Skocz do zawartości
wojtas007

Nagrzewnica do C-385 (902,912,1002

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtas007    2

Witam. Chciałbym do 80-tki załozyc taka nagrzewnica http://allegro.pl/ogrzewanie-kpl-do-ciagnika-ursus-zetor-i1315088805.html.

mam gruby dach i chce ja załazyc pod dachem tak jak w zetorkach. któredy poprowadzic weze z woda i jakie weze jaka srednica i z czego. Gdzie podłaczyc te weze (czy w pompie wody w tych ursusach jest orginalne wejscie) i gdzie splyw podłaczyc. czy taka nagrzewnica zda egzamin w tym ciagniku i czy zdoła nagrzac kabine? z góry dziekuje za odp.

akaku    69

Kolego pod dachem to nie jest zbyt dobry pomysł. Po 1 ciagle bedzie ci grzać w twarz i na szyby ciepłe powietrze. A na dole bedzie w kabinie zimno. Wiem cos o tym bo jak robie u wuja MF to ciepło leci mi na twarz i na szyby że na krótki rekaw teraz jezdziłem a w nogi zimno. Wiec zamontuje tam gdzie orginalna to bedzie leciało na szybe i na nogi a jak sie nagrzeje to bedzie ciepło w całej kabinie :P

A z podłaczeniem to z lewej strony idzie taki waż przy silniku i na druga strone na prawą. To ten waż odłącz pod nagrzewnice a drugi wąż od powrotu zrób nowy i podłącz tam gdzie był podłaczony wąż jak miałeś bez nagrzewnicy czyli z prawej strony przy kraniku od spustu wody. A polecam ci zrobic ciagnik na płyn bo na wodzie to nie zchodzi cała z nagrzewnicy i ci rozsadzi nagrzewnice.

wojtas007    2

witam. dziekuje za odpowiedz. mam jeszcze pytanie jakie weze do nagrzewnicy zastosowac gumowe czy jakie? i gdzie w kabiniepoprowadzic je (zeby jakos to wygladało) w słupku czy gdzie. Jak sadzisz starczy taka nagrzewnica?

Wiadomość z agroFakt.pl

akaku    69

Czyli zdecydowałes nie na montarz nagrzewnicy u góry? Węże to takie najlepiej te czarne zbrojone czy jakos tak. Też miałem zamawiać nagrzewnice i montować ja ale jakos to nie wypaliło. Ale jeszcze zrób go na płyn jak go nie masz i wstaw mu grzałkę. Bardzo dobre jest to bo tylko podłączysz grzałke i grzejesz. Bodaj te nagrzewnice dawały słaby efekt ale nie wiem nie jężdziłem nigdy ursusem z nagrzewnica, ja wole w swojego wyciszyc i o jakis wentylacji pomyslec na lato :)

wierzba1272    8

Kolego nie montuj nagrzewnicy u góry. Jak wiadomo ciepło zawsze idzie do góry więc na dole kabiny będzie zimno.

Zamontuj ją lepiej gdzieś na dole pod zegarami lub w rogu kabiny. Najlepiej za deską i wtedy można rozprowadzić ciepłe powietrze aby ogrzewało np. nogi i szybę.

Zastosowałem takie rozwiązanie u siebie i się sprawdziło.

ściernice, frezy wiertła, nagrzewnice gazowe, nagrzewnice wodne itd itp

Nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz kolejne %

Edytowano przez milanreal1

Nikita_Bennet    100

a co myślicie o wstawieniu nagrzewnicy za siedzeniem operatora?

W dachu całe "g" ona daje - tak jak piszecie grzeje po twarzy a szyba i tak zaparuje a w nogi zimno.

Przy wskaźnikach nie chcę jej montować.

Natomiast z tyłu ciągnika wiecznie mam pusto (siedzenie pasażera wywalone) myślałem tam przenieść nagrzewnicę - wiało by na nogi i tyłek ;)

Co o tym myślicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się