Zaloguj się, aby obserwować  
Diabel1

MF 6180-Problem z biegami

Polecane posty

Diabel1    0

Witam zakupiłem właśnie MF 6180 i mam problem z biegami tzn. ma skrzynie że na każdym biegu są cztery półbiegi ABCD problem jest następujący przy przełączaniu z A na B prędkość zwiększa z B na C zmniejsza i z C na D zwiększa poza tym Jak mam wciśnięte sprzęgło i włączony bieg odnoszę wrażenie jak by coś go trzymało tzn jak będę jechał na dowolnym biegu i wcisnę sprzęgło bardzo szybko wyhamowuje natomiast jak podczas jazdy wyluzuje go to toczy się lekko.Czy ktoś może ma schemat instalacji elektrycznej tego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Wydaje mi się że bez specjalisty się nie obędzie... :) Skąd jesteś ? Znam dobry warsztat niedaleko Piły województwo wielkopolskie, znają się na rzeczy i są tańsi od korbanków. To jest salon Valtry, i serwis MF, części wszystkie oryginalne z Niemiec sprowadzane, gwarancje też udzielają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

u mnie pomogło tylko odkrecenie elektrozaworów od poł biegów i pomogło bo tez tak miałem ze jak był na biegu i sprzegłlo wcisniete to chamował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Peron
      Witam. Kupiłem jakiś czas temu 6180, od razu przeszedł remont skrzyni. Popracowałem dzisiaj z połtorej godzinki w polu z pługiem. Skrzynia jest bardzo ciepła. Czy to normalne, czy może jest jakiś problem?
    • Przez deejaay
      witam czy moze ktos wie jaka moze byc przyczyna tego ze w moim masseyu 3075 nie moge wrzucic zajaca kontrolki wogole nie dzialaja a traktor jedzie tylko na biegach terenowych . a i jeszcze bieg 2 i 4 wchodza z oporem i wyskakuja czasem , mial moze ktos taki problem?
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam, mam 3065 od pół roku i wydawało mi się że już wszystko wiem a jednak... Jadąc na WYŁączonym półbiegu, biegi 1-4 wchodzą jak w masło podczas jazdy. Po włączeniu połówki (mój akurat jedzie wtedy wolniej)nie daje się zmieniać biegów ani w górę ani redukować, po prostu drążek nie wchodzi a przy mocniejszym pchnięciu dochodzi do zgrzytu. Na postoju można wrzucić, w czasie jazdy już nie, zupełnie jakby synchronizacji nie było. Dodam, że włączanie i wyłączanie połówki podczas jazdy jest bez problemu (reaguje normalnie). Z tego co sobie przypominam nie było takich zachowań wcześniej ( zresztą nie jestem pewny). Czy to normalne i po prostu wcześniej nie zwróciłem uwagi? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez chudy93
      tak jak w temacie mam problem z półbiegami w moim ferdku. na panelu widac jak przelacza sie kolejno a w rzeczywistosci dziala tylko polbieg C na inne nie reaguje. co może być przyczyna?
    • Przez BeataPawlak
      Witam, 
      Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy może spotkał się z podobnym problemem: 
      Podczas orania na załączonym półbiegu na jedynce, ciągnik blokuje się, tzn. rusza, ale przy wciśniętym sprzęgle zachowuje się tak jakby był na hamulcu. To samo dzieje się też na półbiegu wstecznym.  Jest to skrzynia czterobiegowa z półbiegami na każdym biegu.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj