Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Rolnik1111    27

Ja bym na twoim miejscu rozważył Ursusa 11054.

Ma silnik Perkinsa 110 km,skrzynie biegów Carraro 24x24 z mechanicznym rewersem więc nie jest to jakieś badziewie.

Prosty ciągnik z małą ilością elektroniki i skomplikowancyh technologi,spokojnie wyrobisz się w 220 tyś,nawet powinno ci sporo zostać.

Jedyne mankamenty to to że mógłby być trochę cięższy i mieć trochę więcej momentu obrotowego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Odradzam Kubotę, wszystko tylko nie to.

 

Dlaczego tylko nie Kubota? Ja słyszałem o niej wiele pozytywnych opinii.

 

 

Polecam John Deere 5115R lub Zetor Fortera 115 .

 

Orientuje się ktoś jak cenowo stoi ten JD?

 

 

 

Ja bym na twoim miejscu rozważył Ursusa 11054.

Ma silnik Perkinsa 110 km,skrzynie biegów Carraro 24x24 z mechanicznym rewersem więc nie jest to jakieś badziewie.

Prosty ciągnik z małą ilością elektroniki i skomplikowancyh technologi,spokojnie wyrobisz się w 220 tyś,nawet powinno ci sporo zostać.

Jedyne mankamenty to to że mógłby być trochę cięższy i mieć trochę więcej momentu obrotowego.

 

 

Jakiś czas temu (ok. miesiąca) był u nas gość, który handluje ursusami i mówił, że na 30 sprzedanych 28 zaraz wróciło do nich do serwisu. 

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

A co powiecie o cignikach McCormick?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

Nie bierz nowego ursusa cos o tym wiem. Jak chcesz brac nh 115 to sie nie oplaca, i moc mniejsza,mniej masywny, szybciej sie rozwali. Wez z seri t6 i wieksze nawet jak bedziesz chcial cos na usugach robic to tym porobisz bo wiekszy, chyba ze masz ograniczenia co do wysokosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Nie będę robił na żadnych usługach, seria T6 znacznie przekracza budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Fugeo ty słyszałem opinie, a ja widziałem na własne oczy. Jeden po 3500mth wygląda jak by miał 10000 tyś mth, drugi (nowszy chyba ze 4 lata) nie pamiętam ile ma godzin ale ciągnik coś około 2 letni, w środku wszystko się rozpada, dosłownie odpadają elementy w kabinie, ostatnio serwis przyjeżdżał 3 razy bo nie mogli naprawić (coś z pompą było)  no i jest trzeci rodzynek który wygląda przyzwoicie i chyba nie miał żadnych awarii ale on jest tylko zapasowym jak się belarus posypie to wtedy go biorą.

 

A  Ursusa to chociaż jestem za tą marką to bałbym się ryzykować bo 40 ha to nie tak mało i niech ciągnik bd się sypał od początku to właściciel by osiwiał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

Ja polecam mf np 3085 ale za tą cenę spokojnie kupisz nowszy model ogólnie to super ciągniki bardzo wygodne no i silne wporownaniu do zetora lub Ursusa to nie bo a ziemia tylko mruczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie czy na arel 35 hektarow  john deer o mocy 125 koni mniej wiecej bedzie odpowiedni?  w planach mam dobranie ziemi o 20 hektarow

prace jakie bedzie wykonywal to gruberowanie, sianie z jednym przejazdem agregatem uprawowo siewnym 3 m , moze plug obrotowy w przyszlosci

czy na taki areal nei bedzie to za mocny ciagnik?  jak duzo wiecej spali ciagnik 125 konny od 100 konnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Witam zastanawiam się nad ciagnikiem Case 5140,lub renault 110-54,fendtem farmerem 311,JD 3650 MF 3085,który wg was bd najlepszy,musi miec EHR i Pneumatyka mile widziana,co oprócz tych ciagników w podobnej mocy i kasie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Mnie w tych Case przeraża pompa hydrauliczna która kosztuje 20-30 tyś ale chyba można ją taniej zregenerować.

 


A JD 3650 to taki wół roboczy do ciężkiej pracy bo w lekkiej i transporcie będzie dużo palił.

Ze starymi JD bez common raila tak jest że muszą być dobrze obciążone żeby były oszczędne,inaczej zawsze spalą znacznie więcej od innych marek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Renault odrzucił bym na wstepie, bo ostatnich przezyciach z 95.14 stanowczo odradzam. JD duże spalanie przy pracy.  Czyli wg mnie zostaje Case i Fendt oby dwa mocne woły pociąge z bardzo mocną hydrauliką. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

zatanawiałem się nad turbomatikiem farmerem 311,na co zwacac uwagę czy te egzemplarze po 50 kilka tys są warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Fendt'a bym sobie odpuścił. Wysokie ceny, skrzynia bez rewelacji i sprzęgło które może trochę dac po kieszeni w razie awarii.

Moje typy: Landini Legend 105, Valmet 8000 - maja półbiegi, mechaniczne rewersy i EHR a kosztuja mniej niż Fendt czy JD z tych samym roczników.

http://olx.pl/oferta/landini-legend-105-klima-polbiegi-super-stan-105-km-CID757-IDezlUw.html#1b8a8af2f7

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Witam. Chciałbym prosić o poradę, przymierzam się do zakupu nowego ciągnika który będzie pracował na 40 ha. Z racji, że posiadam zestaw uprawowo siewny składający się z agregatu talerzowego i siewnika talerzowego (hydropack) który po zasypaniu do pełna jest cholernie ciężki zależy mi na ciągniku który nie będzie miał problemu z jego podnoszeniem itp. Może być to wersja 4 cylindrowa. Zastanawiam się nad markami takimi jak JD, NH lub ostatecznie Zetor. Cena max 300000 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

2015r T7. 200 na full comand 280 a taki sam tylko 2016 rok
tak napisał pewien user u Temacie związanym z Cenami CNH
ja bym jednak wolał jakiegoś Case, Maxxum 130 cvx 300 netto ok. na ładnym wyposażeniu, chyba nawet 279 netto
a z JD to 6150M 6140R ale nie wiem czy cenowo się złapie
2016 rok 35 tys drożej, sorki że pod postem ale na telefonie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jak ma być główny to lepiej sobie odpuść i weź coś z serii Forterra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

117 koni ale gabaryt nie za duży a jak ma być główny to gabaryt się przyda, ja kupiłem forterre i jeszcze przy mała rozmiarami

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj