Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    55

tak jasne super byly cudenka jaich malo te pierwsze mtz 82 sam mam z 83 roku to wiem co to jest nie polecam i tyle(delikatnie mowiac zajzel jakich amlo na zlom to moze i dobre sa bo ciezkie) a co do przebiegu 20 tys mtg jeszcze do tego w tz to juz taka bajka ze szok bo mtz ma dlugie motogodziny motogodzina ruska jest jak 1,5 polskiej czyli mtz musialby miec jezeli ma na liczniku 20 tys mtg to polskich mialby okolo 28 do 30 tysi mtg czyli nie ma szans tyle zrobic jeszcze do tego na 40 ha gospodarstwie poprostu bajki i tyle

 

 

co do ciagnika na 40 ha to moge powiedziec ze ciagnik o mocy okolo 80 do 100 km napewno styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

dlaczego uważasz że jak twój ciągnik się psuł to i wszystkim innym też musiały, typowo polskie podejście. Nie wiemj dokładnie ile mth ma mój mtz bo licznik w nim nie działa, ale przez 27 lat trochę mu się uzbierało tym bardziej że przez pierwsze kilka lat chodził w skr w transporcie. Silnik był robiony, ma kupę przeciezków itpm, ale jeżeli chodzi o skrzynię to działa bez zarzutów, a rozmawiamy tu o skrzyni biegów a nie o mtz w całości. I na szczęście nie musznic nikomu udowadniać jak ktoś nie wierzy jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

powiem ci ze sie zbytnio nie psul najwiecej problemow bylo z hudraulika i nadal jest

 

co do takiego przebiegu to moich 2 znajomych ma tez emtezety z 83 roku i zaden nie chwali tego ciagnika jeden ma 30 ha i tylko tego emtezeta od nowosci jako jedyny ciagnik i ma na liczniku 8 tys mtg ruskich rzecz jasna i sporo tez robil na zarobkach wiec i tak ma duzo wiekszosc moich znajomych pozbyla sie tych ciagnikow po okolo 3 tys mtg

 

a drugi moj dobry kolega mial mtz do zeszlego roku tez z 83 roku brany tego samego dnia przez mojego i jego dziadka nawet nazwiska mieli takie same :P i tez mial 3,3 tys mtg i mial do pomocy ciapka i c 360 na 33 ha wiec nie wiem w jaki sposob mozna bylo natrzepac 20 tys mtg na 40 ha dodatkowo skrzynia biegow to wiadomo jaka jest kazdy kto mial mtz to wie ze jesli pochodzi w solidnym obciazeniu dluzszy czas nie chodzi tu o 1 tys mtg heheh np jak owy kolega w gruberze 2,2 metra i 2 lata i po kascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ale ten działa:http://www.lamborghini-tractors.com/POLSKA/pl-PL/r2pl.html?identitytypecustomfields=DESCR_OVERVIEW&idproduct=12

Poza tym co jakiś cas po aktualizacji strony dane są nieaktualne.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDfan    0

MAM ok 40ha i ursusa 5714 ,c330 i c360

zastanawiam się nad nowym sprzętem i wpadł mi w oko JD 6930 w wersji premium.,

co o tym myślicie?? jakieś alternatywy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić to fajny sprzęt ale na 40 ha to chyba zadużo 180km.Nieto że cię zniechęcam ale wydaje mi się że 180km to raczej na ok100ha.Ja sam mam ok 50ha i się zastanawiam nad jd 6330 premium albo fendtem 312vario i chyba wybiorę tego drugiego :) 125 km powinno dać radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

6930 ma 150 km :) ano i jesli masz pieniądze i uwazasz ze dasz rade go spłacic to czemu nie,ja za to poleciłbym ci jednak 6630 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dlaczego spłacić...może kolega ma gotówke?? wszystko zależy jaka jest produkcja w tym gospodarstwie i jakie możliwości rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie 180 KM tylko 158 KM, ale jeśli gospodarstwo nie będzie znacząco powiększane to i tak za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe czy ja mówie że nie...Ja tylko mówie że moim zdaniem na 40 ha 180 km to troszeczkę za dużo :) Ale jak ma kasę,noto niech szaleje :)

 

6930 ma 150 km :)

 

Tak, 150 znamionowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDfan    0

Sprzet bedzie płacony gotówką.

tylko zastanawiam sie nad skrzynią: Auto Power czy Power Quad.

 

jest w planach przejęcie jeszcze 50 hektarów po zamykanym gosporadstwie w poblizu. wiec ciągnik sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ale porównanie skrzyni Powe Quad i Auto Power przecież te skrzynie są zupełnie z innych bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszs3    0

najlepszy traktor na 40ha jest ursus c-330

Leci %

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ziemia droga najlepiej to było kupowac 15lat temu jak pgr-y upadały to za darmo sprzedawali

 

na 40ha dobry zts 16145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Czy belarus 1221.3 to dobry wybór na 40ha. Pracował by z pługiem obracanym, prasą zwijką, agregatem ścierniskowym, głęboszem i agregatem uprawowo-siewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie warto brac czegoś takiego. Wuja ma na 270ha belarusa 1025 i pronara 1221i każdy był już ściągany z pola co najmniej z 5 razy,a pronar jest z 2004roku, a belarus z 2007 ido tego korozja kół w belarusie,bo kilka razy siał nawóz. Zrobione w pronarze już było: pompa olejowa, układ różnicowy(trybw tylny moście), pompa wtryskowa,podnośnik, cały czas cieknie jeden jak i drugi no i przy szybkiej jeździe blokują się koła!Na ten areał lepiej wziąć new hollanda serii td lubt5000 o mocy 90-100m, bo obrobi się nimi tak szybko jak tym belarusem, cena td będzie podobna jak belarusa, a mniej na niego nerwów się straci, bo rzadziej będzie się psuł no i jet lepszej jakości. Radzę rozważyć te 2 serie, bo naprawdę warto, bo tego się kiedyś jeszcze będzie można pozbyć,a ponara czy belarusa to tylko już na złom...Sam sprzedawca już nie polecałmi ani zetora,ani pronara,bo mówił, że najwięcej teraz idzie new hollandów. Z resztą świadczą o tym wyniki sprzedaży.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Mój ojciec chce żeby miał silnik 6-cio cylindrowy.Ile taki NEW HOLLAND 6-cio cylindrowy może kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

To wytłumacz ojcu, że belarus różni się od new hollanda,czym łada samara od vw golfa, to będzie miał lepszy obraz rzeczywistości. Z resztą 4cylndrowy new holland będzie miał lepszego kopa niż 6cylindrowy belarus i podnośnik takiej samej mocy lub nawet mocniejszy i obrobi wszystko w tymsamym czasie, cobelarus, bo belarus będzie się znacznie częściej psuł. Znajomy ma new hollanda tl80 i nakrecone 8000mth i jak na raziechodzi super.Znacznie cichszy będzie w kabinie, mniej awaryjny, no i pozbędziesz się go kiedyś, a belarus to tylko na złom tak jak polonezy, łady, favoritki i inne postkomunistyczne badziewie. Z resztą niech twój ojciec robi co chce, ale belarus to takie gówno, jakiego zakupu będzie żałował do końca życia.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj