Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

forterra 130, jak do tura to trzeba by HSX

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

kwestia ile $$, odległości do serwisów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

To co na olx to luj, chcesz coś kupić = jedź do dilera po ofertę i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jak z każdym. Jak się uda to chodzi i chodzi jak nie to cóż.. peszek. W każdej marce może się trafić zgniłe jajo. Ja nie pomogę moja dopiero 40 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko nie Fetor, lepiej kup coś ze stajni Case, DF, JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Co do zetora to ja bym raczej nie polecał, sam nie posiadam nowego ale 3 znajomych mają i jakoś u każdego coś się dzieje a u jednego z nich szczególnie a mają również NH, Case czy DF i na inne jakoś nie narzekają. Co do Kuboty to bardzo fajne ciągniki ale raczej jako pomocniczy, nawet modele MGX są dość lekkie jak na swoją moc i w ciężkich pracach ponoć nie są wcale tak oszczędne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

zastanawiam się teraz najbardziej nad ciągnikiem

pronar 5340 co o tym ciągniku sądzie

 

Pare postów wyżej piszesz że nawet do 300 tyś, a teraz piszesz o pronarze  .Graj lepiej w symulator farmy to Ci wyjdzie na zdrowie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale na tamte ciągniki źle mówiliscie
widziałem jak ktoś na af wstawił zdj prona 5340 więc pytam co o tym sądzie

 

gdybym z tatom kupił taki ciągnik była by kasa na wszystkie nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Lepiej kup słownik. Sorry, wiem że to nie jest forum od poprawnej polszczyzny ale na prawdę źle się to czyta "muwiliscie, tatom"). Skoro patrzycie na ciągnik Pronara za 120 netto albo z dużo wyższej półki za 2 razy tyle do tego można by zmienić maszyny na nowe lub nie, to znaczy że tak na prawdę niczego nie szukasz tylko temat jak wiele innych założony z nudów. Kupno nowego ciągnika za tak duże pieniądze musi być przemyślany. I jeśli sam nie wiesz czego potrzebujesz i jakie masz oczekiwania to nikt inny Ci nie pomoże. A to że ciągnik ma mieć 114-120KM (jakoś dziwnie interesuje Cię też Pronar który ma 101 KM mocy znamionowej) to zbyt mało. Jeśli szukając nowego ciągnika, patrzysz tylko na moc i opinie kogoś z forum to powodzenia w zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

ja na 106 ha posiadam claasa ariona 150 km i do pomocy Zatora forrterre 100 km i lamborghini 90 wszystkie ciągniki spisują się na medal i wszystko jest obronione na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

Witam, planuję zakupić ciągnik o mocy 120-140km myślę ze byłoby to odpowiednie do mojego zapotrzebowania, budżet do 50tyś.

A więc tak potrzebuję pomocy was, myślę ze ogarniętych w takich tematach jaki ciągnik byłby najbardziej odpowiedni, chodzi o mały koszt utrzymania, małe spalanie, no praktycznie to co każdy oczekuje.

Ciągnik miałby pracować przy orce, uprawie itp ciężkich pracach polowych. Ziemie klas 4-6. Aktualnie posiadam ursusa 914 z przednim napędem ale szukam czegoś mocniejszego.

Z góry dziękuję za pomoc.

przeglądałem dużo tematów tego typu ale nie znalazłem nic odpowiedniego dla Sb ;/;/

Co sądzicie o tych ciągnikach:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-renault-133-14-CID757-IDjJOeW.html#2d340d6234

https://www.olx.pl/oferta/renault-160-94-turbo-faktura-vat-23-CID757-IDiTIob.html#2d340d6234

https://www.olx.pl/oferta/145-14-renault-nie-john-deere-deutz-massey-ferguson-CID757-IDjDLlb.html#2d340d6234

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-16145-CID757-IDh1QX7.html#2a2b5961a6

Wiem niektóre to 150-160km ale hektarów zawsze może przybyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

ma być w miarę oszczędny kup 4 gary sam mam 116 km który pracuje jako główny na 50 ha i bez problemu starczA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj