Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jonek132    0

ja MF stawiam na końcu kolejki :)

znajomy ma mf 85km z 97 roku i zetora 12245 z 84 r i zetor robi 600 mth a MF ledwie 120 a pracować powinien więcej, po to kupił młodszego no ale niestety się nie da ;)

myślę bardziej o kupnie używanego NH, Case, czy Zetora, wszystko zależy od funduszy, choć najbardziej pasował by mi ten John Deere <3. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z każdym ciągnikiem są cyrki. Kolega niedawno kupił case 95 rok 115 km za 55 tys i niby super. Na wejściu naprawa napędu 3 tys i kilka innych pier**l za 4 tys. Teraz ma rozebrany tył i woli nie myśleć o kosztach... A miało być tak super...

A ja kupuje zawsze szrota do remontu co nikt go nie chce a wychodzi ze idzie od razu w pole i do roboty w zasadzie sama kosmetyka i trochę uszczelnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

wszystko zależy od właściciela poprzedniego jak ciągnik szanował i wgl. broń Boże kupować od handlarza... ja kupiłem ursusa 1014 i co trochę jakaś awaria. masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

ja wolę ciągnik sprawdzić przed zakupem niż popatrzeć jak ładnie wyglada na placu ;)

poza tym lepiej dać za ciągnik więcej i mieć pewność większą niż stać w garażu i różnice ceny w części pchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Takie gadanie kolega ma i się psuje .. Każdy może trafić na wadliwy sprzęt ;) u mnie jeździ trochę MF i każdy kto ma chwali :) sam mam okazję pracować na takich maszynach i nie pamiętam aby coś poważnego się z nimi działo .. Palisz i jedziesz , siła jest spalanie niskie komfort jazdy też jest . ja mam 100 konnego NH z 99 r i też chodzi bardzo dobrze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

dla przykładu 1224 2000 rok i 100 tys i John Deere 6620 2002 rok 145 tys. Który dłużej wytrzyma bez remontu każdy wie, a i komfort wielka różnica

Danioq202- być może że taki się trafił, ale wiele złego słyszałem o Mf i jeździłem nie jednym także szału nie widziałem. Nie mówię że nie polecam, ale radził bym się zastanowić przed kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

No nie wiem :) Ja jeżdżę modelem 5475 z 2010 r 2400 mth bez remontu :) i 8660 model z 2011r kupiony w 2012 też chodzi bardzo dobrze kilka pierdół siadło ( przyciski na błotnikach od podnoszenia i termostat klimy a tak wszystko gra ) .. Wiadomo każdy chwali swoje .. JD bardzo dobry sprzęt miałem okazję pracować na 6630 bardzo fajny ciągnik mocny :) 

 

Jd najlepszy wybór ale też chyba najdroższy :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

no wiesz, jakość zawsze współpracuje z ceną :D

jak jest jedno, musi być drugie ;)

a wiadomo że komfort, bezawaryjność i pewność kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możecie mi podać ciągniki,model,serie, dla sąsiada który produkuje mleko z 50sztuk, jakie znacie co spełnią te kryteria: moc tam ok 90-100km, rewers mechaniczny niekonieczny ale jak będzie to się przyda-praca codzienna z ładowaczem, w przyszłości tuz może założy, oddzielny olej dla hydrauliki i skrzyni, prędkość powyżej 30km/h, ekonomiczny, części łatwo dostępne i w rozsądnych cenach, teraz ma c360 i mtz82. Na razie będzie szukał używanego chyba że nic nie znajdzie to będzie próbował na prow ale to ostateczność. Zapomniałem o cenie to im tańszy tym lepiej bo nie mówił ile ma na koncie, ale tak +-60tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajar    1

Tak na szybko to jd 6x00, fendt turbomatik lata '90, ursus 1014, zetor 9540, trochę drożej to pronar 1025a, forterra 9641. Proste i popularne

Edytowano przez szajar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Ja mam 44ha i jako główny ciągnik mam Zetora 10245 i daje rade bez problemu. Pomagają mu Case IHC 743 i Ursus 3512. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie znajomy kupił wiosną nowego MF 130 koni,za 330 tyś,tylko ciekawe jest to,że nawet nie ma do niego maszyn,może jedynie podczepić przyczepę 5t,na żniwa ciągną nim dwie przyczepy po 5 i 4,5 t he he,kombajnu zbożowego nie ma,dom w opłakanym stanie,brak elewacji i eternit na dachu,ale co tam,obok domu stoi nowy traktor,by sąsiedzi zazdrościli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Witam,

 

 

Chciałbym abyście mi doradzili jaki ciągnik wybrać jako główny na gospodarkę o pow. ok 40 ha.

Przedział cenowy: max 210-220 tys. brutto.

Moc: 115 km

Z czym będzie współpracował: pług obrotowy Akpil 3+1 (KM80), agregat uprawowo-siewny / agregat talerzowy (3m) + siewnk

 

Zastanawiałem się nad jakimś NH serii T5, Kubota MGX 110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

 

Witam,

 

 

Chciałbym abyście mi doradzili jaki ciągnik wybrać jako główny na gospodarkę o pow. ok 40 ha.

Przedział cenowy: max 210-220 tys. brutto.

Moc: 115 km

Z czym będzie współpracował: pług obrotowy Akpil 3+1 (KM80), agregat uprawowo-siewny / agregat talerzowy (3m) + siewnk

 

Zastanawiałem się nad jakimś NH serii T5, Kubota MGX 110

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odradzam Kubotę, wszystko tylko nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj