Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A tobie z jaka moca sie nasuwa ciagnik

Wyżej napisałem, że 110 km będzie akurat.... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

80 KM to jest optimum po co mu taki duzy jak nie bedzie miał do niego sprzetu bo jest np za drogi albo jak bedzie chciał cos lekkiego nim porobic bo akurat nie bedzie innego ciagnika to ile 120 koni przepali a ile 80 <_< te 80 KM to styka w zupełnosci .Szczerze nie rozumiem rolników ktorzy maja np 10 ha i 120 konny ciagnik albo cos w tym rodzaju <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
80 KM to jest optimum po co mu taki duzy jak nie bedzie miał do niego sprzetu bo jest np za drogi albo jak bedzie chciał cos lekkiego nim porobic bo akurat nie bedzie innego ciagnika to ile 120 koni przepali a ile 80 <_< te 80 KM to styka w zupełnosci .Szczerze nie rozumiem rolników ktorzy maja np 10 ha i 120 konny ciagnik albo cos w tym rodzaju <_<

Dobrze piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
O nie masseya fergussona nie bierz chyba ze lubisz wydatki w czesciach

Rozwiń temat proszzz... Przy innych ciągnikach to nie ma wydatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Są tylko slyszalem ze w Massey Ferussonie to wogule lipa tarcza sprzeglowa 3000tyś. naj mniej i pokoleji sie sypie u nas za remont skrzyni biegow zaplacil 36.000 tys. a za ciagnik dal 50.000tys. czy jakos tak

 

Ja myślałem o czyms o mocy 85-95 km

To dobrze myslisz max to 100KM w koncu chcesz na 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Są tylko slyszalem ze w Massey Ferussonie to wogule lipa tarcza sprzeglowa 3000tyś. naj mniej i pokoleji sie sypie u nas za remont skrzyni biegow zaplacil 36.000 tys. a za ciagnik dal 50.000tys. czy jakos tak

No właśnie, tylko słyszałeś... Widze że masz balde pojęcie o kosztach napraw i części, zadzwoń do Grene i popytaj, zadzwoń do serwisu MF, Case, JD, DF... Porównaj i nie pisz więcej bzdur. Remont skrzyni za 36000zł... Powiedz mi co tam tyle kosztowało? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

nie wiem co tam tyle kosztowalo bo to niemoj byl MF i nie ja go robilem pare osob tak mi mowilo co maja MFy i ja to pisze rzebym mial MFa to bym mugl dyskutowac co ile kosztuja do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wiem o jakiego MF chodzi ale nie lubie głoszenia populizmów, najdroższa naprawa skrzyni o jakiej wiem wyniosła 12000zł łącznie z wymianą pompy hydraulicznej (seria 30xx). Naturalnie naprawa ostro wykrzaczonej Dyna-4 (o ile taką można spotkać) mogła kosztować te 36000zł, nie mówie że nie bo nie wiem, ale niech ktoś będzie łaskaw skonfrontować analogiczny remont w ciągniku innej marki z równie zaawansowaną przekładnią. Gro wypowiedzi opiera sie na schemacie "...a Marcin powiedział że jego tata powiedział..." których jest najwięcej o MF z tego względu że to najbardziej popularne "zachodnie" ciągniki wśród używek w naszym kraju, dlatego statystyczny Kowalski zapytany która ze skrzyń będzie bardziej awaryjna, Hexashift w Claasie czy Dyna-6 w MF odpowie że ta w MF... ciekawe dlaczego skoro to te same przekładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

propaganda i tyle.ci co sie nie interesują tym dogłębnie zasłyszą ze to jest dobre a tamto dzidostwo to nie sprawdzą dokładnie i przekazują to dalej i nie zmiesz jego zdania ;/


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
propaganda i tyle.ci co sie nie interesują tym dogłębnie zasłyszą ze to jest dobre a tamto dzidostwo to nie sprawdzą dokładnie i przekazują to dalej i nie zmiesz jego zdania ;/

Tak bylo jest i bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wiecie po czym rozróżnić traktorzystę jeżdżącego na starym polskim sprzęcie, a na jakimś nowym zachodnim... na pytanie co słychać ,1 odpowie coooo?(nastawiając ucho bo oczywiście nie dosłyszy z hałasu) a drugi: świetnie sąsiedzie, ale muszę spadać bo trzeba kaskę na raty kredytu zarobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A co to wnosi do tematu ? :)

 

Dowcipy można pisać w dziale HP do którego serdecznie zapraszam ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

a moze jakis Massey np 3070 95 km z 93 roku ... napewno by sie dobrze sprawowal ... a ten zart nie do konca prawdziwy i smieszny..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Podaj cenę jaką miał by mieć ciągnik i z czym ma pracować?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Podaj @adamq więcej szczegółów i kryterii jakie ma spełniać ten ciągnik


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

polecam coś około 100KM - tak żeby poradził 4 skibowy obracalny, i 3m uprawowo siewny. W transporcie z dwoma hl też bez większych problemów sobie poradzi no chyba że na lodzie to nie. Większy pług to przydał by się pół zawieszany bo strasznie buja, a agregatem 4m to problem po drogach jeździć. W dodatku różnica na uwrociach między 100 a 120 KM. A co do marki to najważniejsze żeby był dobry serwis, a po drugie ile za co: KM, udźwig, masa ciągnika, kabina, hałas w kabinie, klima i inne bajery. No chyba masz na oku konkretną markę. Z tych trzech polecam jelonka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

100 km z 4 skibowym to zależy na jakiej ziemi jak na lekkiej to spoko ale na cięzkiej to raczej 3 skiby. Żaden ciągnik na lodzie sobie nie poradzi z dwiema HL-kami. Jak masz agregat 4 m to pewnie będzie już składany. Lepiej mieć pewien zapas mocy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W tym zakresie mocy to możesz kupić 4 albo 6 cylindrowy. Sam mam taki areał jak Ty i niedługo bedzie czas wymiany ciągnika, bo mój Ursus 4514 ma co robić na takim areale. Wydaje mi się, że 4cyl spokojnie wystarczy na te hektary. W dzisiejszych czasach kosmicznej ceny ON trzeba patrzeć ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj