Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Finek    2

Ja ci polecam Ursusa 1224 dobry tani w eksploatacji,mało pali i dużo robotę zrobi, jest prosty w obsłudze, naprawy można zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Na taki areał jak, a każdy pisał powinien starczyć ciągnik w zakresie mocy 80-100 koni.Kilku użytkowników na forum posiada takie ciągniki, ale najlepszy tu byłby 100 konny ciągnik bo mógłby pracować spokojnie na takim areale z takimi maszynami jak:pług 4*40, agregat uprawowo-siewny 3m. Przykładowym ciągnikiem może być John Deere 6230 Premium, to bezawaryjny ciągnik i może spokojnie pracować z takimi maszynami. Wszystko zależy też zależy jakie masz ziemie jeśli III i IV klasa to spokojnie taki ciągnik mógłby Ci starczyć jeśli cięższe to na pewno mocniejszy ciągnik. Jeśli na razie nie myślisz o powiększeniu swojego areału to ciągnik 100 mógłby być odpowiednim rozwiązaniem na tyle pola ;)

Pozdrawiam!!! :P


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

byłem juz zdecydowany na 6230 albo 6330 ale wszyscy mi mówia ze te ciagniki maja duze zuzycie paliwa przy lekkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

kamil41@ john może ma wyższe spalanie,bo to konstrukcja amerykańska itd..tak samo jak amerykańskie wozy,niezbyt oszczędne ;)

nie ma co sie przejmować takimi opiniami,wiadomo ze np,do opryskiwacza czy rozsiewacza nie jest polecany,bo tam nie ma obciążenia i pali na mth (na czs pracy a nie na prace)..ale w innej robocie to tak:swoje spali,ale efekt bedzie widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

no właśnie a ja uprawiam warzywa i cieżka praca to jakieś 30%, moim zdaniem JD jest jednym z najlepszych ciągników obok Fendta, ma rame i jest sporo tańszy od Fendta ale boje sie spalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

ale ile tak wogóle masz $$ chcesz kupić teraz tak napewno czy narazie sie tak rozglądzas???

bo jak tak to miałbym pare propozycji dla ciebie które by pasowały do warzywniczego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bede kupował napewno na ten PROW ale okazało sie że jestem zablokowany bo przekroczyłem limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
na 40 ha spokojnie starczy 5340 ale do pomocy moze tez byc jakiś lżejszy,moze 5211 albo jakaś c360 ;)

 

 

u mnie jest zetor 5320 i MF 255 i to za malo te dwa ciagniki na te 40ha .. jakis 120 konny by sie przydal co najmniej do orki, agrgatu, bo tamte sie wykoncza bylo 30ha to oni sobie ledwie radzili w dodatku MF na wykonczeniu juz nie daje rady sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

ja rok temu jeszcze 40 ha uprawiałem MF255 i co w na to ;) ale teraz zastąpił go john deere 6330 premium ;))


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Rok można się przemęczyć, ale nie cały czas, bo ciągnik dostanie trochę po tyłku, nie ma co, a JD sobie spokojnie pracuje pewnie bez żadnego wysiłku, a MF odpoczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

u mnie na 40ha pracują zetor 6340 i ursusy: 4512, c330m. nie przemęczają się ale nie ukrywam że jakby było jakieś 100km to nie ukrywam że praca by szła sprawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

U mnie zaś Deutz DX110, Ursus 4514, c330 i mf255. Tą brudną robotę odwala Deutz, czyli orka, gruber, czy drela z agregatem na 30h areale. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
kamil41@ john może ma wyższe spalanie,bo to konstrukcja amerykańska itd..tak samo jak amerykańskie wozy,niezbyt oszczędne :D

nie ma co sie przejmować takimi opiniami,wiadomo ze np,do opryskiwacza czy rozsiewacza nie jest polecany,bo tam nie ma obciążenia i pali na mth (na czs pracy a nie na prace)..ale w innej robocie to tak:swoje spali,ale efekt bedzie widać :D

Jak te modele mogą być konstrukcją amerykańską, skoro są opracowane w Manheim w Niemczech?Jeśli ktoś nie umie oszczędnie jeżdzić ciągnikiem, to polecam konia! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borek    0

Ja mam 37 ha i mtz. rocznik 82, 20000 mtg przepracował raczej bezawaryjny tylko po tych 20 paru latach zaczęły pojawiac sie przecieki... ale ogólnie fajna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no kolego ale z tym przebiegiem 20000 mtg to chyba przesadziles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

miałem mtz 82 rok 82 i przy 2600mtg skrzynia nadawała się do remontu więc nie pisz bajek że 20000mtg bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borek    0

Po co mialbym bajki pisac owszem bylo kilka pojednyczych rzeczy do wymiany ale zadnych poważnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Powiem tak mam dwa MTZ 82 dobre ciągniki ale żadna rewelacja i w życiu nieuwierze w to że zrobiłeś w nim 20000 mtg Niema szans aby w nim nie siadła skrzynia po tylu motogodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja też mam mtz z początku lat 80 i nigdy skrzynia nie była robiona a ciągnik wykonuje wszystkieprace polowe w 40 ha gospodarstwie i ok 20 tyś mth ma na 100% tak więc nie wiem o co wam chodzi może nie umiecie się nią posługiwać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj