Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

U nas rekord to było 45tys za IV klase. Ale u nas jest tak drogo bo prawie nigdzie ziemi nie ma.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A u mnie jest drogo bo mało ziemi i wielcy rolnicy podbijają cenę od razu z 10 czy 12 tys do 30-35 tys. I weź człowieku kup ziemi :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a w mojej okolicy ludzie chca sprzedac po 200 ha, po 20 tys. 3 klasy i nikt nie chce wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

a u mnie ziemi rolnej mało cała wioche wypfrzedaje ziemie ale kupic to sie nie opłaca bo tyle co cha to jeeeny wszystko idzie pod działku budowlane. za 1 ha u mnie to 8 km dalej na drugim gospodarstwie kupie ze 3 ha ale znów ciazko kupic bo tam kazdy chce kupic i jak sie wpakuje jakis wiekszy to nie ma przepros on i tak kupi bo przebije cene ze odrazu człowiek rezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
ja mam zetora 11441 forterre z turem piękna żecz

jeśli taka piękna jak rzecz przez "ż" to ja dziękuję...heh

a tak na poważnie to chyba mieliśmy pisać o ciągniku na 40 ha a nie o cenach ziemi...heh :rolleyes: Napisałem trochę o tym i się nastepny temat stworzył...hehe

Ja zostaję przy swoim i nadal twierdzę że 5340 styknie na te 50 ha..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no ale jako główny, wczesniej chyba pisałem że jeszcze jakiś 5211 do pomocy byłby niezbędny.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
Na 40 ha to może coś koło 80-100km

zgadam sie z farmerem no chyba że masz zamiar kupić ziemi to lepiej wźiąść wiekszy tak jak ja mam zetora forterre 11441 z turem nawet fajna recz a cenowo niedrogi bo ja w grudniu ubiegłego roku za niego zapłaciłem 160 tys. :lol:

brutto oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

mocy nigdy zawiele. oczywiscie nie do przesady. na 50ha wez cos ok 100 - 120km. napewno wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

czyli na te hektary radzicie cos kolo 100 km. a teraz co zetor czy ursus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

na 40 ha 100 KM to jest najwięcej, po co ci coś większego, ten ciągnik nie będzie miał co robić, no chyba ze bedziesz miał tylko jego jedynego i nic wiecej do pomocy.

A czy zetor czy Ursus to dla mnie wybór jest prosty..... Zetor :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

niespelna 2 lata temu tez przy wyborze ciagnika bralem pod uwage zetora i ursusa no i jeszcze pare zachodnich marek. zdecydowalem sie dosc szybko. kupilem u1224 i teraz wiem ze to byl bardzo dobry wybor. nie mialem w nim do tej pory zadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Zetor tez nie jest az taki awaryjny :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
mocy nigdy zawiele. oczywiscie nie do przesady. na 50ha wez cos ok 100 - 120km. napewno wystarczy.

 

zależy bo jak ktoś chce szybko zrobic to może sobie na 50ha 100km kupić ale znam gościa co 40ha obrabia C-360-3p i 3512 :lol: ;);)

 

pozdrawiam zetor6441!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

masz racje u nas kiedys na 30ha sam c360 3p pracowal i dawal rade. to bylo tak z 15 lat temu.

ale teraz czasy inne i niektory sprzet troche wiecej mocy potrzebuje niz 3p ze swoich 3 garkow zdola wykrzesac :lol:

i tak mysle ze kazdemu troche wiecej wolnego czasu sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie na 44ha kiedyś pracowały c360 3p i mf255, do tego obsługiwały też żwirownię, później jako główny przybył u1014 i nie miał najmniejszych problemów z takim areałem. Myślę, że wystarczy Ci coś około 100KM, polecił bym raczej Zetora, ostatnio mają dobrą opinię, a ursusowi to takiego poziomu technicznego to chyba jeszcze sporo brakuje.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
czyli na te hektary radzicie cos kolo 100 km. a teraz co zetor czy ursus?

ja wybrałem zetora miom zdaniem jest dużo lepszy od ursusa np. chodzby skrzynię ma lepszą, EHR a nie podnosnik mechaniczny ;):) :lol: ;):o:o (oczywiście ni chce obrazić użytkowników ursusa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

co prawda to prawda zeby obslugiwac skrzynie w ciezkich ursusach (1224 i podobne) trzeba miec troche wprawy.

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z yacentym ja mam równiez 55ha i na to 1014 i 3p i nie powiem ze sie nudza ale tez szczególnie nie przerabiaja chociaz koło mnie sa tacy co maja 20 ha i maja 1224 lub po 3 ciagniki heheh :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam 40-47ha i zetor 7211 sobie radzi pomaga mu C-330 myślałem o kupnie 7745 ale przerobiłem obore


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

poleca ci zetora 9540 tylko z tym ze na przednim moscie carraro ten most jest wytrzymalszy od starszych

post-2147-1179953530_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

ja bym polecal zetora 16145 bo to jest naprawde udana seria i bardzo mocny ciagnik. nie ma sensu kupowac mniejszego bo bedzie mial za ciezko.U mnie na wiosce maja po 30 ha i po 4 ciagniki np.kumpel ma Johne Deere 6810 zetora 7011 i ursusa c-355 oraz 3512 i ma 22 ha.osobiscie polecam tego zetora lub 12145 z turbem


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj