Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Nie wiem jak ty ale ja bym zrobił tak żeby mieć mało ciągników ale za to jakieś bardzo dobre... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ale mi wlasnie to chodzi zeby nie sprzedawc zadnego bo kazby ma swoja prace a jeszcze jeden sie przyda ale wiekszy tok do 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
150 tys brutto

Najpierw to trzeba tyle mieć B) no właśnie, ile masz na to funduszy i jakie możliwości finansowania? Chcesz nowy czy używany? Ja bym celował w marki DF, MF, McCormick czy Valtra jeśli chodzi o nowe ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Może JD 6320 jeśli chcesz nowy, Case MXU 100. Masz duży wybór i to jeszcze zależy do którego dilera masz bliżej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrAkToReK    0

Ja na twoim miejscu bym zostawił sobie 2 C360(jak ci potrzebne) i kupił sobie Casa 5120 (lub innego). Case to fajne sprzety, przynajmniej mi się podobają. By Ci starczył na bardzo długo ja mam Casa nie dawno kupiłem tego co wymieniłem wcześniej i ładnie się sprawuje w polu jak i przy turze. Ja mam takie ciągniki:

-Ursus C360 :D

-Case 5120 :P

I ''styka'' po co ci tyle maszyn, chyba tak jak pisałeś. Ale to już możesz mieć 2 C360 i np. Casa i starczy :)

Case ma coś ok 92KM, ale jest dość mocny. Ja również mam 40 Ha :P

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Tak sie zastanawiam na co ci tyle ciągników ?? Z twojej wypowiedzi wnioskuje ze trzymasz bydło czyli prace w polu ci sie nie napietrzaja sianokosy pózniej żniwa itd. My mamy 38 ha . obsiane jest wszystko zbożem a obrabiamy to Zetorem 8011 Zetorem 30 11 i ursusem C330 czyli jest tak ze prace sa spietrzone . i dajemy sobie spokojnie rade . Druga sprawa co mnie dziwi to ze wysyłasz w pole dziadka i babcie . nie uważasz ze to juz jednak starsze osoby które tez zasługuja na odpoczynek a nie uganiac sie jeszcze ciagnikiem po polu

a wracając do tematu postu to na twoim miejscu opchnoł bym jednego c360 i 40 11 troche dołożył i kupił cos o mocy 100-140 KM i ten sprzęt spokojnie by ci wystarczył . Nie wypowiadam sie na temat marki jaka to ma byc bo wiadomo kazdy ma inny gust jedni wola zetory inni ursusy a jeszcze inni MTZ . A pracy w polu i tak nigdy naraz wszystkiej nie zrobisz bo tak sie nie da .


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

macie dobrz odp ale mi zalezy na tym zeby cos jeszcze dokupic anie sprzedac sprzedac to mogo maszyny do buraków bo zlikwidowalem buraki a ciagnik to jakis jeszcze musze dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No właśnie...albo drugiego 914.... :) :)

 

Z tego co wyczytałem to dał 80 tys.ale jeszcze kupił...pług...gruber...talerzówkę...kultywator....no i oczywiście ciągnik....

 

Co do roku produkcji to nie wiem.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidor    0
cena to niegar tu roli ale dowiedzialem sie ze byc moze aloze turbo do u 914 to nie bede kupowal bo mi to zalezy o czyms mocniejszym do plugu bo mam plug 5cio skibowy z odkladniami od 4tro a 4 ma wieksze odkladni. Jak zaloze turbo do u914 to e tedy byc moze kupie jeszcze jedno c360 lub cos podobnego ale powiedzcie mi co jeszcze polecili byscie mniejszego

 

Jeśli chcesz zostać przy tych maszynach i kupić przechodzone to dokup 914 lub MTZ/82 , albo ewentualnie Ursusa 4514/5314. Jak masz kasę na nowy ciągnik to pomyśl o Farmerze 82KM lub zetorze 72/82 KM

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Jakiś MTZ albo Ursus 1224 też dobra myśl lepiej że by ciągnik nie był eksploatowany w 100% gospodarstwo może sie powiększyć zapas mocy wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

Powiedzcie mi jaki nowy ciągnik pasowałby na 40ha do tego pług i agregat uprawowo siewny. Moglibyście mi zasugerować ewentualne zestawy? Zaznaczam że góry na polach mam niemałe i trafiają się gliny . Pozdrawiam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu w tytule napisałeś na 35ha, a w treści na 40ha...... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Polecam zetora 12145+agregat uprawowo siewny 3m, do tego pług PHX-5. Zawieszanym pługiem to może być niebezpiecznie na górach a PHX ora pięknie. Lub jak masz fundusze do troche większego zetora np 16245 i wtedy pług obracany 4. U mnie zetor takimi zestawami lata i nie narobi sie wiele. A mam 70ha prawie i góry też nie małe. A co najważniejsze części dostępne od ręki za niewielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

W temacie zrobiłem błąd sory.

 

"Polecam zetora 12145+agregat uprawowo siewny 3m, do tego pług PHX-5"

 

 

Sory ale myślałem o jakiejś nowej maszynce <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

Ja bym polecał jakiegoś Fendta ( tylko że to drogie maszynki <_< ) do tego jakiś pług 4 obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj