Skocz do zawartości
yogi406

Problem z Orbitrolem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yogi406    1

Witam

Mam problem z orbitrolem

Ciężko się skręca w jedną i drugą

Jak bardzo powoli skręcam to jest lekko a jak chcę szybciej to stawia opór, nieważne jakie obroty silnika działa tak samo.

Nawet jak podniosę lako przednią oś to niema zmiany w sile wspomagania.

Zaznaczam, to nie jest zestaw fabrycznego wspomagania tyko próba mojego pomysłu ( pompa jest z Fiata ducato, siłownik z bizona od skrętu, orbitrol ORSTA 100 z wózka GPW)

Próbowałem podłączyć się pod układ hydrauliczny ciągnika zamiast rozdzielacza (MF 156) ale zmiany żadnej, jak było ciężko tak i jest.

Gzie jest problem??

W orbitrolu, jeżeli tak to co w nim jest nie tak, on był sprawny na 100% tylko leżał na regale z 6lat może coś w nim się zablokowało??

Z góry dziękuję za pomoc.

farmer7745    18

Za mały wydatek pompy, albo coś z tym orbitrolem jest nie tak.

Hydrostatyczny układ musi być "zgrany" bo albo nie ukręcisz kierownicą, albo nie utrzymasz pojazdu na drodze.Minimalny ruch kierownicą spowoduje dość znaczny skręt kół, co przy max. prędkości morze być nie bezpieczne.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor3011    299

U mnie pompa była za mało wydajna i założyłem nową. Weź odkręć wąż który wchodzi lub wychodzi z pompy już nie pamiętam, bo może być zapowietrzony :P

Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

yogi406    1

jak się skręca w lewo to potrafi przepuścić

ciągnik został kupiony tylko i wyłącznie do odśnieżania podwórka i załadunku miału do szopy, gospodarstwa nie posiadam ale Bizona tak :P wersje eksport :)

czyli większa pompę muszę zamontować??

a o jakim zaworze mowa??

yogi406    1

Dziś miałem chwilę i popatrzyłem przy mojej konstrukcji, jak silnik ma wsze obroty to wspomaganie działa słabiej

Postaram się dziś skompletować redukcję i manometr by zmierzyć ciśnienie na zasilaniu orbitrola,

Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie ma się znajdować dławik?? na zasilaniu czy na powrocie oleju?? czy może bez dławika działać??

misiu86    0

Za mały wydatek pompy, albo coś z tym orbitrolem jest nie tak.

Hydrostatyczny układ musi być "zgrany" bo albo nie ukręcisz kierownicą, albo nie utrzymasz pojazdu na drodze.Minimalny ruch kierownicą spowoduje dość znaczny skręt kół, co przy max. prędkości morze być nie bezpieczne.

Witam ja mam problem z tym ze zbyt szybko reaguje na skręt kierownicą i to jest naprawdę niebezpieczne podczas jazdy po drodze i co mam z tym zrobić co zastosować am tłok o śr 50mm może jest za cienki czy mołe przydławić przepływ oleju na orbitrolu z wyjścia na tłok jakimś dławikiem czy zastosować zawór ciśnieniowy czy zwrotny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
    • Przez jaro914
      Co sądzicie o tej serii, bo ja zastanawiam się nad kupnem zachęca Mnie cena i stosunkowo młody rocznik...
      Jak się sprawuje silnik i reszta podzespołów, przede wszystkim skrzynia, jak jest z częściami...podobno pasują od NH, i jakie są ceny tych części zamiennych......????
    • Przez Blusik
      Witam

Sprawa jest taka czy do silnika s15 pasuje rozrusznik z jakiejś 30 albo żuka do niego aby pasował. Wiem, że muszą być lewe oborty czy w jakimś rozruszniku mozna w łatwy sposób zmienić te obroty sprzętu elektrycznego na nim nie ma więc jak będzie masa na plusie nic sie nie stanie. Tylko ze dla rozrusznika nic to nie da chyba ze ma stojan stały na magnesach czy coś.

Pozdrawiam
    • Przez marioland
      Posiadam taki mini traktorek KMZ-012 i ostatnio szwankuje mi w nim hydraulika(ramiona) zaczęło się od tego iż po podniesieniu kosiarki/czegokolwiek bardzo szybko ją opuszcza(nie trzyma), teraz w ogóle jest problem z podniesieniem, coś tam drga jak wdepnę gaz na maksa ale ledwo co, oleju trochę dolałem ale nic to nie zmieniło, może ktoś z forumowiczów posiada taki traktorek lub coś podpowie od czego zacząć.
      pompa w nim to: нш10в-3-л -> ns10-3-l
      rozdzielacz niestety nie posiada oznaczenia
      dzięki
      pozdrawiam

• Przez mafiastrozyska
      Witam mam pytanie od czego jest kontrolka zaznaczona