rrobert87

MF3060 VS CASE 5120VS RENAULT 103.14

Polecane posty

rrobert87    0

przy zakupie używanego ciągnika liczy się to jak dbał o niego poprzedni własciciel a czesto jest tak że jak ktoś coś ma sprzedać to już o to nie dba i wtedy może być lipny zakup. ale co zrobić brdzie trzeba zaryzykować. Tylko namówić tatę na zakup zachodniego ciągnika to będzie wyczynem :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Sam jestem użytkownikiem MF 3085 i na razie żadnej awarii nie miałem. No może przedni krzyżak w kole ale to dla tego że od nowości pracuje przy turze. Wszystko działa poprawnie, w kabinie cisza, dobra widoczność. W lekkich pracach za dużo nie pali mimo że to jest 6 cylindrowy ciągnik.

slawek36 W mojej okolicy najczęściej można spotkać MF niż Renault? Czy to oznacza że Renówki są wadliwe skoro nikt nie kupuje? Ludzie kupujący używany ciągnik często sugerują się tym co mają ich znajomi, sąsiedzi lub ludzie z wioski. W przypadku twojej miejscowości to Renault więc najczęściej kupują Renówki bo skoro sąsiad nie narzeka to musi być dobry. U mnie są to MF a gdzie indziej Case, Zetory czy John Deere.

A kupujący niech kupi ciągnik który jest w najlepszym stanie bo 20-letnie ciągniki psują się tak samo bez względu na markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Odnośnie kabin to nie ma raguły która wygodniejsza, sam posiadam dwie ranult w kabinach RS i TX. Mi osobiście lepiej się pracuje w RS a np. memu ojcu w TX. Ale trzeba dodać, że wcale typ kabiny nie świadczy o tym, że ciągnik będzie posiadał klimę, faktycznie w mojej TX jest klima a np. znajomy ma identyczny model ciągnika w takiej samej kabinie i klimy nie ma, ale cała reszta jest identyko, czyli regulowana kierownica i drzwi z obu stron. Odnośnie skrzyń nie zgodzę się, w TX mam też 12 x 12 ale całe skrzynie są całkiem inne od mniejszej 75.12 RS choć też ma 12 x 12. Odnośnie awaryjności to większośc awarii typu ( rozwalona blokada mechanizmu różnicowego i łącznik wałka wom w skrzyni ) były z głupoty operatora, ale były również dwie inne awarie ( rozsypane łożysko w skrzyni i głowica w pompie wtryskowej się ukręciła, ale to temat na dłużoszą rozmowę i nie do końca z przyczyn technicznych ciągnika, lecz przez długi okres nie urzytkowania ciągnika przez poprzedniego właściciela ). Ale ogólnie z ciągników jestem bardzo zadowolony, w końcu nie kupowałem nowych i liczyłem się z tym że trzeba będzie w nich czasem pogrzebać. Odnośnie połaćzenia komfortu z kasą to jest super, czego chcieć za 30 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc tak, łożysko kosztowało coś koło 100 zł, remont pompy wtryskowej 1300 zł ( w tej mniejszej 75.12 RS z ciekawości pytaliśmy o koszt remontu tej samej awarii to wychodziła o połowę mniej, a niby tylko 8 km mniej ) do tego kły od blokady mechanizmu 200 albo 300 zł nie pamiętam, ale to urzywane były i do tego łacznik WOM w skrzyni 100 zł. Tak to by było na tyle :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z sprzętu to tak, narazie kupiłem do nich, pług Staltech 4 x 40, prase JD 550, przetrząsarkę 6 karuzelową, zgrabiarkę 6 metrów, a tak to reszta sprzętów z które zostały, szykuje się zakup kosiarki dyskowej a na większy rozrzutnik trzeba będzie poczekać, i tak jedną w tym roku nabiłem 900 godzin i drugą nie wiem, bo nie przerzuca mi dziesiątek w liczniku ale pewnie o połowę mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

dla mnie obecnie ma głownie pracować z ładowaczem czołowym a w przyszłości z opryskiwaczem może zawieszamym 1200 l lub ciągnionym 2500 l(zależy ile uda się uzbierać gotówki) i zawieszanym rozsiewaczem nawozów (obecnie mam polskiej produkcji rozsiewacz cięgniony napędzany hydraulicznie, wchodzi na niego około tony nawozu lecz nie nadaję się do rozwożenia nawozów po zborzach zimowych na wisnę). głownie ma to być ciągnik pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

Witam

Posiadam MF 3060(1991r). Użytkuję ten ciągnik od 7 lat. Nie miałem z nim większych problemów. Na początku poluzował się elektrozawór i wałek nie chodził, ale poza tym ok. Wysoki komfort pracy. Pracuje głównie przy prasie rolującej sipma. Ciągnik wart polecenia i bardzo ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

Witam

Posiadam MF 3060(1991r). Użytkuję ten ciągnik od 7 lat. Nie miałem z nim większych problemów. Na początku poluzował się elektrozawór i wałek nie chodził, ale poza tym ok. Wysoki komfort pracy. Pracuje głównie przy prasie rolującej sipma. Ciągnik wart polecenia i bardzo ekonomiczny.

 

a w jakim sprzęcie pracue twoj mf i jak ci mniej więcej spala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

To co w końcu wybrać ciągnik pracowałby głównie na polach ornych ,cenowo to wygląda podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wybierz tego który będzie w lepszym stanie ale najlepiej to chyba między MF a Renault. Lepszy komfort i chyba ogólnie bardziej znane ciągniki w Polsce. I nie żałuj na stacje diagnostyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

przyznaje żę moim faworytem był masseyferguson gdyż jest chyba najlepiej wyposażony z tych trzech marek, silnik całkiem fajny i oszczędny, jedynie co mnie przeraża to te opinie na temat tych skrzyń ale rozmawiałem już kilkoma mechanikami i mówią że są to bardzo dobre ciągniki lecz trzeba o nie dbać i wymieniać na czas oleje a nie jek w starych ursusach czy zetorach nie ważne co się wlało do skrzyni to ona zawsze działała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Ja mam case 5120 i dwa MF 3095 i 3075 użytkuje kilka lat i polecił bym case ciągnik pewniejszy mniej awaryjny wygodniejszy w pracy jedynie części droższe. Ale wszystko zależy w jakim jest stanie i skąd sprowadzony (najlepiej z Niemiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu77    0

przyznaje żę moim faworytem był masseyferguson gdyż jest chyba najlepiej wyposażony z tych trzech marek, silnik całkiem fajny i oszczędny, jedynie co mnie przeraża to te opinie na temat tych skrzyń ale rozmawiałem już kilkoma mechanikami i mówią że są to bardzo dobre ciągniki lecz trzeba o nie dbać i wymieniać na czas oleje a nie jek w starych ursusach czy zetorach nie ważne co się wlało do skrzyni to ona zawsze działała

WITAM.Na forum zabieram głos pierwszy raz.Też nasłuchałem się już o wadach skrzyń w mf-ach.Napiszę tak też nie miałem zaufania do tych traktorów dopóty nie miałem z nimi styczności,zmieniło się to gdy 4 lata temu brat szwagra kupił 3080,potem kolega 3070 żadnych niedomagań skrzyń w tych ciągnikach nie zauważyłem.Sam jestem posiadaczem 3060 1995r.od pewnego czasu,przepracowałem nim 320 godzin,zero usterek,skrzynia działa idealnie,pracuje jako ciągnik główny na 23ha ornych przewaga ciężkie gliny (pług 3 obrotowa,gruber 2.2m,agregat bierny ciężki 3.2m,brona wirowa 2.5m z siewnikiem ,radzi sobie dobrze.Pali 4-10 l na h w zależności od obciążenia.Jeśli ciągnik jest niewyekspoatowany to jak najbardziej jest godny polecenia.Komfort lepszy jak w nowej proximie kuzyna,gdyby jeszcze była klima no ale cóż.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Witam! Panowie czy jest na forum jakiś użytkownik Reni 103-14 z turem? Interesuje mnie ile taki sprzet może spalićw turze. Mam na myśli głównie transport i ładowanie bel. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopekluk    0

ja mam 5 case inie narzekam miałem mf to szybko z obrotów schodził a renault to mają słabe sprzęgło jak do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj