Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

look19    30

Belarus ma gorsze przekazanie mocy na koła poprzez układ różnicowy niż nh, bo nh jest jakieś 30-35lat do przodu w technice. Nawet u1224 czy zetor 12145 są w tym względzie znacznie lepsze.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam odswierze temat mamy okolo40ha z perspektywa powiekszenia mysle o ciagniku 140-15km na prow zastanawiam sie nad nh 6070-6080 ewentualnie case maxxum140 lub mf 6480 co byscie polecali ktora z tych maszyn?? moze jd 6830??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli celujesz w ten pułap cenowy, to JD, MF, Case wyjdą podobnie cenowo. O NH bym myślał w ostateczności, bo jednak MF i JD mają wyższą nie zawodność i jakość. Napisz więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

mfa 6480kupil bym za okolo 65tys euro jd 6830 mysle ze premium nie mozliwe w tych pieniadzacha case i nh w sumie to przecez to samo skrzynia sie troche roznia ale co byscie polecali ciagnik do 4 obrotowej i aktywnego zestawu siewnego nabudowanego transportu troche i generalnie tyle jak z serwisem tych marek jakie sa koszty i macie moze ceny tych maszyn takie dokladniejsze??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Proponuję Ci markę Kubota model M 9540 lub M 108 S Witamy w firmie PHU Rolczar

M 9540 99 KM mam za 170000 zł brutto, 108,5 KM za 200000 zł brutto.

M 108 s z ładowaczem Quicke 45 z 2008 r. demo z przebiegiem 800 godzin /nie mph/ za 195000 zł brutto. Oryginalne Japończyki, niska awaryjność, oszczędne, bogate wyposażenie, dostępność części jak do innych marek /główny magazyn w Niemczech/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wez cylowieku o czym Ty piszesz... nie psuj nerwow jestes przedstawicielem i reklamujesz zeby chociaz w temacie....


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

1014 to najlepsze rozwiązanie

brak uzasadnienia +10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

Witam wszyskich kolegów z branży!! Zamierzam kupić nowy traktorek który bedzie pracował w polu i w transporcie. Uprawiam zboża, rzepak i kukurydzę na ziarno (gleba 2-3klasa) + produkcja zwierzęca.przeczytałem temat "jaki ciągnik na 90ha" i podobała mi sie ta burzliwa dyskusja. Moc która mnie interesuje to 125 km i max to 250000 zł netto do wydania. Biorę pod uwagę DF i Case z uwagi na bliskość serwisu a JD bo to JD serwis jest nieco dalej.

post-20256-126177134916_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

właśnie mnie również pasuje tylko oczekuje bardziej rad na w/w temat a nie będę starał się sam doradzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to tam możesz zapytać na pewno ktoś ci odpowie :lol: Jak dla ciebie to DF k420 (lub420 ProfiLine)albo Case 120 Maxxum,choć uważam że case będzie lepszy pod wieloma względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a nad new hollandem się nie zastanawiałeś znajomy zaliczkował tydzień temu new hollanda t6030 za 228 tysięcy brutto z klimą be z przedniego tuza i womu

i jak narazie chwali bo mił go gdzoę miesią c temu na prubie to w orce po kukurydzy szedł wyświenicie z pługiem cztero obrotowym na takich średnich odkładniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

NH to to samo co case tylko w innej koszuli mam umowe z restrukturyzacją na 125km więc jeśli już to lepiej wykorzystać to i 6050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Moim zdaniem case maxxum 125 bylby dobrym rozwiazaniem. W te wakacje troche pracowalem takim samym u wujka i bardzo mi sie on podoba. A ten power booster to nie jest zla rzecz A wrecz bardzo przydatna w roznych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

Tomcase a jak ze spalaniem to wygląda bo w teście na hamowni w agro profil mx 110 brał grubo ponad 25 l/h w skrajnych opciążeniach. a 6-silnik z pewnością ma wiakszy apetyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Spalanie case 110 maxxum , w transporcie w 22 tonach brutto obciążenia na zaczepie , na w miarę równych drogach 12 litrów/godzinę :D , ale mnie ciekawi ile pali maxxum 115 , bo do wniosku teraz będziemy brać , tylko się nie możemy zdecydować czy 4 cyl. czy 6 cyl. , doradźcie chłopaki :lol: temat pasuje bo ciągnik ma być na 46 ha prod. roślinna i sadowniczej trochę , chodził będzie w ciężkich pracach , no i sporo w transporcie , i ten transport mnie zastanawia czy 4 czy 6 , bo tylko do pola to od razu 6 bym wzioł . no jeszcze Valtra N 101 w gre wchodziła , ale nie wiem jak to by było z ceną , choc ostatnio słyszę że jest coraz podobniej .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzan    0

ja to bym Ci radził kupić mtz belarus 820.3 co prawda ma on 81 koni mechanicznych ale cena mała 60.000 do 70.000 tys. zł. ma przedni napęd 4 na 4 wszędzie nim wjedziesz pociągnie spokojne 4 pługi klima polecam bo mam mtz 82 i ciągnie 4 pługi 3 przyczepy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

Spalanie case 110 maxxum , w transporcie w 22 tonach brutto obciążenia na zaczepie , na w miarę równych drogach 12 litrów/godzinę :D , ale mnie ciekawi ile pali maxxum 115 , bo do wniosku teraz będziemy brać , tylko się nie możemy zdecydować czy 4 cyl. czy 6 cyl. , doradźcie chłopaki :lol: temat pasuje bo ciągnik ma być na 46 ha prod. roślinna i sadowniczej trochę , chodził będzie w ciężkich pracach , no i sporo w transporcie , i ten transport mnie zastanawia czy 4 czy 6 , bo tylko do pola to od razu 6 bym wzioł . no jeszcze Valtra N 101 w gre wchodziła , ale nie wiem jak to by było z ceną , choc ostatnio słyszę że jest coraz podobniej .

do pola to bez namysłu 6 -cylidrowy silnik a w transporcie zawsze masz nadwyżkę mocy w razie jakiś większych przyczep w przyszłości a spalanie myślę żę nie powinno powalić cię na nogi ale nie jestem ekspertem tylko teoretyzuje. z pewnośią lepiej do pola 6 i transport spoko obleci, niż gnieść się w polu 4cyl i oszczędzać w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

@ursus914 na Twoim miejscu bralbym 6cyl. ciezszy lepszy usiag bedzie mial a co 6 to nie 4cyl zawsze to lepiej bedzie chodzilo i moze bedzie bardziej zywotniejsz bo jezeli 4 bedzie podkrecona do 114km chyba to troche duzo moim zdaniem jak na 4cyl. Polecam case 115 maxxum poniewarz sa to dobre traktory i w miare tanie. @dziobaq 25l/h to musialo byc naprawde baaardzo duze ubciazenie. U wujka kosilem lake casem125 maxxum z kosiarka JFStoll 320 z centralnym zawieszczeniem i bylo dosc sporo krecenia sie na 4ha i wyszlo mi ze spalil ok 12 l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

@ursus914 na Twoim miejscu bralbym 6cyl. ciezszy lepszy usiag bedzie mial a co 6 to nie 4cyl zawsze to lepiej bedzie chodzilo i moze bedzie bardziej zywotniejsz bo jezeli 4 bedzie podkrecona do 114km chyba to troche duzo moim zdaniem jak na 4cyl. Polecam case 115 maxxum poniewarz sa to dobre traktory i w miare tanie. @dziobaq 25l/h to musialo byc naprawde baaardzo duze ubciazenie. U wujka kosilem lake casem125 maxxum z kosiarka JFStoll 320 z centralnym zawieszczeniem i bylo dosc sporo krecenia sie na 4ha i wyszlo mi ze spalil ok 12 l/h.

te 25 litr to na hamowni w teście było powtarzam co wyczytałem w jakiejś gazecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

No dobrze ze o tym czytales w gazecie ale to wiesz napewno byly ekstremalne warunki obciazenia i przeciez on przez caly czas tyle nie bedzie palil to jest chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

No dobrze ze o tym czytales w gazecie ale to wiesz napewno byly ekstremalne warunki obciazenia i przeciez on przez caly czas tyle nie bedzie palil to jest chyba oczywiste.

chyba masz racje nie miałem doczynienia z ciągnikami które reprezentują nieco wyższe zaawansowanie technologiczne i dlatego łatwo wyłapuje tego typu dziwne wieklości np spalania. Dlatego jako laik poddaje to do przedyskutowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Troche widac dyskusja ma maly entuzjazm. Ale dziobaq naprawde case to dobry sprzet z 6 silnikiem. Powinines byc z niego bardzo zadowolony. Z czasem jak produkcja sie zwiekszy tez bede mysla o wiekszym case bo teraz to narazie mi wystarczy ten co kupie na wiosne jx95...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Tak się w stronę 6 skłaniamy , ale jak 6-stka to już na pewno ze skrzynią 17/16 , bo to też ma znaczenie .

@TomCase : dorzuć do JX 95 literkę U , a będzie to najlepsza samogłoska jaką możesz zapodać :lol: , między tymi dwoma to bym się niegdy nie zastanawiał tylko stanoł na rzęsach żeby wziąć JXU :D


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj