Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Rogeryk    0

Rozważ też najmniejszą 6tke MFa. Dość fajnie wyposażony w standardzie. Niezła charakterystyka silnika, cięzki i długi ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

@URSUS914 JXU tez tak myslalem nad tym ale moj wujek pracuje w agromie i mowil ze za bardzo nie poleca tego modelu bo mowil ze bylo pare awarii ze sprzeglem a jx zaden nie byl w naprawie... moze za pare lat wezme wiekszego z elektrochydraulicznym rewersem. i tak jezeli chodzi o skrzynie 17/16 to jest niezastapiona rzecz w transporcie na liczniku 42km a obroty chyba cos ok 1700 wiec ekonomiczna jazda. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

u mnie w okolicy ma gość 5150 i ok 8000h przepracowane i facet jest kiler na traktory. Oprócz wybitych szyb w kabinie i jakiegoś wodzika przy biegach którego prawdopodobnie wyszarpał swoją łapą to kejsiątko śmiga pięknie. Widzę żę nikt nie staje w obronie Df-a ani JD ciekawe czemu ? może nie ma wśród zainteresowanych użtkowników zielonych ciagników :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U mnie w okolicy są dwa starsze maxxumki 5140 i 5130 , jeden z turem , drugi bez . też chodzą super , a jeden z nich ma też kiepskiego właściciela , ale awarii żadnych . Nie orientujecie się czasem czy jest możliwość zdjęcia u dealera blokady ze skrzyni Economy (17/16) ? Chociaż na nasze drobi to nie potrzebne , ale tak czy siak to jest skrzynia 50 km/h , więc kiedyś może warto byłoby to zdjąć.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Masz kase, mozesz wszystko zrobic... :lol:

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

szkoda żę nikt o deutz-fahr-ze nie chce nic powiedzieć . wygląda na to żę mało jest użytkowników a mnie zależy na porównaniu tych dwóch marek bo serwis mam najbliżej i w razie jaiejś draki bedzie łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

witam ja posiadam df agrotrona 128 od 2005 pracuje na 106ha mam nim zrobione prawie 1800mtg i powiem ci ze jak narazie maszynka sie super sprawuje ciągam nim v\n 4 obr.na resorach i ma co robic z tym pługiem posiadamy dosc ciezkie ziemie ze spalaniem nie jest tak zlepali jak na swoją prace a do case to ci nie pomoge


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

DF24 dzięki za opinie o df-ie.Pług4 na resorze to ma co robić ten traktorek . czy 128 to ilość koni bo nie kojarzę takiego typu DF-a? napisz mi prosze jeszcze czy masz wersje K ?

przy twoim areale to na moje 40 ha to wychodzi żę to za duża bryka (ziemia 2-3klasai czasami górki), ale jest możliwość powiększania bo w świętokrzyskim to mało kto chce siębawić w bryłki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

moninalnej ma 141km a max 150km i powiem ci ze czasami brakuje mu mocy niemam gurek mam równy teren tylko ze ziemia paskudna w uprawie posiadam na nim tura piekna sprawa na twoje ha to moze byc za duzy ale to zalezy jaki sprzet posiadasz jezeli masz zamiar zmienic tylko ciagnik to dopasuj do sprzetu jaki posiadasz chyba ze chcesz zmienic cały park maszynowy pod nowy ciagnik ja na twoim miejscu niepchał bym sie w serie k ja bym myslał o seri m gabarytowo wieksze i wiadomo wieksza masa lepsze zaparcie ja miałem brac agrofarma ale kupiłem case jxu 95 cenowo atrakcyjnie mi wyaszedł dlatego wziełem case i tylko cena zdecydowała o wyborze pozdrawiam :lol:


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

moninalnej ma 141km a max 150km i powiem ci ze czasami brakuje mu mocy niemam gurek mam równy teren tylko ze ziemia paskudna w uprawie posiadam na nim tura piekna sprawa na twoje ha to moze byc za duzy ale to zalezy jaki sprzet posiadasz jezeli masz zamiar zmienic tylko ciagnik to dopasuj do sprzetu jaki posiadasz chyba ze chcesz zmienic cały park maszynowy pod nowy ciagnik ja na twoim miejscu niepchał bym sie w serie k ja bym myslał o seri m gabarytowo wieksze i wiadomo wieksza masa lepsze zaparcie ja miałem brac agrofarma ale kupiłem case jxu 95 cenowo atrakcyjnie mi wyaszedł dlatego wziełem case i tylko cena zdecydowała o wyborze pozdrawiam :lol:

hej DF 24 jeśli DF to seria m i 600 bo mam zakontraktowane na 125 km a tu 132 powinno przejść a sprzęt bede z nim zmieniał mam zamiarwziąść zestaw amazona kg 303 i siewnik nabudowany powinien sobie df poradzić a pług mam narazie taki stary krone fidux 4 -skibowy to go najwyżej rozszerze bo teraz zdarza mi się zet 81 45 pociągnąć i transport to sobie poradzi dzięki za newsy heej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

Witam Panowie Jeśli mogę wtrącić? Również stoje przed podobnym dylematem co na 40 ha gleby 2-3klasy z niewielkimi górkami. Mam do dyspozycji 250000zł netto z UEi przedział mocy ok.125km i do tego ciągnika chcę wziąść jeszcze agr upraw- siew aktywny 3,0 m, jakiej marki polecacie . mam blisko serwis case ,D-F i nieco dalej JD. w grę wchodzą więC case maxum 125 multicontroler, deutz-fahre M600 albo JD 6630 tylko nie wiem na jaką wersje JD z tymi pięniędzmi mógłbym sobie pozwolić ?napiszcie możę coś więcej o tej skrzyni power quad i auto power. a jeśli codzi o ciągnik dla Ciebie Michalik to widziałem wczoraj jd 6630 z 2009 z przebiegiem chyba ok 600 h za 69000Euro co do wersji to nie powiem bo było napisane tylko cOMFORT. gość się ogłasza w allegro z przysierska Pozdrawiam Branżowców!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

słuchaj niewiem czy przejdzie ci wiekszy ciągnik niz masz w papierach ja miałem nawed problem jak chciałem mniejszy bo miałem w papierach 100 do110 a wziełem 95 i juz sie czepiali a dlaczego a czemu i poco tylko ze umnie jak jechałem na poprawke jaka kolwiek to zawsze sie kłuciłem i moze dlatego robili mi pod górke


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

Ztego co się dowiadywałem od ludzi którzy przeszli całą drogę związanąz wnioskami , płatnościami w ARiMR to mówili żę większy o ok. 10 Km przejdzie. Nawet lepiej widziane jest jeśli traktor ma większą moc niż taki jak w umowie, ale z wypasionym wyposażeniem. Tak słyszałem że jest w Świętokrzyskim gdzie składałem. Faktem jest że w ofercie to lepiej mniej napisać niż za dużo jeśli chodzi o wyposażenie dodatk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

A może Valtra n111/n121, powinna się zmieścić w tej kasie.Czytałem dużo opinii na ich temat i każdy właściciel je chwali.Jeżeli bym był na Twoim miejscu to bym wziął jakiś z tych traktorów, tylko czy serwis blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

A może Valtra n111/n121, powinna się zmieścić w tej kasie.Czytałem dużo opinii na ich temat i każdy właściciel je chwali.Jeżeli bym był na Twoim miejscu to bym wziął jakiś z tych traktorów, tylko czy serwis blisko.

jakoś nie mam przekonania do Valtry chyba dlatego żę nikt mnie do niej nie przekonywał i osobiście nie oglądałem. Wiem żę cieszą się te ciągniki dobrą opinią z tym że myślałem o najmniejszej wersji T żęby był sześćio cylindrowy silnik to chyba ma 133 km i jest w podobnych pieniądzach tzn ok 10000 droższy niż N121. muszę się bardziej tą marką zainteresować by później nie żałować a serwis jest we włoszczowej czy okolicach czy możęsz Tomek2208 coś więcej na ich temat powiedzieć, wiem żę są na rynku od niedawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na rynku są od 2003 rok, tylko nie wszędzie były od razu dostępne. Posiadam Valtrę N92 Hi-Tech z 2005 roku i dwie T182 Versu z grudnia 2008 roku, mniejsza sprawuje się bez większych usterek, bardzo dużo robi na WOM-ie głównie ze względu na las i hodowlę bydła. Większe nie miały jeszcze możliwości pracy w polu, jednak wykorzystywane, są do transportu materiałów budowlanych i także muszę przyznać, że sprawują się bardzo dobrze. Jeśli ciągnik ma chodzić z ładowaczem czołowym to weź N jak tylko w polu to T. T121 jest najmniejsza 133KM.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

jakoś nie mam przekonania do Valtry chyba dlatego żę nikt mnie do niej nie przekonywał i osobiście nie oglądałem. Wiem żę cieszą się te ciągniki dobrą opinią z tym że myślałem o najmniejszej wersji T żęby był sześćio cylindrowy silnik to chyba ma 133 km i jest w podobnych pieniądzach tzn ok 10000 droższy niż N121. muszę się bardziej tą marką zainteresować by później nie żałować a serwis jest we włoszczowej czy okolicach czy możęsz Tomek2208 coś więcej na ich temat powiedzieć, wiem żę są na rynku od niedawna

 

 

Ja tylko słyszałem o nich dobre zdania, mało awaryjne,(podobno w bardzo niskich temperaturach bez problemu odpalają), praktyczne itp.

Minus to cena, ale za jakość trzeba płacić.

Osobiście nie mam ciągnika tej marki, ale obok mnie ma ją dwóch rolników (chyba 2xN111) i złego zdania na te ciągniki nie powiedzą.

 

Popytaj użytkowników tych ciągników na forum : @kat, @Piotr93, @krzysiek11, @olekzul2, @gryfel, @hose1818... Najlepiej spytaj @kat'a bo ma ten ciągnik od kilku lat to coś o nim powie więcej.A @Lukasz1987 powiedz czy były jakieś awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeszcze @farmerek chyba "91" ma N92 na uprawach zbóż


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wiec bardzo drogi ten ciagnikmja dostalem oferte na 6830comfort z pawer Qadem 20|20 za 65,730tys Euro netto oczywiscie wiec wydaje mi sie ze nie jest to zle chyba co??porownujac to co piszesz ze uzywka za prawie 70 tysi.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Panowie Jeśli mogę wtrącić? Również stoje przed podobnym dylematem co na 40 ha gleby 2-3klasy z niewielkimi górkami. Mam do dyspozycji 250000zł netto z UEi przedział mocy ok.125km i do tego ciągnika chcę wziąść jeszcze agr upraw- siew aktywny 3,0 m, jakiej marki polecacie . mam blisko serwis case ,D-F i nieco dalej JD. w grę wchodzą więC case maxum 125 multicontroler, deutz-fahre M600 albo JD 6630 tylko nie wiem na jaką wersje JD z tymi pięniędzmi mógłbym sobie pozwolić ?napiszcie możę coś więcej o tej skrzyni power quad i auto power. a jeśli codzi o ciągnik dla Ciebie Michalik to widziałem wczoraj jd 6630 z 2009 z przebiegiem chyba ok 600 h za 69000Euro co do wersji to nie powiem bo było napisane tylko cOMFORT. gość się ogłasza w allegro z przysierska Pozdrawiam Branżowców!!!

 

Ten gościu z Przysierska mieszka jakieś 30 km ode mnie. Te JD sprowadza z Wielkiej Brytanii. według mnie za dużo za nie żąda, bo jakoś słabo się mu sprzedało. Przez rok sprzedał tylko 3 czy 4 z 8 sprowadzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

CZy lepiej na taki areał wziąć john deere serii 6020 lub 6030 o mocy 90-110km, czy nowego new hollanda t5060? Który byłby lepszy jako główny ciągnik? Jak z kosztami eksploatacji john deere.a?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

nie wiem jak z kosztem eksploatacji ale osobiście polecał bym john deere. Osobiście mam 40h ziemi i 1224 to prac ciężkich oraz c360 i c330 i szczerze mówiąc te ciągniki się u mnie nudzą wiec jeszcze co roku jadę na zarobek 1224 o dodatkowo orzę ok 20 h rocznie. Ciągnik bardzo mało awaryjny mialem tylko raz awarie przeżarło mi uszczelkę na tulei i olej poszedł do wody. I polecam roczniki do 1992 ponieważ są najwytrzymalsze te nowsze częściej stoją w warsztatach

 

Tam widziałem cenę gruntów to powiem wam ze u mnie w 2009 roku 4.5h 3 klasy ziemi poszło za 200tyś czyli tak średnio 40-45 tyś za hektar wołają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Widać, że na tym forum co niektórzy użytkownicy nie spali na historii. Bowiem w 1993 roku rozpadła się Czechosłowacja i wtedy właśnie ursus rozpoczął produkcję ciężkich modeli w Polsce, a wcześniejsze były produkowane w Czechosłowacji i to właśnie te są najtrwalsze i najmniej awaryjne.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

To po ile jest u was ziemia

 

 

1zł kilogram

 

 

a u mnie za II klasę 28-36 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj