Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
W temacie zrobiłem błąd sory.

 

"Polecam zetora 12145+agregat uprawowo siewny 3m, do tego pług PHX-5"

 

 

Sory ale myślałem o jakiejś nowej maszynce <_<

@BaDiKoWaL do cytowania używaj opcji QUOTE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
kup sobie BELLARUSA

To odpada. Ile mozesz przeznaczyc na ten ciagnik? Jaka moc ty proponujesz?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak chcesz ciagnik dobry tanszy(od JD i Fendta) to bierz McCormicka np. MC105 plug 4 zagonowy albo MC135 i czworke obracalna. Do tego np zestaw Famarolu uprawowo siewny bierny za 32 tys nowy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Jak ma byc nowy to jakis zetor 7340 81 KM lub jakis pronar np. 5122 90 KM albo jak juz koledzy wczesniej pisali Farmtrac 685 DT LUX 82 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

 

połączone :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie ma nowych 7340 tylko Proxima 8441. Farmtrac dla mnie jest za lekki i wogóle lepszy jako pomocniczy nie głowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jak ma byc nowy to jakis zetor 7340 81 KM lub jakis pronar np. 5122 90 KM albo jak juz koledzy wczesniej pisali Farmtrac 685 DT LUX 82 KM.

Pronar to nie traktor. Ja na ten areał polecam Zetora Forterre 11441...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Tylko niemyśl o Ursusie

Popieram jak juz to o czyms zachodnim <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Osobiscie odradzam kupna nowego ciagnika na 35-40ha!!!!!!! ja mam U1224 i 50ha i ten ciagnik nie ma co robic ,a pracuje z plugiem lemken opal110 4skiby i brona aktywna rabe wer + amazoneD7 3m!!. Moim zdaniem kup sobie 914 albo 1224 !!!!! Jesli jestes tak kasiasty to biez Fendta albo JD !! <_< pozdrawiam....<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Osobiscie odradzam kupna nowego ciagnika na 35-40ha!!!!!!! ja mam U1224 i 50ha i ten ciagnik nie ma co robic ,a pracuje z plugiem lemken opal110 4skiby i brona aktywna rabe wer + amazoneD7 3m!!. Moim zdaniem kup sobie 914 albo 1224 !!!!! Jesli jestes tak kasiasty to biez Fendta albo JD !! <_< pozdrawiam....<_<

Moze nie od razu Fendta czy JD ale NH lub MC jest wiele innych tez dobrych zachodnich marek i tanszych :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Nowe to nowe tylko ze troche dostajesz po tylku bo odrazu na nim tracisz ale to od ciebie zalezy jaki kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Nowe to nowe tylko ze troche dostajesz po tylku bo odrazu na nim tracisz ale to od ciebie zalezy jaki kupisz

Jeszcze jak sie bierze na program to tym bardziej sie oplaca wziasc nowego.

Uzywaj opcji EDIT


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Tylko ze za swoje ciagniki sie placie niewiadomo jaka kasa i co to za traktor jake on ma wyposarzenie jak na te czsy to ursus nie blyszczy wsrud ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2
Jeszcze jak sie bierze na program to tym bardziej sie oplaca wziasc nowego.

Uzywaj opcji EDIT

 

Tu masz rację bo chcę skorzystać z porgramu PROW a w niedalekiej przyszłości z Młodego rolnika, a jak wszystkim wiadomo na nowe maszyny można dostać zwrot kosztów <_<

 

Tak myśle o czymś zachodnim, jednak muszę brac małą poprawkę na moc ponieważ na moich polach znajdują się najwyższe punkty w okolicy (znaczy się góry są). Myślałem coś o Massey Ferguson albo Zetorku bo to są wg mnie sprawdzone solidne i tanie marki. Podobają mi się Proximy, i myślę o czymś nie większym niż 105 km. Dobrze żeby miało półbiegi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

za cene nowego ciagnika kupi uzywany ciagnik i caly osprzet i jeszez mu zostanie !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

O nie masseya fergussona nie bierz chyba ze lubisz wydatki w czesciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Tak myśle o czymś zachodnim, jednak muszę brac małą poprawkę na moc ponieważ na moich polach znajdują się najwyższe punkty w okolicy (znaczy się góry są). Myślałem coś o Massey Ferguson albo Zetorku bo to są wg mnie sprawdzone solidne i tanie marki. Podobają mi się Proximy, i myślę o czymś nie większym niż 105 km. Dobrze żeby miało półbiegi <_<

To ja proponuje McCormicka MC105 z polbiegami.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Uzywany to tez jest mysl bo naprawde kupisz ciagnik i jake plugi odrazu do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj