Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

dużo pracy z turem?

Elektrochydrauliczny rewers się przyda i napęd na przód.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za tyle pieniędzy próżno oczekiwac rewersu EH :P z mechanicznym cieżko bedzie znaleźc bo chyba jedynie Renault i Fiat oferowały je w starszych modelach :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiem ;)

albo albo.

Dobry TUR kosztuje kawał kasy a skąd na ciągnik ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Ja bym ci Zaproponował Zetora 10540 mój sąsiad ma i jest z niego bardzo zadowolony, a tak w dupe mu ciśnie a on daje rade. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby coś przy nim robił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Jaki ciągnik na 40ha do cięrzkich prac polowych

 

Witam.Mam taki problem, chce kupić ciągnik(tak pod koniec tego roku) o mocy około 100konni.

Fundusze jakie chce na to przeznaczyć to 120 tys na ciągnik i jakiś nowy ładowacz czołowy(zachodni lub polski)około 35 tys.

Ciągnik będzie pracował na około 50ha>Będzie on współpracował z belarką , pługami , agregatem zwykłym i ładowaczem (konkretnie przy sianokiszonce i ładowaniu oborniku). Rozglądałem się po necie i tak upatrzyłem sobie nowego ursusa 110konnego.Co o nim myślicie? Ten ciągnik wart jest zainteresowania?

Proszę o szczere wypowiedzi z góry dziękuje :rolleyes:

mają słabe skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7340    0

Obecnie posiadam Massey Fergusona 3080 Zetora 7340 i Zetora 5211.Planuje zakup nowego ciągnika Massey Ferguson 5440 z ładowaczem.Na pewno mam zamiar sprzedać Massey Ferguson 3080.Zastanawiam się nad sprzedażą Zetor 7340 ponieważ jest on z 2003 r. i ma 2000mth.

 

 

 

Moje pytanie jest takie czy Zetora 5211 i Massey Ferguson 5440 z ładowaczem poradzą sobie na 40 ha?????????????? tereny lekko górzyste klasa ziemi to 3/4.Zetor 5211 miałby pracować z sadzarką do ziemniaków,kopaczką do ziemniaków,opryskiwacz 1000l,siewnik nawozu KUHN 1000kg,brona 5 i przyczepy a Massey Ferguson 5440 agregat uprawowo siewny 3m lely z siewnikiem Amazone d7 super s,brona talerzowa i pługi 4x40 obrotowe

 

 

Sprzedawać Zetora 7340??? czy te dwa ciągniki sobie poradzą ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja na twoim miejscu zostawił bym sobie tego Zetora.Zawsze dodatkowy ciągnik się przyda.W razie jakby któryś ciągnik Ci nawalił to ten zawsze będzie w pogotowiu :D Ten nowy MF i mały Zetorek napewno sobie by poradziły,ale znowy na tyle ha aby 2 ciagniki to troche przymało.W czasie żniw lub sianokosów i w robocie,gdzie liczy sie czas zaoszczędzisz czas przy przepinanu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalC360    0

Witam! Pytanie zadaje w imieniu znajomego. Ma on 43 ha ziemi ornej oraz 3-4 ha łąk. Ciągnik pracowałby jako główny, do pomocy miałby Ursusa 1014 i 912. Ciągnik pracowałby z pługiem Kuhna Mastera 112 NSH 4 skibowym obrotowym, agregatem aktywnym Unia Focus Active 3/700, agregacie ścierniskowym Unia Kos 3 ST, czasami z prasą Krone KR 130 i w transporcie zboża 35-40 km. Ciągnik ma mieć ok 120-130 km. Znajomy ma dylemat pomiędzy 3 ciągnikami a mianowicie: Claas Arion 610 C , Valtra N113, Deutz Fahr Agrotron K610. Inne marki nie wchodzą w gre ponieważ nie ma innych dealerów w pobliżu. Chciałbym żebyście wymienili wady i zalety tych ciągników.

Edytowano przez MichalC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglub    2

Witam,

Chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych rolników, którzy pracowali bądź pracują na ciągnikach marki Case, John Deere, Deutz Fahr. Chodzi mi przedewszystkim o serwis, części a także spalanie, i ogólnie wrażenie. Jestem przed kupnem nowego ciągnika, mam 40 ha ziemi, planuje kupić ciągnik o mocy około 140 KM. Konkretnie rozważam zakup między Case Puma 140 KM lub JD o podobnej mocy. Do tego planuje zakupic pług obracalny 4+1 oraz agregat uprawowo siewny z wałem. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej7214    0

witam zastanawiam się jaki wybrać ciągnik pomocniczy ok 80km na 40 ha i do sporej prod. zwierzącej zastanawiam się nad MF5410 lub 20, JD5M, New Holand lub Valtra A co radzicie? Mam jeszcze MF 5460 i nie narzekam ma niego ale od MF odtrąca mnie cena;) jak byście mogli podajcie jeszcze ceny tych ciągników

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Ja na 45 ha tylko mowie odrazu ze gory -mam t25 do siania burakow deutz 7206 z ladowaczem bez napedu oraz deutz dx 145 z pneumatyka do opryskiwacza i kupiony pare dni temu renault 133.14 z ladowaczem.

Edytowano przez artur1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano7    0

ja mam 40 ha i obrabiam 330 i 360 .. ( cały rok łacznie z podorywką pługami 5kami )

jedynie do orki MTZ 82 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Ja obrabiam około 40ha i mam DF Agrofarma 420 a do pomocy C-360 i jakoś spokojnie sobie radzę.

Uwierzcie mi lub nie ale na 40ha to mój Agrofarm nie ma za dużo roboty i spokojnie jeszcze z 20-30 ha bym ogarnął (a może i więcej).

Jedno co by mi się przydało to jakiś zamiennik dla C-360, coś nowszego i bardziej komfortowego, jakiś mały zwinny traktorek o mocy 60-70 KM 4x4, DF Agroplus lub coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

W zasadzie zgadzam się z poprzednim postem o ile masz ziemie powyżej 3 klasy. Na ciężkiej ziemi i pod górkę nawet Mi Agrofarm 430 w pługu potrafi zejść z obrotów do 800:)

 

Lukasz48 - zmianę 60 na coś nowszego w pełni popieram, sam parę lat temu po 3 dniach rozwalania nią obornika dałem ojcu ultimatum, albo coś nowszego albo niech sam korzysta z uroków jazdy nią:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja proponuję ursusa 1224.Mam go na 30ha (co roku coś dochodzi) i wcale sie nie nudzi tak jak tutaj Panowie wyżej piszą . Ziemia ciężka glina górki jak rówież rędziny itp. śmiga z pługami 5x35(troche za małe) spalanie 14-18l/ha.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

ja mam 32 ha obrabiam lamborghini premium 1060 (105km) lecz chcemy go zmienić i mf 255ale chcemy zmienić gospodarstwo bo u nas nawet jakby sie chciało to nei ma ziemi nikt nie chce sprzedać a hektar po 120 tysięcy 4 klasa : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Witam .. Moi rodzice posiadają 40 ha gospodarstwo w tym 32 ha ziemi własnej .. Mamy 14 ha ziemi ornej i 26 ha łąk ..

Czy przyznali by mi ciągnik ok 140 KM ?? a mianowicie New Hollanda T6.140 ... Ciągnik miałby byś głównym w gospodarstwie do pomocy dostał by jakiegoś małego farmtraca z turem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

U mnie są ciężkie iłowe i torfowe ziemię w dodatku jest dość mokro :/ więc ciągnik musi mieć trochę mocy aby ciągnąć 4 skibowy pług brony itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na 47ha używam ciągnika John Deere 6620se ( główny ciągnik) pomocniczym ciągnikiem jest John Deere 5720 ;)

Aktualnie wraz z tatą zastanawiamy się nad zakupem maszyny 150km myslimy tu o John Deere 6150 R/M

Ciągniki były by wykorzystywane do beczkowozu 18000l, grubera 3m, siewnika 3/4m i pługu 4x50 + packomat

(Klasa gleb 3 i 4)

Myślimy nad Johnem bo mają pełną ramę ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj