Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
daniel394

Prasa z nożami.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
daniel394    10

Witam wszystkich.

Zastanawiam się właśnie nad wyborem nowej prasy belującej z nożami.Jak na razie najbardziej spodobała mi się prasa orkel GP 1260.Najbardziej zależy mi na opiniach użytkowników o tych prasach a może polecicie prasę innej marki.

Wiadomość z agroFakt.pl

cichy84    14

jak masz 150KM to polecam z LELY WELGERRP 535 prasa naprawde solidna pracuje z dwiema takimi super no i :omożna sobie wielkość bel ustawić a stopień zgnioty :P zaskakujący np słomy zbiliśmy 750kg szok

daniel394    10

Ciągnik z którym będzie ta maszyna współpracować to massey ferguson 3670 a więc ma 170KM.A jeśli chodzi o prasy famarol to wydają mi się one trochę delikatnie wykonane.Interesuje mnie jeszcze jedno jaka jest tak naprawdę długość cięcia przy włączonych nożach w poszczególnych prasach.

Famarolkę do Orkana porównujecie? Dobre. ;[ Norwedzy mówili, że do Orkela polot ma tylko Welger(245 MC) i McHale(560). Ja do tego dołożył bym Claasa 455RC i Krone Comprimę. B) Kiedy masz zamiar kupować tą prasę? Serwisant/przedstawiciel mówił, że Orkelki mają jeszcze zdrożeć. ;[ Albo można poczekać jeszcze na następczynię - ACC. :blink: Z ta długością cięcia to zapomniałem dziś zmierzyć. B) A jaka sumka a wydanie?

daniel394    10

Mamy zamiar składać wniosek na prow.Myślę że na prasę około 110tys. wystarczy.

@FarmerF10244C1 a jak ty oceniasz wykonanie tej prasy?

Te 110tys netto wystarczy z lepszych pras Na Orkelkę lub właśnie jakąś McHale, tylko, że te 110tys to netto, bo jeśli nie to za mało na Irlandkę. Ona ma też inny rotor, chyba taki jak w niektórych Claasach V180. Do tego ma 5 noży mniej jak GP1260.

Jakość Orkela jest dobra, konstrukcja przemyślana. Co do długości sieczki to zależy jak sie ta trawa podwinie. ;) Większość ma długość 6-9cm.

Rogeryk    0

Na dniach pojawią się w sprzedaży nowe prasy Fendt i MF. Będą stałokomorowe walcowe i walcowo łańcuchowe z nożami od 14 do 25 z opuszczanym stołem pod rotorem w przypadku zapchania, centralnym smarowaniem walców w standardzie i nowym bardzo fajnym wyglądem i dobrą ceną ;) zmiennokomorowe też do 25 noży i nowa stylistyka

Rogeryk    0
daniel394    10

A wiecie może jeszcze gdzie szukać jakiegoś dealera pras ORKEL w województwie podlaskim i za jaką cenę tą prasę można tam nabyć?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować