Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
katator    473

Dla dużych gospodarstw? Zależy jakie uważasz za duże bo w nie któych ciągniki gabarytów serii T6 pracują jako pomocnicze. T4 jest przewidziany jako pomocniczy raczej dla małych gospodarstw. Ja nie uważam ,że 2100kg to jest duży udźwig, ale więcej i tak na niego czy innego tych gabarytów nie zawiesisz więc jest wystarczający. Faktycznie biegów pod obciążeniem nie ma. zasugerowałem się, że były w T4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

No własnie były a tu czemu zrezygnowali udźwig podnośnika tez był większy duże gospodarstwo zależy jak ktoś to rozumie np tak jak dla nas przy 10ha warzyw ten ciągnik byłby głównym i dlatego sprzydał by się lepszy podnośnik a zaltetą tego ciągnika jest mała pojemnoś czyli gdyby czasemi nie wiadomo co ale przyszło mu robić jakieś lekkie prace to też pewnie wiele by nie spalił.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

T4 z tego co mówią dilerzy to głównie ciagnik do ładowacza, bardzo zwrotny i ergonomiczny. Do cięzkiej pracy ma być TD5 dla mniejszych i T5 dla średnich i większych gosp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Ale td jest stary i brzydki;/ a t4 piekny jest jeszcze deluxe ale niestety wyglądem nie dorasta do t4 czemu w t4 nie można wziąść za dopłatą siłowników wspomagających i skrzynie z pół biegami;/ wtedy byłby to cudowny ciągnik.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ktoś zna aktualne ceny tego ciągnika?

Wprawdzie nieco wyżej są podane ceny ale minęło już ponad pół roku więc coś się może zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

t4 65 opcja wyposażenia 301koła przód380 tył 480 + wom zależny 540/540E, klima , fotel skrętny pneumatyczny 113 netto bez pnaumatyki po negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Czy ktoś użytkuje już T4??

Proszę o opinie bo zainteresowany zakupem jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadu    0

Każda porządna marka ma w tej klasie ciągnika chociaż w opcji skrzynię z półbiegami ,NH stylistycznie poszedł do przodu a technicznie się cofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Półbiegi do takiej mocy ciągnika? Hmm nie wiem czy tak bardzo potrzebne, jeśli tak to jest T4000 Deluxe z półbiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadu    0

Półbiegi do takiej mocy ciągnika? Hmm nie wiem czy tak bardzo potrzebne, jeśli tak to jest T4000 Deluxe z półbiegami.

Pewnie że jest T4000,ale wkurza mnie to że NH zmusza potencjalnych nabywców do takich wyborów. T4 prezentuje się lepiej niż T4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Biegi zmieniane pod obciążeniem przydają się w ciągnikach nie ważne od mocy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadu    0

Teraz podam wam taki przykład ile podrożał 1 koń mechaniczny na przestrzeni 15-stu lat.Otóż 15 lat temu kupiliśmy w Kaliszu zetora 5340 {62km} za51 tyś. z kompletem obciążników .Dzisiaj dzwoniłem do Kalisza w sprawie cen ,to najtańsza proxima{65km} zupełny golas skrzynia 10x2 30km/h 88 tyś netto i co wy na to?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Teraz podam wam taki przykład ile podrożał 1 koń mechaniczny na przestrzeni 15-stu lat.Otóż 15 lat temu kupiliśmy w Kaliszu zetora 5340 {62km} za51 tyś. z kompletem obciążników .Dzisiaj dzwoniłem do Kalisza w sprawie cen ,to najtańsza proxima{65km} zupełny golas skrzynia 10x2 30km/h 88 tyś netto i co wy na to?.

 

Obecnie to policz refundacje z PROW ( 40 - 60% ) Vat też można odliczyć.

Wiadomo, z każdą sprzedażą musimy odprowadzić Vat wieć odliczenie maleje.

Zakup ciągnika nawet 15 lat temu to też był wysiłek finansowy, zakup był napewno planowany juz wcześniej.

Dziś w takim zamiarze korzystamy również z PROW, a jeśli ktoś twierdzi,że funduszy nie ma to ma racje ale skoro potrzebny był mu traktor to można było złożyć wniosek w 2009 roku, albo w 2011.

Lepszy zetor 93000 netto / 50% = 46500 prawie wychodzi tak jak dawniej było, klimy nie licz bo ten stary zetor nie miał :)

Żeby dostać 65 KM z modernizacji nie trzeba wiele sie starać, a to dofinansowanie liczy się dlatego gdyż to jest rekompensata za to, że nasze produkty są tak tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laser221    0

Ciągniki t4000 są piękne. Ale mnie osobiście przeraza kraj produkcji Turcja huh.gif

 

w sumie wydaje mi sie ze lepsza Turcja niz w przypadku john deere seri M - chiny;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

dziś rozmawiałem z dilerem i podobno t4 produkowany jest we włoszech

posiada ktoś taki ciągniczek? jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Coraz bardziej mi się on podoba:

Widziałem na targach, ciężko się było do niego dopchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laser221    0

Panowie prosze o wypowiedz na temat WOM w T4, słyszałem ze są jakies problemy z nim- podczas włączania wałka traktor prawie gaśnie(niema sprzęgła do wom czy cos takiego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk211088
      Cześć. Jestem nowy I nie potrafię za bardzo na tym forum się poruszać więc jeśli temat był to sorry😉. Tato posiada t.4.75 na wąskich kołach I chce założyć 420 85 34 I przód 340 85 24, ma ktoś może fotki na takich kołach? Druga sprawa to chip, jak wam się sprawuje po podniesieniu mocy? Jakie wrażenia? Tuner mówi że powinno wyjść około 110km😁
    • Przez Turek12
      Cześć panowie mam problem z taktorem 
      Po zakończonej pracy z glebogryzarką kontrolka wom migała zgasiłem traktor ale teraz niechce odpalic ktos miał taki problem ? 
    • Przez MarcinWrona
      Witam. Temat jest do trudny ale ktoś z Was może mi pomoże. Mój tata ma t4.75 z 2013 roku i jest taki problem ze przy orce albo przyczepie ślizga sprzęgło jak ma ciężej. Rzuca olej na sprzęgło i ślizga. Było wielu mechaników wymieniali uszczelnienia na wale sprzęgło dociski wszystko i po złożeniu jest ok za za kilka motogodzin znów zaczyna rzucać olejem na sprzęgło i nie ma orki itd...wymieniali uszczelniacze na wale dawali nawet po 2 żeby było mocniej mimo to problem pozostaję. Mówią że te ciągniki mają wał w skrzyni niczym nie podparty bo nie ma połbiegow i tak sie będzie niestety robić. Jest to bardzo dziwne. Pomoże ktoś? Pozdrawiam
    • Przez Robertb
      Witam mam problem z ogrzewaniem w t 4,65 od jakiegoś czasu przestało działać ogrzewanie ,podejrzewałem  że termostat wymieniłem i nic nadal nie grzeje, odpowietrzyłem tak jak pisze w instrukcji i nadal nic .Dodam że po odpowietrzeniu wąż który idzie od termostatu do chłodnicy nagrzewa się jest gorący a drugi który wychodzi dołem z bloku i idzie do spodu chłodnicy do połowy jest gorący i w połowie tego węża jest zimny . Miał ktoś podobny problem, lub może wiedzieć co jest grane? Będę wdzięczny za jakąkolwiek  pomoc.
    • Przez Turek12
      Cześć mam problem z turem traktor to new holland t4.75 powerstar 
      Tur ostatnimi czasy bardzo dziwnie dziala. Po odpaleniu z rana bardzo ciezko chodzi joystick praktycznie trzeba uzyc bardzo duzo siły zeby go przełamac aby zaczął działać. Po przełamaniu chodzi normalnie oraz ostatnio zauwazylem za sam zaczął sie opuszczać ktos wie co w tej sytuacji zrobić ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj