ogłoszenia i natknąłem się na ogłoszenie John Deere 1174 SII hydro. Byłem przekonany że te wersje były produkowane tylko na normalnych skrzyniach i do 1992 roku a ten model jest z 1993 a drugi 1994. A wersje 1166 SII hydro były produkowane w latach 90-94. Myślę że ta wersja różni się jedynie mocą silnika od modelu 1177 Może ktoś wie coś więcej na temat tego kombajnu będę wdzięczny za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj