Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

szymi4512    1

ja mam 40ha i wszystko obrabiam Ursusem 4512 z turem i MF 255 i spokojnie daja rade


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No ja tez daje rade swoimi "sprzętami",ale nie wygląda to tak jak być powinno.Sieje kukurydze,a chciałbym może jakąś pszeniczke zasiać od czasu do czasu ale własnie nie starcza czasu. Bo trzeba kropić kukurydze na bierząco,suszyć,w wolnych chwilach już obornik wozić(a co roku nawoże obornikiem połowe areału),do tego jeszcze jest pracochłonna hodowla gęsi,a gdzie tu orka,uprawa i siew????Pogoda też płata figle,zbiór kukurydzy sie wydłuża i pozostaje siać wiosną kukurydze znów. Nie narzekam ale płodozmian by sie przydał.A gdyby tak doszedł konkretny traktor plus rozrzutnik(jeden 7 tonowy mam do zetora 8045)plus jakaś nowa przyczepa(3 na zbiór kukurydzy to za mało) to samo wożenie obornika sie skraca o połowe.A to wszystko jest przyznane na Prow, tylko nie ma decyzji jaki traktor wybrać............A taka decyzja jest naprawde trudna,bo ciągnik sie kupuje na pare ładnych lat i tak żeby nie żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

ja mam 40 ha i obrabiam to c 360 i c 385A. ale że 385A sprzedałem to też się głowie co by tu wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

chcesz cos koło 100-110km to weż cos z sdf np. agrofarma 430 w najprostszej wersji,albo same lub lamborghini tańsze od df, chyba. masz już zetorka wiesz co i jak to możesz tez nowego brać...co do pronara to bym sie zastanowił, ale te ,,czerwone'' to nic nie mają wspólnego z białoruskimi.. a co do innych to nie wiem, jaka cena np. mccormika chyba c-max czy jakos tak w pełni mechaniczny... wybór do ciebie należy, ale powiedzmy szczerze zetor wiecej spali od df, a pisałeś żeby z zapasem było na kiedyś, wiec cena sie wyrówna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

@chwiolas mi tam czasu starczy w zupełności. ja mam 17 lat, mam mlodszego brachola i tate jeszcze na pelnym chodzie to operatorów na sprzety mam a gdyz prowadze chodowle krów wiec zajmuje sie jedną rzeczą i nia głównie sie interesujemy wiec czasu starcza

 

@rafalkom555 ja tez sie na zakup nowego ciagnika na prow przymierzam i interesuja mnie wlasnie MCcormiki i jesli ktos mial stycznosc z tymi ciagnikami to prosze o jaka krótka charakterystyke;)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

z tego co wiem to mtx były dobre na mechanicznej pompie a teraz je zastąpiły xtx już z common railem... moim zdaniem dobre i oszczędne w spalaniu ciągniki, cena to nie wiem ale o tym c-max chyba czytałem w gazecie i jest na mechanicznych rzeczach , jutro napisze więcej o nim gdyż dziś jest już troche późno a jutro maliny... łe łe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

mnie interesuje MC 115(4 cyl) lub MC 120 Power6 (6 cyl) ale niewiem jaka jest roznica cenowa. w tych modelach tez są mechaniczne odzespoły?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

sorry za tamtego c-maxa pomyłka, chodziło mi o g-max...

opis;

-moc od 117 do 157km w pełni mechaniczna skrzynia

-silnik 6cyl

-najmniejszy o mocy 117km to G 125max

opisze najmniejszego..

jest to rozwinięcie serii c-max, montowane silniki 6cyl. BetaPower z turbodoładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego(tzw. intercooler,rotacyjna pompa mechaniczna, max momwnt obrotowy 515Nm przy 1250obr/min, c-max miał najwięcej 98,6km..

zbiornik na paliwo 260litrów, biegi 18 przód i tył z rewersem mechanicznym, nie montuje producent półbiegów ani rewersa elektrohydraulicznego, sprzęgło jest dwutarczowe suche.

G-Max powstał ponoć na potrzeby rynku Polskiego, po namowie przedsiebiorstwa romanowski.

Elektryczne są jedynie;

-wyłączane napęd na przód

-blokada mechanizmu róznicowego...

waga to 5900kg, tylny tuz podniesie 7000kg, wydajnośc pompy olejowej 106l/min..

Dane z grudnia 2009roku, a cena to 45000euro, nie wiem jaka cena teraz..

to taki prosty ciągnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

no faktycznie prosty ciągniczek ale kurde nawet niema możliwosci rewersa elektrohydraulicznego mozliwosci zamontowac;/


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

a tam, wiadomo, ale w porównaniu do starych ursusów jakimi sie robiło i robi to mechaniczny i tak jest to luksus...

i jak tam jaki ciągnik wybrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek85    0

witam wszystkich. jestem tutaj nowy. mam do wszystkich którzy pisza na forum pytanie. prowadzę 45-cio hektarowe gospodarstwo i chciałbym kupić ciągnik case puma 125. co sądzicie o tym ciągniku? czy jest ktoś kto ma taki ciągnik i może mi o nim coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Jeśli można to sie podepne w imieniu znajomego poniewaz nie ma teraz neta (burza mu modem zcieła hihi...)A więc do rzeczy ciagnik na 40-50 ha teraz chyba 40 ma chce cos nowego cos czytajcie Deutz Agrotron K110 lub k610 lub New Holland tl100a o ile sie nie myle jesli mogli byscie cos napisac o porownaniu bo cena dojcza jest duzo wieksza i serwis ma blizej .Wiec piszcie co myslicie z góry thx mozecie sie rozpisywac bo wszystko mu wydrukuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Chciał bym zakupić ciągnik na 40 ha oczywiście nowy lecz mam dylemat jaki mam wybrać ? Zastanawiam się nad Marką zetor lub Pronar lub farmer. Który z zetorów jest najlepszy z modeli i który najlepiej się spisuje ? Taki o mocy od 95-115i czym różnią się modele od siebie Zetor PROXIMA Zetor PROXIMA PLUS Zetor FORTERRA Zetor PROXIMA POWER czym one się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja posiadam od roku pronara 1221A mam 47 ha . bylo kilka drobnych awarii takich jak czyjnik temp poziomu paliwa i stopu . no i na poczatku pompa hydrauliki . ale teraz sie sprawuje b dobrze .wiec go polecam i chyba kupie drugiego 105 km po zniwach do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

moj ma 130 km i mam plug gaasnera 4 oborowy bardzo ciezki 185 cm

radzi sobie dobrze a taki 105 km nowy bedzie kosztowal ok 100 tys ale nie wiem dokladnie

a jeszcze lepszy bylby z silnikiem iveco lub perkins one sa lepsze

podczas prac polowych komfort jest dobry cicho w kabinie radio ladnie gra i mozna pracowac tylko przy transporcie troche glosniej sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja niestety popelnilem blad i nie mam klimy ale to byl zakup wogole nieplanowany tak przez przypadek gosc mowil zeby kupic sobie traktor nowy i na drugi dzien zamowilem go i kilka dni przed wigillia przywozlem go .

a spalanie przy orce to ok 20L/ha ale jak sie gaz w podlodze trzyma jak daje sie troszeczke mniejsze obroty to wychodzi mniej ale nie wiem ile dokladnie .

przy agregacie unia kombi 5,6m na hektar po dwa razy wychodzi 10L

agregat uprawowo siewny unia ares + famarol 3M 10 L/ha

podczas samej jadzy na pusto ok 10L na mth

wiec nie jest tak duzo sasiadowi jd o podobnej mocy pali troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj