Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

MgrLukash    154

@Lukaszjarm planujesz 1025?

 

@vipergangsta

A nie zastanawiałeś się nad Kubotą?

 

Odnośnie ogólnych różnic W Zetorach:

Proxima- najprostrza skrzynia rewers mechaniczny (w opcji)

Proxima Plus w standardzie skrzynia PowerShift i rewers mechaniczny

Proxima Power skrzynia PowerShift i rewers ElektroHydrauliczny

Forterra skrzynia PowerShift rewers mechaniczny(niepełny), EHR...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kuboty i farmtracka bym ci nie polecil mowia ze dobre ciagniki ale jakos nie mam przekonania do tego wynalazku :) i z czesciami byl by pewnie problemik w razie awarii i tanie pewnie by tez nie byly czesci

ja bym ci polecil cos sprawdzonego zetor czy mtz to byl by doby wybor chociaz ostatnio tez sie slyszy ze sa wadliwe, ale to tez zalezy jak kto sobie szanuje, mozesz sie zastanowic nad tymi nowymi ursuskami ostatnio mialem okazje ogladac 5524mido i powiem wam ze zrobil na mnie pozytywne wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuje do orki grubera agregatu i do tura :) który będzie lepszy Zetor czy pronar

 

pronar P5 z klimatyzacją i turem i gdzieś kosztuje i gdzie jest najbliższy diler ? Pronar jest lepszy czy zetor w końcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

@Lukaszjarm planujesz 1025?

 

@vipergangsta

A nie zastanawiałeś się nad Kubotą?

 

jeszcze nie wiem bo mialem brac teraz kioti ale inwestycje przelozylem na przyszly rok bo ciagnik mi nie jest potrzebny pilnie bo zetorek radzi sobie swietnie .

a doszlo mi troche pola i nawozow i wszystkiegio teraz musze kupic wiecej .

a jak kasa bedzie to moze jakis jd lub claas tub case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Jak do głównych prac to Forterre cięższy, masywniejszy. Ja mam Zetora Forterre i chodzi bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jeśli się nie mylę to pronar p5 już nie będzie tak rewelacyjny jak pronar 1025 lub 1221 ;) ma znajomy pronara 1221a i niby tam nic się nie psuje, a pracuje na 15ha łącznie z mtz82 i c330, a i jest MF 150km z turem właśnie był kupiony do uprawowo siewnego ale strasznie się psuł i kupili pronara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Pomyśl nad NH. byłem dziś u dealera. Za T5060(106KM, 4cylindry) na full(el-hyd rewers, 1 bieg pod obciążeniem EHR, obciążniki, klima) 145 netto z czego jeszcze z 8% upustu, a za T6030 (117KM, 6 cylindrów) 4 biegi pod obciążeniem 170 netto z tego też upust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam.Mam taki problem, chce kupić ciągnik(tak pod koniec tego roku) o mocy około 100konni.

Fundusze jakie chce na to przeznaczyć to 120 tys na ciągnik i jakiś nowy ładowacz czołowy(zachodni lub polski)około 35 tys.

Ciągnik będzie pracował na około 50ha>Będzie on współpracował z belarką , pługami , agregatem zwykłym i ładowaczem (konkretnie przy sianokiszonce i ładowaniu oborniku). Rozglądałem się po necie i tak upatrzyłem sobie nowego ursusa 110konnego.Co o nim myślicie? Ten ciągnik wart jest zainteresowania?

Proszę o szczere wypowiedzi z góry dziękuje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5340 na 50 ha żal ja mam 25 ha i 110 km nie chodzi oto żeby być w polu cały tydzień tylko oto żeby wyjechać na 2 dni i robić coś innego mój sasiad ma c 360 i jak jedzie orać to orze tydzień a jak ja wyjade to dwa dni góra.według mnie na te 50 ha zetor 16145 i wtedy robota idzie.

 

Osobiście nie gustuje w tych traktorach i odradzam ich kupno.Ja posiadam john deere 6320 2002 r110km i kosztował mnie 11o tyś z turem john deere 650 jest bardzo wygodny nie to co usrsus amortyzacja osi klima jest w miare ekonomiczny uważam że to jest dobry traktor.

Edytowano przez JohnDeere6320Premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@darik Za ok. 130 000zł brutto można miec Zetora Proximę 100 na myślęże na takim areale powinien spokojnie dac radę ;)

 

@JohnDeere6320Premium Jakieś (ż)aluzje masz do 5340 :P Powiem ci że kiedyś u nas właśnie ten ciągnik obrabiał taki (a nawet nieco większy) areał i normalnie się ze wszystkim wyrabiało ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak Proximę ;) ogólnie Zetor ma lepszą jakośc wykonania niż Ursus Ciekawszą skrzynię 12/12(w opcji)

 

No tak ale z tymi 5latkami jest ten ból że ładujesz w niego sporo kasy ale nie masz gwarancji więc jak Ci coś poleci to musisz sam z własnej kieszeni pokrywac. Druga sprawa dlaczego te kilkuletnie ciągniki są sprzedawane może z powodu dużej awaryjności, może przebiegu(który nie zawsze musi byc autentyczy)bo raczej od tak sobie nikt maszyny niewymienia(oczywiście zdażająsie wyjątki)

Może zamiast używanego poszukaj ciągnia powystawowego lub popokazowego ich ceny są zazyczaj nieco niższe niż nowych ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

No , tak prawde mówisz a ta proxima nie będzie dużo palić???? diler namawia mnie na new hollanda 96konnego za 140tys???/jak sadzisz jakie bedzie naj korzystniejsze rozwiązanie?

Też rozwazałem kupno proximy bo to dobre ciągniki, tak mi kumpel doradza

 

aha posiadam tez c360 c 330 i mtz 82 i zapomniałem napisać u mnie jest 20ha ornej i 18ha urzytki zielone wiec praca z turem bedzie duża a powiekszenie areału planuje na nastepne 3lat.sorki zapomniałem o tym napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

Powiem tak porozmawiaj z dilerem ile będzie kosztował td5050 z rewersem elektrohydraulicznym. Musisz pojeździć po dilerach po pytać o ceny, targować. Moim zdaniem jak do tura tylko rewers elektrochydrualiczny duże uwygodnienie. A tak to ciągnik bardzo zwrotny, w miare oszczędny. Rozmawiałem z użytkownikami i są z nich zadowoleni. Ja z czystym sercem polecam Marke NH mam 2 smerfy i jestem bardzo zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Proximę ;) ogólnie Zetor ma lepszą jakośc wykonania niż Ursus Ciekawszą skrzynię 12/12(w opcji)

 

No tak ale z tymi 5latkami jest ten ból że ładujesz w niego sporo kasy ale nie masz gwarancji więc jak Ci coś poleci to musisz sam z własnej kieszeni pokrywac. Druga sprawa dlaczego te kilkuletnie ciągniki są sprzedawane może z powodu dużej awaryjności, może przebiegu(który nie zawsze musi byc autentyczy)bo raczej od tak sobie nikt maszyny niewymienia(oczywiście zdażająsie wyjątki)

Może zamiast używanego poszukaj ciągnia powystawowego lub popokazowego ich ceny są zazyczaj nieco niższe niż nowych ;)

 

ztymi 5 latkami jest tez tak ze ludzie brali te ciągniki na dofinansowania i te umowy z agencją przewaznie są na 5 lat i dlatego taki ktoś ten ciągnik sprzedaje bo zlozył wniosek na nastepny ciągnik i ze sprzedazy starego nie wiele dokłada i ma nowy ;)

znam wile takich osób


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ale on sprzedaje ciągnik który wiekiem już przekroczył 5 lat ;)

 

No , tak prawde mówisz a ta proxima nie będzie dużo palić???? diler namawia mnie na new hollanda 96konnego za 140tys???/jak sadzisz jakie bedzie naj korzystniejsze rozwiązanie?

Też rozwazałem kupno proximy bo to dobre ciągniki, tak mi kumpel doradza

145 000zł kosztuje Proxima 100 Plus ma ona juz w standardzie rewers mechaniczny i 2 biegi pod obciążeniem co daje łącznie 16/16

 

NH TD jest ciekawą alternatywą dla Proximy

@Addi ma rację z tym Rewersem EH do ładowacza jest napewno lepszym rozwiązaniem niz mechaniczy :)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No , tak prawde mówisz a ta proxima nie będzie dużo palić???? diler namawia mnie na new hollanda 96konnego za 140tys???/jak sadzisz jakie bedzie naj korzystniejsze rozwiązanie?

Też rozwazałem kupno proximy bo to dobre ciągniki, tak mi kumpel doradza

 

aha posiadam tez c360 c 330 i mtz 82 i zapomniałem napisać u mnie jest 20ha ornej i 18ha urzytki zielone wiec praca z turem bedzie duża a powiekszenie areału planuje na nastepne 3lat.sorki zapomniałem o tym napisać

 

taka proxima wcale nie pali tak duzo(wiem bo posiadam taką) a jesli do tura to zastanow sie nad proxima power z rewersem elektrohydraulicznym, proximy to ogolnie mocne cigniki ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Hej a jak była by cena tej proximy power?

Dzwoniłem pytałem New holland 140tys z elektrohydraulicznym reversem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Witam ;)

 

A więc mój kolega chce kupić ciągnik o mocy +/- 80 Km, z turem najlepiej 3 sekcyjny, Cena max 45000 zł, będzie pracował na 43 ha w tym 15 ha łąk wraz z Zetorem 7711, 5211 i ursusem C-330. Teraz zaczynają się schody. I o to jest pytanie , jaki ciągnik kupić ? jakiej marce zaufać ? ( Ursus odpada) Czy kupić ciągnik z 4x4 czy odpuścić to sobie ?

Ciągnik będzie pracował najwięcej z turem przy załadunku obornika, sianokiszonki i jak na razie będzie głównym w gospodarstwie ;) Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam Wojtek.

Ps. Ogłoszenia z Allegro mile widziane ;) Mój temat został zablokowany więc pytam tu <_<


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj