Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Pablorolnik    2

Witam który lepszy ciągnik New Holland TD5030 czy Farmtrac 685 DT?. Na 40 ha. Ornego 20 ha a łąk też 20 ha. Ciągnik główny. Pracował by z turem. Jakiej szerokości polecacie kupić łychę i krokodyla? A jakiej firmy tura z amortyzacją czy bez amortyzacji ?


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Pablo kiedy w końcu kupisz ten ciągnik pytasz porównujesz co chwile inny i dalej nic a wiosna idzie :P a wracając do tematu to chyba farmtrac na jego korzyść przemawia pojemność silika 4,4L a NH ma zmniejszoną do 3,2L który jest bardzo wyżyłowany jak na ciągnik główny,dopiero TD5040 ma ok4,5L,mój jeszcze td80d ma 3,9L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

@Marcin 80 jak sprzedam ursusa c-385 to na pewno kupie nowy ciągnik a tak to trzeba trochę kasy uzbierać a nie iść do banku. @robert1226 z belarusa jednak zrezygnowałem.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

też jestem tego zdania na żadną maszyne nie brałem kredytu tak najlepiej śpisz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Przyczepie się tutaj

Szukam opinii na temat Zetora Forterry 105 i DF Agrofarm 100 ciągnik miał by robić na razie na 40ha jako główny. Cena przemawia za Zetorem. Możecie proponować również inne tylko żeby do 180 Brutto się zmieścić i 100 Konny żeby był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15    0

Ja to bym ci doradził fendta 309lsa stary i myślę ze od 50tys byś się wyrobił a naprawdę maszyna jest dobra .ja biorę teraz fendta 312 vario tms i myślę ze będzie bardzo dobry jak rozmawiałem z tymi co ich majo to są bardzo zadowoleni z tego sprzętu. albo ja bym Ci radził może 312 lsa .miał by lekko w każdej pracy .

 

Przyczepie się tutaj

Szukam opinii na temat Zetora Forterry 105 i DF Agrofarm 100 ciągnik miał by robić na razie na 40ha jako główny. Cena przemawia za Zetorem. Możecie proponować również inne tylko żeby do 180 Brutto się zmieścić i 100 Konny żeby był.

 

ja bym ci proponował john deera dobry jest kolega ma i zachwala i w cenie pewnie by się wyrobił.john deere 6330 105km moim zdaniem on jest naprawdę w porządku a nie patrz zetorów bo zetory bardzo dużo palą wiem bo mi mówią ludzie o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15    0

wybierz fendta 312lsa badzie miał lekko

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Ja na 40ha mam Ursusa 912 i pomaga jeszcze na 40ha ogólnie obrabia około 50ha (resztę robi 360)

Ale planujemy kupic z tatem ursusa 914 , 1014 lub 1224 który byłby najlepszy??

Ciagnik pracowałby na 30ha tylko możliwe że cos by sie dokupiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

1224 chyba:P jest ciężki, masywny.. uciag po byku... niewiem jak z awaryjnoscia i paliwem ale to juz z uzytkownikami trzeba rozmawiac

 

ja na 40ha, gleba 3-5 klasy, gospodarstwo nastawione na produkcje mleka obrabiam ursusem 4512 i mf 255. przydal by sie czasem jakis 80KM z turem do ubijania kiszonki i zworzenia bel slomy i sianokiszonki ale to moze kiedys.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Poke912 na Twoim miejscu to bym się skusił na 1014 lub 934. 4 cylindry z turbo na 40ha w zupełności wystarczą, na pewno mniej spali taki 4-ro cylindrowiec w lżejszych pracach od 1224. Jeżeli jednak masz ciężkie ziemie to bierz 6-stkę bo do orki i uprawy lepiej mieć zapas mocy na ciężkiej glebie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Zetor proxima power 105 wystarczy ...piękna maszynka i rewersik elektrochydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mejuch    0

ja polecam traktory new holland z serii T6000 plus. ja na 40h posiadam T6050 ogólnie jest dużo droższy od np. zetora Ale tego nie ma co w ogóle porównywać zetor nie ma żadnej automatycznej skrzyni jest tylko minimalnie ulepszona od tej co miały stare 1224. A na 40h to raczej ty będziesz tym jeździł a nie pracownik więc NH w moim przekonaniu jest bardzo dobry, skrzynia automat, bardzo silny i komfort jazdy. ja najdłużej siedziałem w nim 18 godzin i nawet zmęczony nie byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekbizon    0

ja na twoim miejscu kupił bym traktor do 90 km aby go wpełni wykorzystać. Bo co to jest za sens kupić dużu traktor żeby tylko stał. No i zalezy jeszcze jakie masz kawałki do obrabiania bo jak masz małe kawałki to będziesz więcej zawracał niż jechał a jeżeli masz duże kawałki to jak najbardzei duży traktor. Bo na dużych kawałkach sobie porobisz tym traktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja mam 45 ha.Ziemie słabe,sieje kukurydze(w tym roku 25ha),żytko(15ha) i owiesyszek(5ha). Mam zetora 8045 i ursusa c-360.Stare graty.Nie mam zielonego pojęcia jaki ciągnik wybrać(na dniach podpisuje umowe z Arimr.Myślałem o Forterze 125,diler deutza namawia mnie na agrofarma 430.Znajomy ma też pronarka 5135(chyba 95kucy)z silnikiem iveco,fajnie mu to lata.Nie wiem czy brać coś 110-120km z zapasem na przyszłość,czy może 90-100km,które może i by starczyło gdyby kiedyś tam doszło pare hektarów(oczywiście starego zetora i c-360 sobie zostawiam do pomocy).Czy jest jakiś sensowny ciągnik w granicach 100-110 koni a w cenie nie większej niż forterra 125??Dodam że nie wiem dlaczego boje się zakupu ciągnika firm zachodnich(może za dużo się naczytałem na temat "drogiego" serwisu czy awaryjności elektroniki....).Doradzicie coś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no to @ rolnik199019lat powodzenia życzę... @chwiolas bierz coś z zapasem bo wiem z doświadczenia że za pare lat gospodarka na pewno się powiększy:)tak 110km minimum myślę.. a ile pieniędzy maksymalnie chcesz przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie chce żeby to był jakiś drogi sprzęt.Jeśli coś z zachodnich to nie droższe jak forterra 125(oczywiście wtedy mniej kucy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja polecam zetora 7211 lub 5340, ponieważ te traktory są ekonomiczne i niezawodne :rolleyes:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy ma 40 ha raczej ciężkiej ziemi i wszystko obrabia MF 255 .Sieje tylko zboże i rzepak.

I pracuję zawodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no to w tej cenie wielkiego wyboru wprawdzie nie ma ale nh t5060 by już był.. a to dobre ciągniki. dopracowany i solidny sprzęt. za 180tys brutto to już nieźle wyposażony będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Duże macie te maszyny jak na takie areały :D. Ja na 40ha robie Ursusem 4514 (główny ciągnik). Może troche pracy ma, ale za to odzwierciedla się to w ekonomice :D.

 

chłopie to ty jeszcze niewiesz co sie w kraju dzieje ;) moja okolica jest bardzo dobrze rozwinieta gospodarczo i jest duzo ludzi co na 20ha kupuja nowe ciagniczki. Moj znajomy na 17ha kupil 150konnego nowego Johna;D ale nic mu to niedalo bo teraz nawet w swoim domu niemieszka bo bank wszystko przejął.Sasiad moj ma 28ha i ma nowego Masseya 5425 i nowke johna 5820 z turem.Podsumowując niektórzy ludzi sa jak dzieci ba chca sie tylko pokazac;))


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamb122    0

ja mam 42 ha i ursusa 914,zetora 5211 i najszybszy 40km/h case international 844xl i to mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj