Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LukaszZduny    1

brak szczegolow jak zwykle... w tym dziale wiekszosc ludzi zaklada tematy z nudow i bez sensu. tylko liczbe ha kazdy wpisuje swoja... smieszy mnie to troche bo i cena nie gra roli i oczywiscie ciagnik z gornej polki -a jak! polski rolnik podciera sie gotowka hehe:) troche sie robi bajzer na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

no tak do 220 tyś zl bedzie chodzil z plugiem 4 skibowym obracanym agregatem uprawowo-siewnym i sipma farma II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ja bym proponował Zetora Forterre 11441. Jak byłem na targach to kosztowała ok. 110tyś. W moim rejonie jest kilka forterrek i sa chwalone przez właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chce wydać 220 tys na jakiś zachodni ciągnik a Ty mu Forterre proponujesz :) Poczytaj poprzednie posty dopiero się wypowiadaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

a ile masz ha, ja proponuje 4 cyl. + przedni tuz i nie powinno być problemów ze stabilnością podczas transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Chce wydać 220 tys na jakiś zachodni ciągnik a Ty mu Forterre proponujesz :) Poczytaj poprzednie posty dopiero się wypowiadaj :)

na 40 ha to forterra by stykla chyba ze faktycznie zalezy mu zeby sie pozbyc jak najwiecej pieniedzy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
brak szczegolow jak zwykle... w tym dziale wiekszosc ludzi zaklada tematy z nudow i bez sensu. tylko liczbe ha kazdy wpisuje swoja... smieszy mnie to troche bo i cena nie gra roli i oczywiscie ciagnik z gornej polki -a jak! polski rolnik podciera sie gotowka hehe:) troche sie robi bajzer na forum...

Masz słuszne spostrzeżenia...

 

Najlepiej jak klient nie wie co chce i ma dużo kasy :) Wcisną mu wszystko aby wyłożył kafle na stół... Najpierw trzeba wypisać sobie z netu parametry techniczne wybranych ciągników i je porównać, może juz na papierze któryś odpadnie bo np. nie będzie miał WOM econo nawet w opcji, albo będzie miał za mały udźwig TUZ... Trzeba narzucić jakieś wymagania i ograniczenia, inaczej jest zylion ciągników do wyboru w ramach podanej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

kup Zetora to bedziesz stal i plakal bo za ta kase kupisz starszego i nie bedziesz nadąrzal z kupowaniem paliwa. Moim zdaniem kup U1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

6830 ? Cyferki ci się nie poprzestawiały?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

według mnie zalezy jakie maszyny beda wspołpracowaly z tym ciagnikiem jesli myslisz o agregacie uprawowo-siewnym i 4 obrotowej to radze jakis ciagnik powyzej 100 km i 6 cylindrowy odradzam natomiast McCORMICK 105 poniewaz jest to ciagnik dosyc leki i ktotki ktory nie posiada ramy wiec rowniez dociazyć za bardzo nie mozna zeby sie nie rozpolowił ogolnie odradzam ta marke ponieważ w mojej okolicy jezdza 4 McCORMICKi i kazdy miał jakas powazna awarie a na pewno polecił bym Ci case i jd dosycdobdze wykonawe ciagniki i na prow mozna sobie sprowadzić takiego 2-3 letniego w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

case i JD trzy letni-wszystko fajnie i pieknie ale one juz mogą miec po 5 tys mtg czego po stanie ciągnika moze nie byc widac-ja proponuje cos tanszego ale nowego bo co to jest 40 hek-80 KM bedzie miało biede zrobic 200 mtg rocznie a w takim przypadku sprzet nie jest za bardzo wykorzystany ale jak kogos stac to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

wg. tego co pisałeś na początku tematu to ma być ciągnik do 50 tys. zł , więc kup sobie 1014 , lub 1224 ale za max. 45 tys. a 5 sobie zostaw na remont żeby ponaprawiać to i owo co mu dolega , pomalować i nalepke strzelić ;) , ja tak myślałem kupując 914-stke , więc odrazu naprawiliśmy to co szwankowało a nie czekaliśmy co się rozsypie. a tak pozatym to my naszym bykiem (914 DL) obrabiamy 40 ha , i jakoś specjalnie jej nieprzemęczamy.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Ja zgadzam się z kolegą wybrał bym jakiegoś Zetora , Ursusa lub jak by się jakiś dobry trafił Belarus lub Pronar wiadomo części do zachodnich bardzo drogie i trudno dostępne ( tak u mnie jest) i jeszcze jedno te zachodnie 2-3 letnie mają straszne przebiegi np 5 tys mth u nas taki przebieg ma średnio 10 letni ciągnik

Takie jest moje skromne zdanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

wroce na temat ceny ziemi. dla was 25 tys to jest duzo, w okolicach kalisza w wielkopolsce nie kupisz taniej niz 90 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja wlasnie zamiaruje sobie kupic ursusa 1224 na 35 ha

ale nie wiem jakie przyczepy do niego? i prosze o pomoc

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Wiatm!

przyszedł czas na zmianę ciągnika i trzeba się na cos zdecydowac. Bedzie pracował na 40ha ziemi ornej jako ciągnik główny, uprawa warzyw. Do pomocy jest Lampo W55. Na uwadze mam 3 marki: DF, JD oraz Fendt ciągnik miałby wspołpracować z pługiem KUHNa 4 skibowym, agregatem 3m uprawowo siewnym, agregatem ścierniskowym 5łap, prasą JD 572, w transporcie oraz z ładowaczem. Który według Was byłby najlepszy do tych prac co wymieniłem?? Zdecydowałem sie na ciągnik używany (2007-2008r) poniewaz na nowy mnie nie stac.

 

Oto przykłady takich ciągników:

 

http://www.allegro.pl/item505527223_john_d...30_premium.html

http://www.allegro.pl/item505799803_fendt_...cz_czolowy.html

http://www.allegro.pl/item504298156_ciagni...rotron_120.html

 

pozdrawiam: kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2134

zetor 8441 proxima

 

Masz ostrzeżenie za takiego posta!!

Edytowano przez robertbara

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

może przynajmniej byś podał jakiś argument @misio3p?? twój post nic do tematu nie wnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj